ورود مپنا به حوزه تعمیرات هواپیما و قطعات خودروی برقی

به گزارش مهسان بلاگ، علی آبادی از ورود گروه مپنا به صنعت هواپیمایی کشور و همچنین قطعات خودروی برقی اطلاع داد.

ورود مپنا به حوزه تعمیرات هواپیما و قطعات خودروی برقی

به گزارش خبرنگار ، عباس علی آبادی مدیر عامل گروه مپنا در نشست خبری با اشاره به شعار جهش فراوری گفت: امروز فراوری موثرترین راه برای مقابله با تورم است همچنین برای برطرف مسائل اقتصادی باید افزایش فراوری در اولویت قرار گیرد.

او ادامه داد:گروه مپنا به دنبال این است که طرحی را دنبال کند که منفعتی برای کشور و مردم داشته باشد به طوری که توانسته ایم با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی 2 الی 3 لوکوموتیو هر ماه به ناوگان ریلی تزریق کنیم.

مدیر عامل گروه مپنا اضافه نمود: همچنین با همکاری شرکت هواپیمایی کشور قرار است شرکت مپنا موتور (5A, 5B, 5C, 3) , CFM56 را بازرسی، تست، تعمیر و تعویض ماژول کند و این خود یک خبر خوبی است که توانسته ایم در صنعت هواپیمایی کشور ورود کنیم.

علی آبادی در ادامه با اشاره به افتتاح واحد اول بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه که روز گذشته به مدار بهره برداری رسید اضافه نمود:این واحد با سرمایه گذاری دو هزار و 240 میلیارد تومانی به بهره برداری رسید و بیش از 70 درصد تجهیزات پروژه توسط سازندگان داخلی ساخته شده است.

او با اشاره به اینکه در زمان ساخت پروژه دو هزار و 300 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار بوده اند، اضافه نمود: افزایش راندمان نیروگاه به حدود 50 درصد، تامین برق پایدار شبکه سراسری، کاهش آلاینده های زیست محیطی، افزایش راندمان فراوری برق و صرفه جویی سالانه 846 میلیون مترمکعب در مصرف سوخت های فسیلی از جمله ویژگی های مهم این پروژه است.

مدیر عامل مپنا در ادامه با تاکید بر اینکه سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است، اظهار کرد: در دوره احداث بیش از 150 شرکت پیمانکار، تامین نماینده و سازنده همکاری داشته اند.

علی آبادی ظرفیت کل نیروگاه عسلویه را یک هزار و 452 مگاوات برشمرد و بیان نمود: این نیروگاه شامل شش واحد گاز و سه واحد بخار است که راندمان بخش گاز نیروگاه 30، 9 درصد و راندمان کل نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه 44، 9 درصد خواهد بود.

او در ادامه با اشاره به برقی سازی خودرو ها اضافه نمود:برقی سازی خودرو یکی از سیاست های اصلی است و باید زیرساخت های فراهم گردد، خوشبختانه شبکه برق در کشور فراهم است و مپنا این کار را در تهران شروع نموده و برنامه داریم این طرح صندلی برقی را در کشور ایجاد کند.در حال حاضر نخستین صندلی شارژ خودرو و موتور های برقی در مشهد فراهم شده است و ما آمادگی داریم با خودروسازان قطعات برقی را در اختیارشان بگذاریم.

مدیر عامل مپنا گفت:بر اساس قانون بعضی شرکت های داخلی که بخشی از سهام آن ها دولتی است نمی توانند از منابع این صندوق استفاده نمایند و همین موضوع سبب شده این شرکت ها برای تامین منابع اقتصادی طرح های عظیم خود که برای کشور هم منفعت دارد با چالش روبرو شوند.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 51963

به "ورود مپنا به حوزه تعمیرات هواپیما و قطعات خودروی برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود مپنا به حوزه تعمیرات هواپیما و قطعات خودروی برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید