آشنایی با حمل و نقل عمومی مسکو

به گزارش مهسان بلاگ، حمل و نقل عمومی مسکو

حمل و نقل عمومی مسکو : مسکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر و واحد فدرالی روسیه است. این شهر با جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت دنیا است.یکی از راه های داشتن سفرهای ارزان استفاده از حمل و نقل عمومی شهری است که مسکو یکی از شهرهای پرجمعیت دنیا است که داری حمل و نقل عمومی ارزان و منظم است که شما میتوانید ساعت خود را با مترو مسکو هماهنگ کنید چون بسیار منظم است و حتی یه دقیقه هم تاخیر نداره و سر وقت خود به مفصد میرسد.شاید یکی از دلایلی که مسکو در طول سال تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا به خود جذب می نماید.

آشنایی با حمل و نقل عمومی مسکو

حمل و نقل عمومی در مسکو نسبتا ارزان است و به راحتی می توان با استفاده از مترو، اتوبوس، تراموا و تاکسی به هر جا که خواست سفر کرد و باید گفت که راحت ترین و رایج ترین این وسایل مترو است. ساعت کار وسایل نقلیه عمومی از 5:30 صبح شروع می گردد و تا 1 بامداد ادامه دارد. ایستگاه های اتوبوس دارای علامت A، اتوبوس برقی دارای علامت T، و تراموا دارای علامت Tp است. مینی بوس های کوچک هم در همه جا پیدا می شوند. شرکت Yandex دارای اپلیکیشن مخصوص حمل و نقل است که برای سیستم عامل های اندروید و IOS قابل دسترس هستند. با استفاده از آن می توانید به صورت زنده از موقعیت مکانی اتوبوس ها، اتوبوس های برقی و تراموا مطلع شوید.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

مقالات بیشتر بخوانید :

  • + دیدنی های روسیه
  • + سفر به مسکو در چهار روز
  • + سفر به سن پترزبورگ در سه روز
  • + شرایط مهاجرت و تحصیل به روسیه چگونه است؟
  • + جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ
  • + از مسکو چی سوغاتی ببریم؟
  • + راهنمای سفر به روسیه

متروی ، مسکو

با اینکه هیچ علامت انگلیسی در رابطه با متروها وجود ندارد اما استفاده از آن ها کار راحتی است. متروی مسکو به قدری زیبا است که بیشتر شبیه به موزه است. یکی از دلایل این تزئینات آن است که در شروع این مکان را به عنوان پناهگاه مردم در زمان جنگ بنا کردند. در نتیجه برای قابل تحمل بودن و ادامه زندگی کمونیستی آن را زیبا ساختند.

سال 1935، وقتی که متروی مسکو راه اندازی شد، این سیستم زیرزمینی فقط 11 ایستگاه داشت و 285 هزار نفر را به مقصدهای خود می رساند. اما، امروز، شبکه متروی مسکو شامل 206 ایستگاه است و روزانه 9 میلیون نفر از آن استفاده می نمایند.

همانطور که از نقشه پیدا است هر مقصد رنگ خاص خود را دارد. ورودی هر مترو با رنگ قرمز و حرف M نشان داده می گردد. همانطور که گفته شد ساعت کار وسایل از 5:30 صبح تا 1 بامداد ادامه دارد و معمولا آخرین قطار در هر خطی راستا خود را در ساعت 00:50 شروع می نماید. در ساعت شلوغی شهر (8 تا 9 صبح و 5 عصر تا 9 شب) مترو نیز بیش از حد شلوغ می گردد پس توصیه می کنیم در این ساعات از استفاده از مترو خودداری کنید.

بعضی ایستگاه ها ظواهر و سنت های بسیار جالبی دارند برای مثال زمانی که وارد ایستگاه مترو Ploschad Revolutsii می شوید مجسمه های برنزی از انسان هایی را می بینید که یادآور انقلاب کمونیستی هستند. بسیاری از مردم بر این باورند که لمس کردن این مجسمه ها برایشان خوش شانسی می آورد.

بهای بلیت مترو برای یک سفر 28 روبل(1550 تومان) است که تا هر زمان که داخل مترو باشید می توانید از آن بهره ببرید. همچنین می توانید با خرید یک بلیت برای 5، 10 یا 20 سفر در هزینه صرفه جویی کنید.

اتوبوس

اتوبوس بعد از مترو رایج ترین و محبوب ترین وسیله نقلیه عمومی در مسکو به شمار می رود. اتوبوس ها را اولین بار قبل از انقلاب 1917 وارد شهر کردند و امروزه 18 ترمینال اتوبوسرانی در مسکو وجود دارد که روزانه هزاران جاده را طی می نمایند. برای مقصدهای داخل یا خارج از شهر می توانید از این اتوبوس ها بهره ببرید. هزینه یک سفر 28 روبل (1550 تومان) تمام می گردد. بلیت اتوبوس را می توانید از خود راننده، ایستگاه های اتوبوس یا کیوسک های نزدیک ایستگاه اتوبوس تهیه کنید.

اتوبوس برقی

مسکو دارای عظیم ترین شبکه اتوبوس برقی در جهان است. با وجود این که اتوبوس های برقی وسایل نقلیه ای آرام و دلپذیر هستند اما به خاطر ترافیک، پارک نادرست و نابه جای ماشین ها یا تصادفات آن ها ممکن است توقف های طولانی مدتی طی راستا داشته باشند. در نتیجه بسیار کند هستند. هزینه بلیت اتوبوس های برقی مانند اتوبوس های معمولی 28 روبل (1550 تومان) است و آن ها از راننده، ایستگاه مترو و کیوسک های نزدیک ایستگاه می توان تهیه کرد.

تراموا

تراموای مسکو که از سال 1899 افتتاح شد امروزه شبکه گسترده ای در سطح شهر دارد. جدیدترین خط در سال 1984 ساخته شد. با اینکه که بیشتر خطوط اصلی ترامواها گرفته شده و تنها 5 درصد رفت و آمدها به وسیله آن صورت می گیرد اما همچنان در بعضی بخش ها (بخصوص فواصل بین ایستگاه های مترو) نقش مهمی را ایفا می نمایند. قیمت و مکان تهیه بلیت ترامواها نیز مانند اتوبوس ها است.

مینی بوس

مینی بوس ها وسایل نقلیه سریعی هستند و توصیه می گردد گردشگران ترجیحا از مینی بوس هایی که خطوط آبی روی سقف دارند استفاده نمایند. این مینی بوس ها برخلاف مینی بوس های عادی سر ایستگاه توقف می نمایند و از بلیت های وسایل نقلیه عمومی برای آن ها می توان استفاده کرد. مینی بوس های عادی را در هرجای شهر (غیر از ایستگاه ها) می توان یافت و با تکان دادن دست متوقف کرد. این وسایل 15 تا 20 نفر مسافر را در خود جای می دهند و هر مسافر هر جا که بخواهد می تواند پیاده گردد، تنها باید راننده را با یک فریاد آن هم به زبان روسی مطلع کند زیرا رانندگان معمولا زبان های خارجی را بلد نیستند. می توانید برای توقف از جمله Ostanovite pozhaluista به معنای لطفا بایستید بهره ببرید. هزینه هر مقصد 50 روبل است و باید آن را حین سوار شدن مستقیما به راننده بپردازید.

تاکسی

در روسیه از هر اتومبیلی می توان به عنوان تاکسی استفاده کرد. افرادی هم که ماشین شخصی دارند (تاکسی نیستند) نیز مسافرکشی می نمایند. بهتر است پیش از سوار شدن از قیمت تاکسی مطلع شوید زیرا زمانی که متوجه می شوند شما خارجی هستید سعی دارند تا مبلغ بیشتری را از شما دریافت نمایند، بنابراین تعارف نکنید و تخفیف بگیرید. بهتر آن است پیش از تاکسی دریافت قیمت ها را از محلی ها بپرسید.

استفاده از تاکسی نسبت به بقیه وسایل امن تر و ارزان تر است اما تعداد کمی از آن ها را در تمام خیابان ها می بینید. تاکسی ها را از رنگ زرد و علامت شطرنجی روی سقفشان می توان تشخیص داد. معمولا به ازای هر کیلومتر 10 روبل (البته راستاهای داخل شهر) می گیرند.

اجاره اتومبیل

اجاره اتومبیل جایگزین خوبی برای تاکسی است. برای مثال کرایه تاکسی از فرودگاه مسکو 70 دلار (269 هزارتومان) است در صورتی که کرایه یک اتومبیل اجاره ای برای 3 روز 50 دلار(192هزار تومان) است. اگر اتومبیل را برای زمان بیشتری اجاره کنید کرایه آن کمتر می گردد. در این صورت حتما بیمه بگیرید زیرا با وجود اوضاع رانندگی در مسکو (مانند ایتالیا، یونان و کارائیب) ارزشش را دارد. برای مطلعی از قیمت تاکسی های اجاره ای می توانید از این سایت یاری بگیرید. ارزان ترین اپراتور Eleks-Polus نام دارد (روزی 20 تا 30 دلار)(77 هزار تومان تا 115 هزار تومان) اما در فرودگاه دفتر ندارند و به زبان انگلیسی نیز مسلط نیستند.

دوچرخه و اسکوتر

هیچ خط عبور خاصی برای دوچرخه در مسکو وجود ندارد و حتی رها کردن آن ها حتی بوسیله قفل در خیابان کار ایمن و امنی نیست. با این وجود چند سرویس اجاره دوچرخه در سطح شهر وجود دارد. همچنین در تابستان اسکوترها محبوبیت بسیاری پیدا می نمایند. مسکو مکان چندان مناسبی برای گشتن با اسکوتر نیست اما با این وجود تفریح خوبی است.

بلیت

بلیت های 1 یا 2 سفره را می توانید از تمام باجه های بلیت فروشی سراسر شهر تهیه کنید که قیمت آن ها (بسته به نوع) از 55 تا 110 روبل (3000 تومان تا 6000 تومان) متغیر است. حتی می توانید از خود راننده ها (تراموا، اتوبوس و اتوبوس برقی) نیز بلیت بخرید که بابت هر بلیت 55 روبل (3000تومان) باید هزینه کنید. همچنین از کارت Troyka نیز می توانید برای تمام وسایل نقلیه بهره ببرید که بسیار به صرفه است. مبلغ درون این کارت را هر زمان که خالی شد می توان شارژ کرد.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 45831

به "آشنایی با حمل و نقل عمومی مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با حمل و نقل عمومی مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید