چه کسی خواننده سرشناس رپ را به قتل رساند؟

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران: سال 2019، در ساعت 2و 50 دقیقه پس از نیمه شب 31 مارس، نیپسی هاسل توییت کرد. فقط 30 دقیقه پس از این توییت، او به قتل رسید. در این توییت او نوشته بود داشتن دشمنان قوی یک نعمت است.

چه کسی خواننده سرشناس رپ را به قتل رساند؟

تصویر دوربین های مدار بسته نشان می دهد مردی که در هر دو دست خود اسلحه دارد به نیپسی نزدیک می گردد و در محوطهٔ فروشگاه لباس او در کرانشاو جنوبی به او تیراندازی می کند. مرد بر می گردد؛ پیش از آنکه دوباره به او تیر اندازی کند.

آخرین باری که عقب می رود، پیش از آنکه دوباره دیده گردد، به سر او شلیک می کند. این قتل باعث وحشت هواداران او در سراسر دنیا شد، بسیاری از افراد مشهور از جمله دریک و ریانا یاد او را گرامی داشتند و چیزی نگذشت که شایعه هایی در مورد قتل او بر سر زبان ها افتاد.

در فیلم مستندی که شبکه 3 بی بی سی به نام مرگ اسرار آمیز نیپسی هاسل ساخته، بنیامین زند، خبرنگار و فیلمساز، با افرادی که نیپسی را می شناختند، مصاحبه کرده است. او هم چنین برای بررسی و تحقیق در زمینهٔ زندگی و مرگ رپر مشهور دنیا با پلیس لس آنجلس و اعضای گروه خلافکار هم مصاحبه کرده است.

نیپسی هاسل که بود؟

نیپسی به فعالیت های اجتماعی خود مشهور بود

نیپسی هاسل، خوانندهٔ رپ با نام اصلی ارمیاس ازکدوم، سال 1985 در کرنشاو لس آنجلس به دنیا آمد. او در میان هوادارانش به عنوان قهرمان شناخته می شد و صاحب شرکت ضبط و تولید موسیقی و دارای حق انحصاری انتشار آثار خودش بود. در مدت یک سال بیش از 1.8 میلیارد بار کار های او شنیده شد و پس از مرگش برندهٔ دو جایزهٔ گرمی شد و در سراسر دنیا به چهره ای شناخته شده تبدیل شد که بخشی از آن به دلیل سرمایه گذاری او در زمینهٔ پروژه های علمی و فنی برای بچه های محروم بود.

چاوونی تیلور، مجری و تهیه کننده و از هواداران او می گوید بیشترین دلیل پیوستن مردم به نیپسی پیام او بود؛ ای سیاهان ما باید کار های خودمان را بسازیم. ما نباید برای باقی ماندن وابسته به سازمان های سفید ها باشیم.

و همین طور همهٔ ما را مدام تشویق می کرد که به او بپیوندیم. همهٔ موسیقی او همین بود. بیایید به من بپیوندید تا جامعه و محلهٔ خودمان را داشته باشیم. او جنجال هایی هم به پا کرد، در ژانویهٔ سال 2018 به دلیل یکی از پست های اینستاگرامش متهم به هم جنس گراهراسی شد. او سابقهٔ چندین مورد کار های خلاف قانون هم داشت.

نیپسی یکی از اعضای دارو دسته های خلافکار محلی به نام رولینگ سیکستیز کریپز بود و موسیقی او یادآور سختی هایی است که در زندگی در خیابان ها و در میان چنین دار و دسته هایی کشیده است.

شایعه ها

پس از کشته شدن نیپسی، شایعه های زیادی پشت سر او به راه افتاد. تئوری های گوناگون توطئه همه جا پخش شد و گروه های مختلفی را به دلیل قتل او مقصر دانستند و محکوم کردند: پلیس، دولت ایالات متحده، شرکت های داروسازی و ایلومیناتی یا طبقهٔ ممتاز خواص. چند ماه پس از قتل نیپسی، مشخص شد که پلیس در حال تحقیق و بازرسی او و کسب و کارش بوده است که این موضوع به آتش تئوری های دخالت داشتن پلیس در قتل او دامن زد.

ادارهٔ دادستانی عمومی لس آنجلس محل زندگی نیپسی را زیر نظر داشت و ادعا می کرد که پاتوق دارو دستهٔ مجرمان محل و قرار گاه قاتلان و طراحی نقشه های تیر اندازی و دزدی بوده است.

اگر به من بگویید خبر چین، خودم شما را می کشم

ادارهٔ پلیس لس آنجلس با وجود درخواست های فراوان از هر پاسخی خودداری کرد.

قانون خیابان

در ماه آوریل سال گذشته، پلیس مرد 29 ساله ای به نام اریک هولدر را به اتهام قتل نیپسی دستگیر کرد. هولدر که ادعای بی گناهی دارد، اگر جرمش ثابت گردد مجازات حبس ابد در انتظار اوست و باید تا پایان عمر در زندان بماند.

شاید به نظر عجیب بیاید، اما اریک و نیپسی هر دو در یک دار و دسته بودند. بنا بر رونوشت های جلسات استماع پیش از دادگاه، ظاهراً چند لحظه پیش از تیر اندازی مصاحبهیی هم میان آن ها رد و بدل شده است. به نظر می رسد که نیپسی، هولدر را متهم به خبر چینی کرده است. واژهٔ خبرچینی در این رونوشت ها 24 بار آمده است. به نظر یکی از اعضای دارو دستهٔ لس آنجلسی این می تواند دلیل پشت پردهٔ قتل نیپسی باشد.

اریک هولدر (چپ) و نیپسی هاسل

سدریک، یکی از اعضای قدیمی دارو دستهٔ محلی می گوید:خبرچین بدترین چیزی است که می توانی به کسی بگویی، خیلی حرف سنگینی است، اگر به من بگویید خبر چین، خودم شما را می کشم. سدریک هم فکر می کند نیپسی خیلی راحت در محلهٔ کرنشاو جنوبی که در آن بزرگ شده بود، می چرخید؛ حتی بعد از موفقیت های چشمگیرش.

سدریک می گوید: نیپسی احمق بود، دارو دسته اش از او محافظت نمی کردند و وقتی پولدار هم شد آن ها از او محافظت نکردند. او نباید هیچوقت بدون محافظ به آن فروشگاه می رفت. اما او بی خیال و راحت بود. موفقیت او فوق العاده بود، اما آدم های زیادی از او متنفر بودند، او خیال می کرد محال است کسی آسیبی به او برساند.

برایان بنتلی، پلیس بازنشسته که تمام دوران خدمت خود را در ادارهٔ پلیس لس آنجلس در محلهٔ نیپسی گذرانده است هم معتقد است که قتل او به درگیری های داخل دار و دستهٔ آن ها مربوط می گردد.

او به آن فرد بی احترامی کرده بود و بی احترامی در این دارو دسته ها و گروه ها یعنی قانون مهمی را زیر پا بگذاری، نباید به کسی بی احترامی کنی و اگر کردی، باید آماده باشی از خودت دفاع کنی. این قانون خیابان هاست. این قانونی است که بین آدم های دارو دسته های خیابانی رواج دارد.

او از آدم های خوب روزگار بود

بنیامین زند، کارگردان و مجری فیلم مرگ اسرار آمیز نیپسی هاسل می گوید: من تابه حال مستند های زیادی در مورد آدم های مختلف ساخته ام، اما هرگز فیلمی در مورد آدمی که از او قدیس ساخته اند، نساخته بودم. نیپسی از آدم های خوب روزگار بود. او آدمی بود که دلبستهٔ مفهوم رایج شهرت نشده بود. هیچ علاقه ای به انبوه پیروان و هوادارانش در اینستاگرام نداشت بلکه بیشتر مایل بود در زندگی واقعی کاری کند، می خواست آنچه را می گفت، جامهٔ عمل بپوشاند و اجرا کند. با دارایی هایت محله ات را تقویت کن، کل محله را بخر. دست واسطه ها را قطع کن. فقط پول به دست بیاور، بی آنکه از دست بدهی (و این نام کمپانی موسیقی نیپسی ناسل هم بود) .

بنیامین زند، فیلمساز، می گوید:نیپسی از آدم های خوب روزگار بود

او هرگز محلهٔ خود را ترک نکرد، او در این محله سرمایه گذاری کرد تا از آن جای بهتری بسازد. به همین دلیل بود که همه دوستش داشتند؛ و به همین دلیل هم قتل او برای همه باور نکردنی بود. چطور ممکن است مردی با این همه محبوبیت، با ده بار شلیک، در محوطهٔ فروشگاه خودش در همان محله ای که عاشق آن بود، کشته گردد؟

نیپسی سابقه ای طولانی در گروه های خلافکار داشت و ناچار بود آن هایی را که در اطرافش هستند در موفقیت های خود سهیم کند و این فشار زیادی بر او تحمیل می کرد. در میان دارو دسته ها و گروه های خلافکار قوانین زیادی رواج دارد و فقط یک حرکت اشتباه ممکن است به قیمت جان آدم تمام گردد.

منبع: bbc

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: برترین ها
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 53281

به "چه کسی خواننده سرشناس رپ را به قتل رساند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی خواننده سرشناس رپ را به قتل رساند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید