مردم لبنان مقابل مجلس تظاهرات کردند

به گزارش مهسان بلاگ، به همین دلیل هادی القبیسی تحلیلگر لبنانی به وبگاه المعلومه گفتکه جریان وابسته به سعد الحریری با انتشار اخبار دروغ به دنبال آشوب و فتنه انگیری است.

مردم لبنان مقابل مجلس تظاهرات کردند

عده کثیری از مردم لبنان امروز با تجمع در مقابل مجلس این کشور در بیروت، خواهان محاکمه عاملان احتمالی یا مقصران انفجار بندر بیروت شدند.

شهر بیروت امروز (شنبه) شاهد اعتراضات وسیع مردمی بود و بسیاری از شهرهای دیگر نیز خود را برای شرکت در این اعتراضات به پایتخت رسانده بودند.

به نوشته المیادین، بعضی از معترضان در کوشش برای ورود به ساختمان مجلس بودند که با مأموران درگیر شدند و نیروهای امنیتی نیز به سوی آن ها گاز اشک آور پرتاب کردند.

تجمع نمایندگان شعارهایی در اعتراض به شرایط معیشتی خود و همچنین انفجار مهیب بیروت سر می دادند.

فرماندهی ارتش لبنان نیز با بیان اینکه میزان خشم مردم از انفجار بیروت را درک می نماید، از معترضان خواست تا از خشونت پرهیز نموده و از آسیب به اموال عمومی خودداری نمایند.

میشل عون رئیس جمهور لبنان روز گذشته گفته بود که مردم لبنان از حادثه اتفاق افتاده عصبانی هستند و او نیز به همان میزان خشمگین است.

در همین حال بعضی عناصر سیاسی وابسته به جریان 14 مارس نیز در مصاحبه های خود با رسانه های جریان سعودی در کوشش برای موج آفرینی علیه مقاومت لبنان برآمده اند. سامی الجمیل رئیس حزب الکتائب (فالانژ) که همه نمایندگان آن از مجلس استعفاء داده اند در مصاحبه با شبکه العربیه، حزب الله لبنان را عامل نابه سامانی های این کشور دانست.

به همین دلیل هادی القبیسی تحلیلگر لبنانی به وبگاه المعلومه گفتکه جریان وابسته به سعد الحریری با انتشار اخبار دروغ به دنبال آشوب و فتنه انگیری است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 57718

به "مردم لبنان مقابل مجلس تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم لبنان مقابل مجلس تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید