هزار خراسانی 12هزار خانه مسافر دارند

به گزارش مهسان بلاگ، طبق آمار سامانه خانه مسافرهای ایران؛ هزار صاحبخانه در استان خراسان رضوی 12 هزار خانه مسافر را برای اجاره به گردشگران در این سامانه ثبت نموده اند یعنی هر فرد 12 خانه دارد که آن را اجاره می دهد.

هزار خراسانی 12هزار خانه مسافر دارند

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

خشایار نیکزادفرد مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی زیرمجموعه وزارت میراث فرهنگی از راه اندازی سامانه خانه مسافرهای ایران اطلاع داد و گفت: سامانه خانه مسافرها راه اندازی شد و اگر مراحل نهایی آن انجام گردد؛ قابل واگذاری است. همچنین مراجعات را به حداقل رساندیم و سعی کردیم در این سامانه صاحبخانه ها بتوانند خودشان اطلاعات را بارگذاری نمایند. بیمه را نیز می توان روی همین سایت با تخفیف 25 درصد خرید. ما برای انتخاب مجری نیز به اداره های کل میراث فرهنگی در استان ها فراخوان داده ایم.

نیکزادفر گفت: تا کنون 18 هزار و 750 خانه مسافر در کشور ساماندهی شده است البته یک روایت وجود دارد که 300 هزار خانه مسافر در کشور هست که تعداد زیادی از آنها ساماندهی نشده اند ولی ما توانسته ایم بیش از 18 هزار خانه مسافر را ساماندهی کنیم. همچنین در کشور 4 هزار و 39 صاحبخانه، 18 هزار و 750 خانه دارند. یعنی متوسط هر نفر مالک چهار و نیم خانه است. در خراسان رضوی هزار صاحبخانه با 12 هزار خانه مسافر داریم یعنی هر فرد مالک 12 خانه است.

وی ادامه داد: ممکن است یک نفر ساختمانی با 8 واحد داشته باشد که همه آن واحدها را در سامانه خانه مسافرها با مجوزهای جداگانه ثبت نموده است چون برای هر واحد به او یک مجوز داده اند به تازگی در سیستم جدید اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری اعلام شده که به مالک یک ساختمان با مثلاً 8 واحد تنها یک مجوز داده گردد. مانند هتل ها. در یک هتل شاید 20 واحد اتاق باشد اما به همه آن مجموعه یک مجوز داده می گردد.

وی اضافه کرد: استان های مازندران، گیلان، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین خانه مسافرها را دارند. درصد پراکندگی نیز در استان خراسان رضوی از همه استان ها بیشتر است. ظرفیت خانه مسافرها در سال گذشته 66 هزار و 928 تخت بوده است که خراسان رضوی با 27 هزار تخت بیشترین میزان تخت را دارد. پس از آن استان مازندران و گیلان هست و کمترین میزان تخت را نیز استان اردبیل دارد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی گفت: هتل ها خانه مسافرها را رقیب خود می دانند و گلایه می نمایند که چرا وزارت میراث فرهنگی برای آنها سامانه ای ایجاد نموده است درحالی که ما هیچ خانه مسافری را ایجاد ننموده ایم بلکه این خانه ها وجود داشته اند ما تنها آنها را ساماندهی کردیم. ضمن اینکه مسافر هتل با مسافر خانه مسافر متفاوت است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 19 شهریور 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 55469

به "هزار خراسانی 12هزار خانه مسافر دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزار خراسانی 12هزار خانه مسافر دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید