پیکان در آستانه کناره گیری از لیگ برتر والیبال!

به گزارش مهسان بلاگ، پیشکسوت والیبال ایران گفت: اداره فدراسیون توسط سرپرست ها ضربه بزرگی به این رشته زد و اگر رای کمیته استیناف در خصوص شکایت پیکان ناعادلانه باشد، طبق تصمیم هیات مدیره احتمالا در رقابت های لیگ برتر حاضر نمی شویم.

پیکان در آستانه کناره گیری از لیگ برتر والیبال!

محمد ترکاشوند در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص عملکرد بازیکنان جوان تیم ملی والیبال ایران مقابل استرالیا و کسب دومین پیروزی، اظهار کرد: به هر حال با توجه به دو باختی که با ترکیب اصلی مقابل تیم های روسیه و مصر داشتیم، جوانان ما نشان دادند که اگر به آن ها اعتماد کنیم می توانند درخشان ظاهر شوند. خواه یا ناخواه بازیکنان تیم ملی پا به سن می گذارند و فشار زیاد بازی ها روی قوای جسمی بازیکنان تاثیر فرسایشی دارد. آسیب دیدگی ها، والیبال زدگی و عدم آمادگی ذهنی، همه در کنار هم موجب شدند که تیم اصلی نتیجه نگیرد اما بازیکنان جوان ما به خوبی جواب اعتمادها را دادند و این دو نمایش فوق العاده نشان از پتانسیل بالای والیبال ایران است.

او اضافه نمود: خوشبختانه خستگی تیم و فشاری که کارشناسان با نقدهای منطقی خود به کادرفنی آورند، کولاکووچ را مجبور کرد که از ترکیب دوم خود استفاده کند و الآن جواب این اعتمادش به جوانان را می گیرد. پاسوری مثل جواد کریمی در لیگ ملت ها تنها یک یا دو بازی وارد زمین شد، اما الآن نشان داد که بازیکن تونمندی است و آینده روشنی دارد. همچنین نفراتی چون اسفندیار، یلی و مجرد که نشان دادند، جایگزین های خوبی برای باتجربه های تیم هستند. مجرد در این مسابقات نشان داد که در حال پا گذاشتن در جای پای محمد موسوی است.

ملی پوش سابق والیبال ایران گفت: همانگونه که والیبال ما به انتها رسید و به زمینه مربیگری روی آوردیم، بازیکنان فعلی نیز این جهت را طی خواهند کرد و باید با میدان به این جوان ها آینده را برای والیبال ایران بسازیم. ما سالیان سال در پست پاسوری و جایگزین معروف با مشکل رو به رو بودیم، اما الآن جواد کریمی را داریم که در این دو مسابقه به خوبی از مچ خود استفاده کرد، پاس های پشت سر خیلی خوبی را به پشت خط زن ها فرستاد و سعی داشت مهاجمان خود را در موقعیت تک دفاع یا بدون دفاع قرار دهد تا بیشترین کارایی را داشته باشند. شاید او یکی دو پاس اشتباه هم به دلیل تجربه کم داد، اما در مجموع توانمندی های خود را اثبات کرد و اکنون باید از او بیشتر استفاده کنیم.

او در پاسخ به این سوال، با توجه به عملکرد خوب بازیکنان جوان و اهمیت کم رقابت های جام جهانی به دلیل بی تاثیر بودن در انتخابی المپیک، بهتر نیست از این نفرات در ادامه کار هم استفاده کنیم؟ اظهار کرد: قطعا باید کادرفنی و کولاکوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی این کار را انجام دهد، اگر به بازی کردن با این جوانان ادامه ندهیم اشتباه بزرگی مرتکب شده ایم. برای ما المپیک مهم است و چه بسا این جوانان با میدان دیدن در این رقابت ها، در میادین بزرگ تری چون المپیک بتوانند به تیم ملی ایران یاری نمایند. مربی باید به همه بازیکنانش اعتماد کند. تعویض ها می توانند سرعت امتیاز گیری حریف را کاهش دهند و تغییراتی را در روند تیم خودی ایجاد نمایند که مثبت باشد. باید از همه پتانسیل خود استفاده کنیم. شاید در یک بازی روز یک بازیکن نباشد که در این صورت احتیاج است تعویض گردد، اما این موضوع تنها برای کم تجربه ها نیست و بازیکنان بزرگ ما هم با این مشکل روبرو می شوند. بهتر است در همه رقابت ها از همه پتانسیل خود استفاد کنیم.

کارشناس والیبال ایران در خصوص تغییر دوباره در راس فدراسیون والیبال و جایگزین شدن علی فتاحی به عنوان سرپرست به جای افشین داوری، شرح داد: ابتدا به فتاحی تبریک می گویم، اما باید دید اختیارات او چقدر است. او باید در این یک ماه تا یک ماه و نیم زمان باقی مانده تا مجمع دخالت های مثبتی را بدون تعارف در مسائل مختلف داشته باشد. او باید در جاهایی که تصمیمات اشتباه گرفته شده ورود و آن ها را اصلاح کند. با همه این صحبت ها اداره فدراسیون توسط سرپرست ضربه بزرگی به والیبال ایران زد، سال جاری سالی بود که می توانستیم بهترین نتایج را بگیریم و این وضعیت نامشخص شرایط را برای والیبال ما سخت کرد.

او تاکید نمود: تا سال آینده معلوم نیست چه اتفاقی برای تیم ملی ایران بیافتد، هیچکس از مصدومیت ها و اتفاقات احتمالی خبر ندارد. سال جاری بهترین سالی بود که ما می توانستیم نتایج تاریخی کسب کنیم، اما این بی برنامگی و بی تدبیری وزارت ورزش و انتخاب سرپرست ها یکی پس از دیگری مسائل را دو چندان کرد، کسی هم نمی داند پشت این برنامه ها چه چیزی است! تنها امیدواریم حداقل انتخابات سالمی را ببینیم تا بهترین فرد طبق نظر اهالی والیبال برای راهنمایی فدراسیون انتخاب گردد.

ترکاشوند با انتقاد از شرایط فعلی فدراسیون والیبال شرح داد: فدراسیون در حال حاضر هیچ قاطعیتی در آرای خود ندارد. از 45 روز پیش باید تمرینات تیم ما (پیکان) برای حضور در لیگ برتر شروع می شد، اما به دلیل عدم اعلام رای کمیته استیناف در خصوص پرونده جواد کریمی تمرینات ما شروع نشده است. متاسفانه رای کمیته انضباطی فدراسیون درباره کریمی کاملا اشتباه بود و در حال حاضر هم کمیته استیناف جواب درخواست ما را نداده است. طبق تصمیم هیات مدیره باشگاه پیکان، اگر فدراسیون باز هم در خصوص جواد کریمی رای اشتباه و ناعادلانه بدهد، تیم پیکان در فصل آینده لیگ برتر حضور نخواهد داشت. پیکان باشگاه ریشه دار و پر افتخارترین تیم لیگ ایران در آسیا است که در همه سال ها اکثر ملی پوشان ایران ات فیلتر این باشگاه عبور نموده اند، متاسفانه با این بی برنامگی ها این باشکاه هم در حال سوختن و نابودی است.

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران در پاسخ به این سوال که آیا تمرینات این تیم شروع نشده است؟ اظهار کرد: باید 27 - 28 روز پیش تمرینات خود را شروع می کردیم، اما متاسفانه به دلیل منتظر بودن ما برای رای کمیته استیناف فعلا تمرینات ما شروع نشده است. طبق تصمیم هیات مدیره هم اگر رای اعلام شده ناعادلانه باشد، در لیک حضور نخواهیم داشت.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 20256

به "پیکان در آستانه کناره گیری از لیگ برتر والیبال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکان در آستانه کناره گیری از لیگ برتر والیبال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید