موزه های شگفت انگیز دوسلدورف ، تصاویر

به گزارش مهسان بلاگ، دوسلدورف ، مرکز استان راین وستفالن شمالی، صرفاً یک مرکز تجاری و بین المللی معروف به خاطر بازارهای تجاری و مراکز طراحی مد آن نیست، بلکه شهری با تاریخی طولانی، هنر غنی و فرهنگی سرزنده و پرشور است. اگر روزی قصد سفر به دوسلدورف را کردید، حتماً از یکی از این 10 موزه و گالری برتر شهر تماشا کنید.

موزه های شگفت انگیز دوسلدورف ، تصاویر

مرکز هنری نوردراین-وستفالن

مرکز هنری نوردراین-وستفالن (Nordrhein-Westfalen)، موسوم به کونستساملونگ (Kunstsammlung)، یک موزه هنر مدرن است که ارزش بازدید دارد. این موزه به دو ساختمان مجزای K20 و K21 تقسیم شده است. موزه دارای گالری های دائمی و موقتی از هنر آلمانی و بین المللی بوده و نمایشگاه های تعاملی حیرت انگیز و چیدمان مدرن را در معرض بازدید عموم قرار می دهد. کاندینسکی و پیکاسو ازجمله نام های مشهوری هستند که آثار آن ها در این موزه به نمایش درآمده است. نمایشگاه های دائمی موزه هم آثاری از نقاشان امپرسیونیست و اکسپرسیونیست را معرفی می نمایند. اگر پس از بازدید از موزه احساس تشنگی کردید، به سراغ کافه پاردو (Pardo) با فضای داخلی کاملاً هنری و دنیایی از رنگ ها بروید.

ساعات کاری موزه: سه شنبه تا آدینه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر، شنبه تا یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 6 عصر.

موزه خودروهای کلاسیک دوسلدورف

موزه خودروهای کلاسیک دوسلدورف مرکزی برای نمایش خودروهای کلاسیک در یک گاراژ تاریخی برای لوکوموتیوها است. کلکسیون به نمایش درآمده از خودروهای کلاسیک و لوکس بسیار حیرت انگیز است. گاراژ، فروشگاه های لوازم یدکی، روکش صندلی و وسایل تزئینی همگی در محوطه این ساختمان دیده می شوند. معماری صنعتی قدیمی در ترکیب با کلکسیون خودروهای تاریخی، تجربه ای خاص در دومین مرکز خودروهای کلاسیک دنیا را برای شما تضمین خواهد نمود. اولین مرکز این خودروها در شهر برلین قرار گرفته است. ورود به این موزه برای همه رایگان است.

ساعات کاری موزه: دوشنبه تا شنبه از ساعت 8 صبح تا 8 شب، یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 8 شب.

موزه نئاندرتال

آیا شما هم مشتاق آشنایی بیشتر با اجدادمان، یعنی انسان های غارنشین، هستید و دوست دارید تا سفر کوتاهی به گذشته داشته باشید؟ پس حتماً سری به موزه نئاندرتال در دوسلدورف بزنید. این موزه اساساً خانواده ها همراه با بچه های کوچکشان را هدف قرار داده است، اما بزرگ سالان هم می توانند اطلاعات خود در خصوص دوران ماقبل تاریخ را در اینجا به روز نمایند. در این موزه علاوه بر اینکه مدل هایی از انسان های نئاندرتال همراه با همه های شکار به چشم می خورد، یک انسان نئاندرتال با لباس های قرن بیست و یکمی هم دیده می گردد که به مجذوب کنندهیت این نمایشگاه افزوده است. در موزه نئاندرتال راهنماهای صوتی به زبان آلمانی و انگلیسی هم موجود است و تمام اطلاعات موردنیاز در مقابل هر گالری به هر دو زبان دیده می گردد.

ساعات کاری موزه: سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر.

موزه کونستپالاست

موزه کونستپالاست (Kunstpalast) یا موزه کاخ هنر، موزه ای تماشایی با تکیه بر هنر شیشه گری است. این نمایشگاه عجیب از آثار شیشه ای با تاریخ شیشه به اسم یک هنر تزئینی از دوران باستان تا حال حاضر مرتبط است. این موزه بعلاوه میزبان دیگر نمایشگاه های دائمی غیرمرتبط با شیشه نظیر نقاشی های استادان قدیم و نقاشی های مدرن از هنرمندان عمدتاً آلمانی است. بااین حال بعضی از آثار بین المللی هم در این موزه به چشم می خورد. برای مثال، یکی از اتاق های این موزه تماماً به نقاشی های روبنز اختصاص یافته است. کونستپالاست بعلاوه اقدام به برگزاری پیوسته نمایشگاه های موقتی در ارتباط با هنر و عکاسی می نماید.

ساعات کاری موزه: سه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11 صبح تا 6 عصر، پنجشنبه از ساعت 11 صبح تا 9 شب و آدینه تا یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 6 عصر.

موزه سرامیک هتجنز

موزه سرامیک هِتجِنز (Hetjens) یک موزه واقعاً شگفت انگیز با تمرکز بر تکامل هنر سرامیک در طول قرن های مختلف است. این کلکسیون بزرگ از نمایشگاه های دوران باستان و مدرن، حتی برای بازدیدنمایندگانی که لزوماً هیچ سررشته ای از آثار تاریخی ندارند هم مجذوب کننده خواهد بود؛ زیرا در این موزه نه فقط کوزه و بشقاب بلکه بعضی اشیاء عجیب وغریب نظیر یک بوقلمون سرامیکی در ابعاد واقعی یا یک مجسمه از دختری با لباس های مدرن در ابعاد یک انسان به چشم می خورد. زمان اختصاصی مناسب برای ملاقات از این موزه در حدود 2 ساعت است.

ساعات کاری موزه: سه شنبه از ساعت 11 صبح تا 5 عصر، چهارشنبه از ساعت 11 صبح تا 9 شب و پنجشنبه تا یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 5 عصر.

موزه فیلم دوسلدورف

موزه فیلم دوسلدورف بهشتی برای عاشقان سینماست. این موزه در قلب شهر و در کرانه رود راین واقع شده و با نمایشگاه های تعاملی خود، بازدیدنمایندگان را با دنیای سینما و فیلم، از سال های شروعین تا امروز، آشنا می نماید. نمایشگاه دائمی این موزه به ما در خصوص تاریخ فیلم می گوید و تعدادی از وسایل نایاب فیلم سازی از دوران گذشته را به نمایش می گذارد. دوربین تاریکخانه ای و پروژکتورهای فانوسی از دهه 80، پروژکتورها و دوربین های اوایل قرن بیستم تا به امروز، طراحی های صحنه، مدل های کوچک ساخته شده، وسایل صحنه و لباس ها، همگی از مواردی هستند از سوی کوچک و بزرگ مورد تحسین قرار می گیرند. به علاوه یک نمونه از استودیوی فیلم سازی با بخش جلوه های ویژه ما را با شیوه های فیلم سازی نوین آشنا می نماید. موزه فیلم علاوه بر نمایشگاه دائمی، میزبان یک آرشیو بزرگ، یک کتابخانه و یک سینما برای نمایش فیلم های روزانه است.

ساعات کاری موزه: سه شنبه از ساعت 11 صبح تا 5 عصر، چهارشنبه از ساعت 11 صبح تا 9 شب و پنجشنبه تا یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 5 عصر.

موزه گوته

برای علاقه مندان به فرهنگ و ادبیات آلمانی، موزه گوته در یک ساختمان تاریخی زیبا، مکانی ضروری برای ملاقات است. کلکسیون وسایل جمع آوری شده متعلق به گوته در این موزه به راستی حیرت انگیز است. موزه اطلاعات زیادی در خصوص گوته و در ارتباط با زندگی وی ارائه می نماید و قابلیت مجذوب کننده آن اتاق هایی با رنگ های فرق دارد که دوره های مشخصی از زندگی این نویسنده را به نمایش می گذارد. تنها نکته منفی در خصوص این موزه این است که در حال حاضر تمامی اطلاعات آن به زبان آلمانی ارائه شده و غیرآلمانی زبان ها نمی توانند از آن بهره ببرند.

ساعات کاری موزه: سه شنبه تا آدینه و یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 5 عصر، شنبه از ساعت 1 ظهر تا 5 عصر.

موزه حمل و نقل دریایی

این موزه که در منطقه شهر قدیمی دوسلدورف واقع شده، تماماً در خصوص تاریخ شهر، رود راین و تجارت دریایی است. موزه در آخرین برج برجای مانده از قلعه قدیمی دوسلدورف قرار گرفته است. نمایشگاه این موزه از پایین برج شروع شده و تا بالای آن ادامه دارد و دوره های مختلفی از تاریخ شهر را به نمایش می گذارد. در این موزه مدرن سازی صنعت کشتی رانی از طریق تعداد فراوانی از کشتی های کوچک با جزئیات عالی به تصویر کشیده شده است. در این موزه نمایشگاه های تعاملی بسیاری وجود دارد که بچه ها عاشق آن می شوند؛ یکی از آن ها شبیه ساز ناوبری کشتی است. پس از خاتمه تور خود در این موزه، حتماً به کافه پشت بامی آن رفته و در حین تماشای چشم انداز ای رمانتیک از رود راین، یک نوشیدنی میل کنید.

ساعات کاری موزه: سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 6 عصر.

بنیاد هاینریش هاینه

دیگر موزه واقع شده در مرکز شهر دوسلدورف، بنیاد هاینریش هاینه است که به آنالیز زندگی و آثار این شاعر آلمانی قرن نوزدهمی می پردازد. این بنیاد به سبک یک موزه قدیمی با میزهای شیشه ای فراوان همراه با کارت های اطلاعات و وسایل کوچکِ به نمایش درآمده طراحی شده است. به علاوه چندین صندلی تعاملی طراحی شده برای مخاطبان جوان تر هم در این موزه به چشم می خورد. اینجا مکانی مجذوب کننده برای عاشقان ادبیات است که خواستار آشنایی با حقایق شگفت انگیز در خصوص زندگی این شاعر هستند.

ساعات کاری موزه: سه شنبه تا آدینه و یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 5 عصر، شنبه از ساعت 1 ظهر تا 5 عصر.

موزه شهر

موزه شهر یا اشتادمیوزیم (Stadtmuseum)، موزه ای برای نمایش تاریخ دوسلدورف در فضایی بزرگ با اشیائی با اهمیت تاریخی، نقاشی هایی از استادان آلمانی و آثار فراوان دیگر است. موزه شهر به بازدیدنمایندگان در خصوص تاریخ دوسلدورف از دوران باستان تا به امروز می گوید. نمایشگاه های تخصصی موزه در زمینه معماری، مد، هنر، عکاسی، موسیقی و فیلم هم در ارتباط با دوسلدورف هستند. این موزه قدیمی ترین موزه شهر است و به سال 1873 تعلق دارد.

ساعات کاری موزه: سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 6 عصر.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: گردشبان
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 93295

به "موزه های شگفت انگیز دوسلدورف ، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های شگفت انگیز دوسلدورف ، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید