احتمال انتقال نظامیان آمریکایی از افغانستان به دیگر مناطق دنیا

به گزارش مهسان بلاگ، وزیر دفاع آمریکا گفت که کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان در دست آنالیز قرار گرفته است تا شماری از این نیروها برای مقابله با چین یا روسیه به سایر نقاط دنیا انتقال یابند.

احتمال انتقال نظامیان آمریکایی از افغانستان به دیگر مناطق دنیا

از وبلاگ شامران دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای مهسان بلاگ، ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به کنگره این کشور گفت که پنتاگون راه هایی را برای کاهش نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان آنالیز می نماید و یکی از این راه ها حضور نظامیان کمتر در ماموریت مبارزه با تروریسم است.

ژنرال میلی شماری از نیروهایی که ممکن است در افغانستان باقی بمانند اعلام نکرد اما گفت که کاهش نیروهای آمریکایی که در قالب ماموریت مبارزه با تروریسم در افغانستان حضور دارند یکی از گزینه های در دست آنالیز است.

در حال حاضر حدود 13 هزار نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند که حدود 5 هزار نفر از آنان در قالب ماموریت مبارزه با تروریسم در این کشور حضور دارند و بقیه نظامیان نیز در کنار دیگر نیروهای ناتو مسئولیت آموزش، مشاوره و یاری به نیروهای امنیتی افغان را به عهده دارند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز در این جلسه گفت که باوجود مذاکرات صلح با طالبان ارتش آمریکا باید بر روی ماموریت مبارزه با تروریسم متمرکز بماند.

به گزارش آسوشیتدپرس، اسپر گفت: در افغانستان ماموریت مهمی برای مبارزه با تروریسم داریم؛ ما باید اطمینان حاصل کنیم که افغانستان هرگز به پناهگاهی امن برای تروریست هایی تبدیل نشود که می توانند آمریکا را هدف قرار دهند.

وزیر دفاع آمریکا اضافه کرد که فرماندهان نظامی به وی گفته اند که این کشور با کاهش نیروهایش در افغانستان نیز می تواند به ماموریت مبارزه با تروریسم ادامه دهد.

اسپر توضیح داد که خواهان کاهش نیروها در افغانستان است تا شماری از این نیروها را به دیگر نقاط دنیا منتقل شوند و بدین ترتیب آمادگی آمریکا برای مقابله با بحران بالقوه با چین و یا روسیه افزایش یابد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 29424

به "احتمال انتقال نظامیان آمریکایی از افغانستان به دیگر مناطق دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انتقال نظامیان آمریکایی از افغانستان به دیگر مناطق دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید