چگونه خواب آلودگی را درمان کنیم؟

به گزارش مهسان بلاگ، یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: با شناخت علت زمینه ای خواب آلودگی می توانیم این مشکل را برطرف کنیم.

چگونه خواب آلودگی را درمان کنیم؟

پیام فرح بخش، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با خبرنگار گفت: بحث خواب آلودگی افراد به خصوص هنگام صبح مربوط به دو مسئله است؛ یا افراد دچار کمبود خواب شبانه هستند و یا اینکه فرد دچار استرس نگرانی و چاقی است. با توجه به شناخت علت زمینه ای خواب آلودگی، باید برنامه ریزی مناسب انجام شود.

او افزود: پس از شناخت علت زمینه ای خواب آلودگی می توانیم به درمان آن بپردازیم؛ برای مثال اگر فرد دچار چاقی و تنگی نفس است؛ باید از لحاظ تغذیه و رژیم درمانی مورد درمان قرار بگیرد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد: اگر فرد در شبانه روز خواب کافی ندارد باید با اصلاح مدیریت خواب این مشکل را برطرف کند. اگر دچار استرس باشد برای مثال شخصی صبح از خواب بیدار می شود، اما احساس ضعف و خواب آلودگی بسیار شدیدی دارد باید با مراجعه به پزشک معالج، خواب آلودگی خود را برطرف کند.

او شرح داد: با شناخت علت زمینه ای خواب آلودگی می توانیم این مشکل را به خصوص هنگام صبح، برطرف کنیم.

پیام فرح بخش در خصوص کاهش خواب آلودگی با مصرف مواد تغذیه ای بیان نمود: مواد کافئین دار مانند قهوه کمک کننده خوبی برای درمان خواب آلودگی به ویژه در صبح است، اما استفاده از مواد کربنی مانند قند، شکر، عسل و یا آب ولرم به همراه عسل هیچ تاثیری در درمان خواب آلودگی ندارد.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 36450

به "چگونه خواب آلودگی را درمان کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه خواب آلودگی را درمان کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید