پیغام سیسی به رئیس جمهوری سودان جنوبی، مصر به دنبال سرمایه گذاری در این کشور آفریقایی

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس سازمان اطلاعات مصر در سفر خود به سودان جنوبی حامل پیغام رئیس جمهوری کشورش برای همتای سودانی اش بود، همچنین سرمایه گذاران مصری به دنبال فرصت های سرمایه گذاری در سودان جنوبی هستند.

پیغام سیسی به رئیس جمهوری سودان جنوبی، مصر به دنبال سرمایه گذاری در این کشور آفریقایی

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الحیاة، عباس کامل، رئیس سازمان اطلاعات مصر سفری فوری به سودان جنوبی داشت و در آنجا با سالوا کر، رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

عباس کامل در این سفر پیغام عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر را که در آن به موضوعات مشترک دو کشور و راه های تقویت همکاری های دوجانبه پرداخته بود، به سالواکر تحویل داد.

همچنین عباس کامل در این سفر با همتای خود در سودان جنوبی دیدار نموده و مذاکرات دوجانبه ای درباره تقویت روابط امنیتی دو کشور انجام گرفت.

این مسؤول اطلاعاتی مصر در دیدارهایی که در جوبا داشت، به آنالیز آخرین تحولات سیاسی سودان جنوبی پرداخت و به تاکیدهای سیسی بر ادامه نقش آفرینی قاهره در حمایت از ثبات اوضاع منطقه و به طور ویژه سودان جنوبی در چارچوب نقش محوری مصر در سطح منطقه و نیز ریاست فعلی این کشور در اتحادیه آفریقا اشاره و تاکید نمود: این سفر به منزله تداوم نقش مصر در تقویت همکاری های دوجانبه و یاری رسانی ها و حمایت های فنی از سودان جنوبی است که نقش بسزایی در پیشبرد روند توسعه دارند.

توت جلواک، مشاور مسایل امنیتی سالوا کر اواخر ژوئن گذشته در سفری که به قاهره داشت، حامل پیغام سالوا کر برای سیسی بود.

انجمن تجار مصر نیز از تمایل دولت سودان جنوبی به تقویت همکاری های مالی، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و توسعه تجارت و مشارکت در بخش خصوصی مصر اطلاع داد.

این انجمن در بیانیه ای به زمینه های سرمایه گذاری در سودان جنوبی از جمله کاشت پنبه و نساجی، پرورش ماهی، دامداری، دارو و تجهیزات پزشکی، فراوری چرم، لبنیات، میوه و سبزیجات، کارگاه های فراوری شکر، ساخت هتل و توسعه گردشگری پرداخت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 12623

به "پیغام سیسی به رئیس جمهوری سودان جنوبی، مصر به دنبال سرمایه گذاری در این کشور آفریقایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام سیسی به رئیس جمهوری سودان جنوبی، مصر به دنبال سرمایه گذاری در این کشور آفریقایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید