پارسال 3.4 میلیارد دلار انواع قطعات و تجهیزات وارداتی، داخلی شد

به گزارش مهسان بلاگ، سید محمد مهدی هادوی گفت: سیاست ساخت داخل به عنوان یک راهبرد اساسی در وزارت صمت، با پشتوانه قانونی لازم و با جدیت بیشتر و رویکرد موثرتری از سوی این وزارتخانه در امسال دنبال می گردد.

پارسال 3.4 میلیارد دلار انواع قطعات و تجهیزات وارداتی، داخلی شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از شاتا، رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: ظرفیت ها و توانمندی های صنعتی کشور در بخش های مختلف بالا است، با این حال به سبب شیوع کرونا رکودی در فرایند فراوریات شاهد بودیم.

وی افزود: با توجه به قانون حداکثری، خیلی از خرید های خارجی به ساخت داخل تبدیل شده و اثرات خوبی نیز در کشور داشته است، ولی هنوز با نگاه آرمانی در این مسئله فاصله داریم.

هادوی ادامه داد: با فرایند موجود امکان فعال سازی بسیاری دیگر از ظرفیت ها مهیا شده و بخش های مختلف به یاری کار خواهند آمد به عنوان نمونه در صنایع غذایی با توجه به درخواست های متعدد برای افزایش ظرفیت فراوری توجه به ساخت داخل ماشین آلات بیش از پیش شده و استقبال لازم نیز وجود دارد.

رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای افزایش ظرفیت فراوری کشور در امسال چهار محور اصلی برای توسعه امور از سوی سرپرست وزارت صمت در دستور کار قرار گرفته است که ساخت داخل یکی از همین محور ها به شمار می آید.

وی اضافه نمود: در سال 98، حدود 3.4 میلیارد دلار انواع قطعات و تجهیزات وارداتی و خرید خارجی به ساخت داخل تبدیل شدند و به این میزان صرفه جویی ارزی محقق شده است و این سیاست در سال 99 با جدیت بیشتر و با رویکرد موثرتری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می گردد.

هادوی توضیح داد: یکی از ابزار های مدیریت واردات به عنوان یکی از محور های فعالیت وزارت صمت، بهره گیری از ظرفیت های قانون حداکثری ساخت داخل است.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 56584

به "پارسال 3.4 میلیارد دلار انواع قطعات و تجهیزات وارداتی، داخلی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارسال 3.4 میلیارد دلار انواع قطعات و تجهیزات وارداتی، داخلی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید