همکاری های فرهنگی می تواند به صلح و دوستی یاری کند ، شب های فرهنگی ایران و ژاپن برگزار گردد

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آنچه می تواند در شرایط موجود جهان به صلح و دوستی در جهان یاری کند همکاری های فرهنگی بین دولت ها و ملت ها است.

همکاری های فرهنگی می تواند به صلح و دوستی یاری کند ، شب های فرهنگی ایران و ژاپن برگزار گردد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز سه شنبه 14 اسفند 97 در دیدار با متیسو گو سایتو سفیر ژاپن در ایران توضیح داد: اعتقاد دارم مسائل فرهنگی می تواند باعث نزدیکی بین ملت ها و دولت ها گردد و به تقویت و تحکیم روابط بین آن ها یاری می نماید.

او اضافه کرد: ایران و ژاپن رابطه دیرینه و بسیار خوبی با یکدیگر دارند و ملت ایران نسبت به ملت ژاپن حس خوبی دارد از این رو می توانیم همکاری های فرهنگی بین ایران و ژاپن را ادامه دهیم.

مونسان گفت: موضوعات مختلف فرهنگی می تواند به صورت مشترک و متقابل بین ایران و ژاپن برگزار گردد که در این میان برگزاری شب های فرهنگی ایران و ژاپن یکی از موضوعاتی است که علاقه مند برای برگزاری این رویداد هستیم.

معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: کاخ موزه های ما از جمله کاخ گلستان، سعدآباد، نیاوران و ... برای برگزاری مراسم فرهنگی از جمله شب های فرهنگی ژاپن آماده همکاری هستند.

او گفت: همکاری های موزه ای مشترک و نیز برنامه ریزی برای توسعه گردشگری و تبادل توریست بین دو کشور نیز از دیگر برنامه هایی است که می تواند از سوی ایران و ژاپن دنبال گردد.

مونسان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وجود 295 رشته فعال صنایع دستی توضیح داد: خوشبختانه ما سومین کشور فراوری کننده صنایع دستی از نظر تنوع هستیم. محصولات بسیار زیبایی داریم که معرفی و فروش محصولات صنایع دستی ایران در ژاپن نیز محور بعدی همکاری ها بین دو کشور می تواند باشد. موضوع حراجی صنایع دستی ایران در ژاپن می تواند یکی از محورهای همکاری دو کشور باشد.

او در سرانجام صحبت های خود خاطر نشان کرد: ضمن این که فردا چهارشنبه سی و یکمین نمایشگاه صنایع دستی ایران افتتاح می گردد و از آقای سفیر دعوت می کنیم تا در این نمایشگاه حضور یابد و از صنایع دستی زیبای ایران بازدید کند.

متیسو گو سایتو سفیر ژاپن در ایران نیز در این ملاقات با اشاره به اهمیت روابط فرهنگی بین کشورها گفت: آماده هر گونه همکاری در حوزه های فرهنگی با ایران هستیم.

او گفت: همکاری های مشترک موزه ای و برگزاری جشنواره های فرهنگی می تواند محورهای همکاری ایران و ژاپن باشد.

سفیر ژاپن در ایران خاطر نشان کرد: در مدت زمانی که در ایران حضور دارم، به این نتیجه رسیدم که مردم ایران با ژاپن آشنا هستند و احساس خوبی نسبت به یکدیگر دارند.

در این نشست همچنین سفیر ژاپن پیشنهاد اجرای نور پردازی سه بعدی در بعضی از اماکن فرهنگی ایران از جمله کاخ گلستان را توسط ژاپن ها به مناسبت نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و ژاپن ارائه کرد که رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز موافقت خود را با این موضوع اعلام و مقرر شد در مرداد ماه سال آینده این طرح توسط ژاپنی ها اجرا گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 14724

به "همکاری های فرهنگی می تواند به صلح و دوستی یاری کند ، شب های فرهنگی ایران و ژاپن برگزار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های فرهنگی می تواند به صلح و دوستی یاری کند ، شب های فرهنگی ایران و ژاپن برگزار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید