آیا قطر عضو شورای همکاری خلیج فارس می ماند؟

به گزارش مهسان بلاگ، ایسنا نوشت: وزارت خارجه قطر در بیانیه ای اخبار منتشر شده درباره تصمیمش برای خروج از شورای همکاری خلیج فارس را تکذیب کرد

آیا قطر عضو شورای همکاری خلیج فارس می ماند؟

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

لولوة الخاطر، سخنگوی وزارت خارجه قطر در مصاحبه خبرگزاری فرانسه با تکذیب این خبر در انتقادی ضمنی از شورای همکاری خلیج فارس گفت: تعجبی نیست که مردم منطقه در عملکرد شورای همکاری خلیج فارس تردید نموده و درحالی که به سومین سال محاصره غیر قانونی قطر از سوی عربستان، امارات و بحرین نزدیک می شویم، درباره نقش این شورا به عنوان یک موسسه سوال نمایند .

المخاطر ادامه داد: این شایعات به خاطر ناامیدی مردم از شورای همکاری خلیج فارس که دچار تشتت و تفرقه شده و زمانی منبع امید و آرزوی مردم شش کشور عضو بود منتشر شده است.

این مقام قطری تاکید نمود کشورش امیدوار است شورای همکاری خلیج فارس بار دیگر به صندلی همکاری و هماهنگی بازگردد و گفت: در حال حاضر احتیاج شدید به شورای همکاری داریم .

طی روزهای گذشته اخباری درباره قصد قطر برای خروج از شورای همکاری خلیج فارس در پایگاه های اجتماعی دست به دست می گردد و به نقل از دو دیپلمات در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس گزارش شد که کویت رهبری کوشش های برای منصرف کردن قطر در این باره را بر عهده دارد.

پیشتر وزیر خارجه قطر خواستار تشکیل مجدد شورای همکاری خلیج فارس شده بود.شورای همکاری خلیج فارس سال 1980 از 6 کشور عربستان، امارات، کویت، بحرین و عمان و قطر تشکیل شد.

312 23

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 13 خرداد 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 44121

به "آیا قطر عضو شورای همکاری خلیج فارس می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا قطر عضو شورای همکاری خلیج فارس می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید