مردی که همسایه را به خاطر همسرش کشت به دار آویخته شد

به گزارش مهسان بلاگ، پرونده مرد جوانی که به اتهام قتل یکی از هم محله ای هایش به قصاص محکوم شده بود، با اعدام وی در زندان رجایی شهر بسته شد.

مردی که همسایه را به خاطر همسرش کشت به دار آویخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه ایران، رسیدگی به این پرونده از 24 مرداد سال 94 و با کشف جسد مردی 30ساله در پارک چیتگر تهران شروع شد.

مأموران کلانتری 181 عوارضی موضوع را به پلیس اعلام کردند و با حضور تیم جنایی در محل تعیین شد که وی با ضربه چاقویی به گردنش کشته شده است. زن جوانی که در محل جنایت حضور داشت، راز این جنایت را برملا کرد و گفت: همسرم با مقتول درگیر شد و با چاقو به او ضربه زد و با یک موتورسیکلت از اینجا فرار کرد.

به دستور بازپرس جنایی، جسد به پزشکی قانونی و زن نیز برای تحقیقات بیشتر به اداره آگاهی منتقل شد. الهام 24 ساله به پلیس گفت: مقتول، همسایه سابق ما بود و من با او پنهانی ارتباط داشتم. اما همسرم متوجه ماجرا شد. مقتول مدتی قبل از همسرش جدا شده بود و اصرار داشت که من هم از همسرم جدا شوم تا بتوانیم با هم زندگی جدیدی داشته باشیم.

او ادامه داد: روز جنایت با مقتول تماس گرفتم. می خواستم به او بگویم که دست از سر من بردارد. با او قرار گذاشتم و او سوار بر خودروی پراید به محل قرار آمد. سوار خودرواش شدم و به پارک چیتگر رفتیم. داخل ماشین در حال صحبت بودیم که همسرم با موتور به ما نزدیک شد. هر دو با دیدن او از ماشین پیاده شدیم و شوهرم با چاقو ضربه ای به مقتول زد و متواری شد.

درحالی که تحقیقات برای دستگیری حمید، همسر الهام ادامه داشت، مرد جوان به اداره آگاهی رفت و خود را معرفی کرد. با تکمیل تحقیقات و اعتراف متهمان به جنایت، هر دوی آنها در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند. متهم به قتل در دفاع از خود گفت: من و همسرم با هم اختلاف داشتیم و وقتی پسر دو ساله مان به خاطر بیماری فوت شد، اختلاف های ما بیشتر شد. مدتی بعد مادرم هم فوت شد. پدرم هم بیمار بود. به همین خاطر بیشتر وقتها به خانه پدرم می رفتم و فقط شبها به خانه برمی گشتم.

متهم ادامه داد: در دو سال آخر زندگی مان به همسرم زیاد توجه نمی کردم. روز حادثه خیلی اتفاقی همسرم را دیدم که سوار ماشین مرد غریبه ای شد. کمی که بیشتر دقت کردم، راننده را شناختم، علی اصغر، یکی از هم محلی هایمان بود. آنها را با موتورسیکلتم تعقیب کردم تا به چیتگر رسیدند. با موتور جلوی خودرو پیچیدم. علی اصغر با پرخاشگری از ماشین پیاده شد و به رویم چاقو کشید. من چاقو را از دستش گرفتم که او به داخل ماشین برگشت و قفل فرمان آورد. می خواستم قفل فرمان را از دستش بگیرم که ناخواسته چاقو به گردنش خورد.

قضات دادگاه کیفری حمید را به قصاص و همسر او را به شلاق محکوم کردند. با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور، متهم جوان چند روز قبل پای چوبه دار رفت و به درخواست اولیای دم به دار مجازات آویخته شد.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 53426

به "مردی که همسایه را به خاطر همسرش کشت به دار آویخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردی که همسایه را به خاطر همسرش کشت به دار آویخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید