ممنوعیت صدور و ابطال در شعب بانک ها لغو شد

به گزارش مهسان بلاگ، تهران (پانا) - نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بورس از اصلاح یا لغو بعضی مصوبات و ابلاغیه ها که مانع توسعه کمی و کیفی صندوق ها بود اطلاع داد.

ممنوعیت صدور و ابطال در شعب بانک ها لغو شد

به گزارش بازار سرمایه، محمدحسن ابراهیمی سرو علیا گفت: هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مصوب کرد تا محدودیت تعداد صندوق های با درآمد ثابت برای هر مدیر صندوق حذف گردد. این در حالی است که پیش از این هر مدیر صندوق مجاز بود فقط مدیریت یک صندوق را بر عهده داشته باشد که با لغو مصوبه قبلی، یک مدیر می تواند در چندین صندوق با درآمد ثابت حضور داشته باشد.

عضو هیئت مدیره سازمان ادامه داد: مجوز صدور و ابطال الکترونیکی صندوق ها در اپلیکیشن های متناسب با مجوز سازمان صادر شد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، ممنوعیت صدور و ابطال در شعب بانک ها لغو شد. همچنین مجوز پذیره نویسی و فعالیت صندوق ها به عنوان فرایندی زمان بَر حذف شد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه امکان ابطال در یک صندوق و صدور در صندوق دیگر به طور همزمان برای صندوق های یک مدیر صندوق، تصویب شد، تأکید کرد: مدیر در این صندوق ها باید یک نفر باشد.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار یکی دیگر از موارد را اصلاح کامل ساختار صندوق در صندوق بیان نمود و گفت: بعضی از نصاب های آن با تصویب هیئت مدیره سازمان حذف شد.

وی با بیان اینکه نصاب اوراق تبعی نیز اصلاح شد، ابراز داشت: به این ترتیب یک صندوق می تواند هر اوراق تبعی را تا 50 درصد آن اوراق و تا سقف 5 درصد حجم صندوق خریداری کند.

ابراهیمی بیان داشت: مجوز فعالیت صندوق های با درآمد ثابت عظیم بانکی که تحت مدیریت کارگزاری های بانکی که شرکت همگروه سبدگردانی یا تأمین سرمایه ندارند به مدت دو سال تمدید شد.

وی با اشاره به قانون پیشین مبنی بر اینکه هر نهاد اقتصادی با حجم سرمایه ثبت شده می توانست حجمی از صندوق را داشته باشد، توضیح داد: تناسب سرمایه ثبت شده با دارایی تحت مدیریت به تناسب حقوق صاحبان سهام با دارایی تحت مدیریت اصلاح شد. بر این اساس، به جای سرمایه ثبت شده، حقوق صاحبان سهام لحاظ شد تا سود انباشته هم در آن لحاظ گردد.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس اصلاح محاسبه خالص ارزش دارایی های صندوق ها در بخش اوراق اختیار فروش تبعی برای کنترل NAV را از دیگر مصوبات هیئت مدیره برشمرد و ادامه داد: امکان سرمایه گذاری هیئت مدیره و پرسنل کارگزاری ها در بازار سرمایه بدون هیچ گونه محدودیت هم از مصوبات بود.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس در سرانجام اظهار داشت: پیرو درخواست معاونت حقوقی دادگستری استان تهران، ساماندهی و مشارکتی کانال های تلگرامی، استرداد و رضایت از پرونده ها، سازمان بورس، به منظور حمایت از اصحاب قلم، نامه درخواست عودت پرونده ها را در دستورکار قرار داد.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 83106

به "ممنوعیت صدور و ابطال در شعب بانک ها لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت صدور و ابطال در شعب بانک ها لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید