10 مقصد گردشگری مناسب برای گذراندن تعطیلات زمستانی

به گزارش مهسان بلاگ، با فرا رسیدن فصل سرما، سفر به نقاط گرمسیری بیش از پیش وسوسه کننده به نظر می رسد. در این وقت از سال مردم برای دوری چند روزه از آب و هوای سرد و دلگیر فصل زمستان، ترجیح می دهند رهسپار کشورهای گرمسیری شده و از حضور در سواحل درخشان و تماشای زلال آبی دریا لذت ببرند. به همین مناسبت این بار در خبرنگاران سفری به بهترین مقاصد گردشگری فصل زمستان خواهیم داشت.

10 مقصد گردشگری مناسب برای گذراندن تعطیلات زمستانی

بی تردید فصل سرما، جذابیت و زیبایی خاص خود را دارد. اما بسیاری نیز از تجربه روزهای سرد و افسرده زمستانی دل زده شده و ترجیح می دهند مدتی را نیز در سواحل آفتابی و مناطق گرم سپری نمایند. کشورهای گرمسیری نیز به همین دلیل از همه امکانات و قابلیت های خود استفاده می نمایند تا آمار جذب گردشگران را به حداکثر رسانده و درآمد بیشتری از صنعت توریسم و گردشگری نصیب خود نمایند.

در این میان حضور اقامتگاه های متعدد، چشمگیرتر از قبل شده است. هتل ها و استراحتگاه هایی که سعی کردند با استفاده از امتیازات متعددی همچون سواحل زیبا، طبیعت بکر و پوشش گیاهی غنی و البته فراهم آوردن فرصت های بسیار برای تفریح، استراحت و هیجان، میهمانان بیشتری را به سوی خود جذب نموده و شهرت بیشتری کسب نمایند.

در ادامه همراه شما مروری خواهیم داشت بر شماری از بهترین اقامتگاه های حال حاضر که به ویژه بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات زمستانی هستند.

امان باغ(Amanbagh)، راجستان، هندوستان

این اقامتگاه در دل طبیعتی سبز و متراکم، جا خوش نموده است. درختان نخل و دیگر درختان قدیمی که پیرامون این اقامتگاه رشد نموده اند، زیبایی متفاوت و خاصی به این عمارت بخشیده اند. در عین حال این حضور سبز، فضایی شاد و فرح بخش را به ویژه برای گذراندن اوقاتی لذت بخش و آرام در دل طبیعت، فراهم آورده است.

راجستان در تمام طول سال از آب و هوایی گرمسیری بهره می برد. نکته ای مثبت به ویژه برای کسانی که برای فرار از سرما به این نقطه سفر نموده اند. از سوی دیگر سبک معماری متعلق به دوران مغول به همراه چشم انداز زیبا و طراحی داخلی خیره نماینده، به بهترین شکل ممکن تجمل و شکوه این استراحتگاه را به نمایش گذاشته است. اما با این وجود، خوشبختانه هنوز هم می توان فضایی صمیمی و ملایم را حس کرد که تجربه اقامت را برای میهمانان دلنشین تر می نماید.

میهمانان ساکن امان باغ می توانند در ویلاهای شخصی و لوکسی اقامت نمایند که با استخرهای خصوصی و تراس های تماشایی، جذابیتی دیگر یافته است. این هتل امکانات دیگری نیز برای مسافران فراهم می آورد که از آن جمله می توان به برگزاری تورهای تفریحی اشاره نمود که گردشگران را به بازدید از دهکده های مجاور برده و آنها را اندکی بیشتر با فرهنگ، تاریخ و آداب و سنن مردم این ناحیه آشنا می نماید.

ویلاهای پوکت (Anantara Phuket Villas)، تایلند

پوکت یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری کشور تایلند است که بسیار شناخته شده و معروف بوده و هر ساله پذیرای بازدیدنمایندگان بی شماری از گوشه و کنار دنیا است. این اقامتگاه نیز در راستای استفاده بیشتر از فرصت حضور گردشگران، به بهترین شکل ممکن آماده شده است. به نظر می رسد این فضای مجلل و تقریبا بی عیب و نقص که با بهترین امکانات موجود همچون ویلاهای خصوصی که هر کدام دارای استخری شخصی هستند، امکان استراحت در سواحل ماسه ای، گشت و گذار در باغ های اطراف و همچنین چشم اندازی تماشایی و باشکوه از دریای Andaman آراسته شده است، میزبانی شایسته برای میهمانان خود باشد.

این اقامتگاه امروزی و مدرن بهترین سرویس و خدمات را برای مسافران خود در نظر گرفته است، با این وجود اتمسفر کلی حاکم بر فضای آن، با الهام از فرهنگ اصیل مردمان تایلند رنگ و بویی دیگر گرفته است. فضای سبز آن مملو از گیاهان بومی این کشور بوده و مسیرهای پیاده روی آن در میان گل ها و گیاهان رنگارنگی قرار گرفته است که فرصتی مناسب را برای تجدید قوا و روحیه، پیش روی میهمانان قرار می دهد.

رستوران بی نظیر این اقامتگاه که به خانه ای درختی شباهت دارد، هر روز با فهرستی از خوراک های تازه دریایی درخدمت میهمانان است. البته باید طعم دلپذیر این خوراک های لذیذ را در کنار چشم انداز باشکوه این هتل گذاشت. فضایی که با درختان سرسبز، استخرهای کوچک و شمعدان های متعدد احاطه شده و صرف خوراک را به خاطره ای به یادماندنی تبدیل می نماید.

پَرِت کی (Parrot Cay)، جزایر تورکس و کایکوس (Turks & Caicus)

این اقامتگاه یکی از مجلل ترین و باشکوه ترین هتل های این فهرست بوده که در جزیره ای خصوصی برپاشده است. این انزوای دلنشین با مجموعه ای درخشان از ویژگی های خاص، رنگ و بویی دیگر گرفته است. آب گرم، شفاف و کریستال گونه، ویلاهای لوکس خصوصی و سواحل ماسه ای نرم که چشم اندازی بی نظیر از اقامتی آرامش بخش را نوید می دهند.

خوراک های طبخ شده در این اقامتگاه نیز در نوع خود در خور توجه بوده و ارزش امتحان کردن را دارند. خوراک هایی متنوع که از مواد ارگانیک و طبیعی تهیه شده و در کل جزایر کارائیب شهره هستند. همچنین مرکز کومو (Como Shambhala) نیز از شهرتی خوب در زمینه استفاده از دانش مدرن و تلفیق آن با تکنیک های درمانی باستانی بهره برده و نکته مثبت دیگری در کارنامه این اقامتگاه به شمار می رود.

در مجموع این اقامتگاه دارای امتیازات جالب توجهی است، از جمله فعالیت های تفریحی که در فضای باز برگزار می شوند، فعالیت هایی همچون ماهیگیری، غواصی و ورزش های آبی که قطعا سهمی قابل توجه در جلب نظر گردشگران دارند. به علاوه آب این ناحیه در نهایت شفافیت و درخشش بوده و از نما و منظره ای شگفت انگیز برخوردار است.

بانیان (Banyan Tree)، ماهه (Mahe)، سیشِل

میهمانان این اقامتگاه می توانند در ویلاهای خصوصی و باشکوهی اقامت نمایند که دارای مجموعه ای گسترده از استخرهای بدون مرز و محل های مناسب آفتاب دریافت می باشند. این هتل، مرکز مراقبت و اسپا (Spa) دارای خدمات مراقبتی و درمانی قابل توجه، فضای آرام و سواحلی دلپذیر است که با نغمه دل انگیز اقیانوس، حال و هوایی دیگر یافته اند. همچنین سفرهای تفریحی و دریایی مناسبی برای میهمانان تدارک دیده شده است.

منوی خوراک های این رستوران شامل خوراک های تایلندی و محصولات غذایی مختص نواحی جنوب شرقی آسیا است. در کل چشم اندازی مفرح و نیروبخش پیش چشم میهمانان ساکن در این اقامتگاه گسترده شده و هر کسی را برای مدتی استراحت در سکوتی دنج و دلنشین، وسوسه می نماید.

این اقامتگاه بر فراز تپه ای سرسبز احداث شده و دیدی مناسب رو به سوی اقیانوس هند دارد. همچنین سواحل این ناحیه نیز بسیار باشکوه بوده و در شمار زیباترین نقاط دنیا، جایی خاص دارند.

جزیره دی راش(Desroches Island)، سیشل

باز هم ویلاهای شخصی و طبیعت زیبا، درختان نخل و باغ های خوش منظره ای که این ویلاها را در برگرفته اند. این جزیره با صخره ها و جزایر مرجانی احاطه شده است، پس فرصتی مناسب را در اختیار عاشقان دنیای غواصی می گذارد تا به کشف ناشناخته ها و ماجراجویی در آب های اطراف بپردازند. از سوی دیگر سواحل این ناحیه نیز جایی مناسب برای وقت گذرانی بوده و از امنیت قابل قبولی برخوردار است.

این اقامتگاه امکان قایقرانی و دوچرخه سواری را برای میهمانان خود مهیا نموده است تا کمی بیشتر با گوشه و کنار جزیره آشنا شوند. همچنین در اسپا و مرکز آب معدنی مجموعه نیز امکاناتی مناسب برای آرامش و تجدید قوا فراهم شده است. در رستوران این هتل خوراک های لذیذی طبخ می شوند، خوراک هایی که باب طبع مسافران خوش شانس این اقامتگاه بوده و از موادی کاملا ارگانیک و طبیعی تهیه می شوند.

اقامتگاه و آب معدنی شنگری لا (Shangri La)، فیلیپین

این اقامتگاه نیز برفراز تپه ای سرسبز قرار گرفته که از دیدی عالی رو به سوی آب های لاجوردی و ساحل پوکا ( puka) برخوردار است. این مکان، گستره ای وسیع از امکانات متنوع و خصوصیات بی نظیر را برای اقامتی خاطره انگیز و توأم با آرامش فراهم نموده است.

ویلاهای این اقامتگاه بر فراز صخره های این شبه جزیره جا خوش نموده و دارای استخرهای زیبای خصوصی، آب گرم و سرویس مخصوص خدماتی هستند. طبیعت غنی و دست نخورده درکنار گل ها و گیاهان بی نظیر و بومی این ناحیه، تحت محافظت قرار داشته و این هتل در حفظ و حراست آنها کوشاست. گردشگران نیز می توانند ضمن اقامت در این محیط رویایی، از گشت و گذار در طبیعت بکر و تماشایی این مکان لذت برده و در مسیرهای پیاده روی باشکوه، قدمی زده و اندکی بیشتر با طبیعت احساس نزدیکی نمایند.

ورزش های آبی، گردش های ماجراجویانه، تنیس و باشگاه سلامتی از دیگر امکانات این مجموعه است. 4 رستوران مجزا در این مرکز وجود دارند. رستوران هایی که یا برفراز صخره ها و یا روی درختان جای گرفته و فهرستی از خوراک های لذیذ و معروف دنیای را به میهمانان ارائه می نمایند. پس اگر به دنبال یک تعطیلات رویایی و بی دغدغه هستید، شاید باید این اقامتگاه را نیز مد نظر قرار دهید.

کوهستان جید(Jade Mountain)، سنت لوچیا (St. Lucia)

اقامتگاه مجلل و لوکسی واقع در شرق دریای کارائیب که از سرویس خدماتی بی نظیری بهره می برد. البته این تنها دلیل شهرت این هتل نیست. هر اتاق این اقامتگاه دارای چشم اندازی خاص و خیره نماینده بوده و در عین حال از یک استخر زیبا، خصوصی و بدون مرز سود می برد. زبان رسمی این جزیره انگلیسی بوده و هر ساله پذیرای گردشگرانی بسیار از گوشه و کنار دنیا است که در جستجوی تعطیلاتی آرام و دلپذیر، آب و هوایی گرم و طبیعتی زیبا و رویایی، مدتی را در آن سپری می نمایند.

دو قله آتشفشانی زیبا و باشکوه که به امتداد 700 متر از دل آب سر برآورده اند، نقشی مهم در تأثیرگذاری هر چه بیشتر دورنمای این اقامتگاه ایفا نموده و نمایی شکوهمند و دلربا به آن بخشیده اند. چشم اندازی که بی شک بخشی جدایی ناپذیر از نمای ظاهری این هتل به شمار آمده و خاطره انگیز است.

همان گونه که گفتیم در کنار سرویس های خدماتی درجه یک این اقامتگاه، غواصی، ورزش های آبی، دوچرخه سواری و دیگر امکانات مناسب، دورنمای شگفت انگیزی از اقامت در این هتل را به نمایش می گذارد. همچنین دو ساحل شنی زیبا، به صورت کاملا انحصاری و مجزا برای میهمانان این هتل در نظر گرفته شده اند.

ویلاهای آنانتارا (Anantara Kihavah Villas)، مالدیو

این اقامتگاه دارای بلندترین استخر در جزایر مالدیو است. همچنین نوشیدنی های سرو شده در این محل نیز در نوع خود معروف و شناخته شده بوده و در واقع این هتل به دلیل مجموعه ای متنوع از انواع نوشیدنی شهره است. باز هم طبیعت زیبا، سواحل درخشان و استخرهای باشکوه در شمار امتیازات شاخص این هتل قرار داشته و لذتی بی سرانجام و فراموش نشدنی را نوید می دهند.

در کنار وضعیت آب و هوایی مساعد مالدیو که در تمام طول سال بر این منطقه حکمفرما است، محیط دنج و سرویس خدماتی مناسب از دیگر نکات برجسته ای است که مشوقی تأثیرگذار در جلب نظر گردشگران و تشویق آنان برای سفر به این استراحتگاه است.

ایلیژِن(Elysian)، بالی، اندونزی

ویلاهای خصوصی، استخرهای بدون مرز متعدد، باغ های گرمسیری و طبیعت بکر و دست نخورده، ستاره های پر زرق و برقی هستند که چشم انداز این اقامتگاه را به درخششی خیره نماینده انداخته اند. این هتل باشکوه می تواند بابت برخورداری از اتاق هایی وسیع، مسیرهای رفت و آمد پاکیزه و معماری آسیایی مدرن و امروزی، به خود ببالد.

این هتل همچنین دارای یک معبد با معماری خاص این منطقه است. میهمانان می توانند از امکانات ریلکسیشن وفضای آرام این مجموعه نهایت استفاده را ببرند. امکاناتی که در مجموع خبر از تعطیلاتی آرام، انرژی بخش و دلپذیر می دهند.

W Retreat & spa، مالدیو

یکی از مجلل ترین اقامتگاه های حال حاضر جزایر مالدیو که با رویی باز از شما دعوت می نماید بهترین تعطیلات طول عمر خود را در آنجا تجربه کنید. برخورداری از جزایر مرجانی، باشگاه تفریحی و همچنین یک جزیره خصوصی که می توان شبی را آسوده خاطر و تنها در آن سپری کرد، از جمله امکانات جالب توجه این اقامتگاه هستند.

همه چیز در این جزیره در نهایت آرامش و نظم و ترتیب برگزار می گردد. هر شب نوای موسیقی آرامش بخش به گوش می رسد، پیشخدمت ها گوش به فرمان میهمانان هستند، مرکز اسپای مجموعه، امکانات لازم برای ماساژ درمانی و خدمات مراقبتی را به بهترین شکل ممکن فراهم آورده است. در یک کلام همه چیز مهیا شده تا این تعطیلات به خاطره ای فراموش نشدنی بدل شده و شیرینی آن برای همواره در یاد باقی بماند.

طبیعت بکر و دست نخورده به همراه زلال بیکران دریا و سواحل باشکوه، بخشی دیگر از فهرست امکانات قابل توجه این مجموعه را به خود اختصاص داده اند. امکاناتی که بی شک نقشی مهم در جذب گردشگران ایفا نموده و به مراتب بر اعتبار و آوازه این هتل افزوده اند.

در سرانجام نظر شما در خصوص این اقامتگاه های بی نظیر چیست؟ اگر قرار بود شما یکی از میهمانان زمستانی این هتل ها باشید، کدام یک را انتخاب می کردید؟

امیدوارم از مطالعه این مطلب نیز لذت برده باشید. نباید فراموش کنید ما همچنان مشتاق شنیدن نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

منبع placestosee

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

سلو بلاگ: سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

پریها: پریها: اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: کجارو
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 15278

به "10 مقصد گردشگری مناسب برای گذراندن تعطیلات زمستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مقصد گردشگری مناسب برای گذراندن تعطیلات زمستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید