احداث تراموا در خیابان ولیعصر (عج)، ماجرای کارتون دیدن هاشمی چیست؟

به گزارش مهسان بلاگ، هاشمی رفسنجانی درباره احداث تراموا در خیابان ولیعصر(عج) شهر تهران توضیحاتی داد.

احداث تراموا در خیابان ولیعصر (عج)، ماجرای کارتون دیدن هاشمی چیست؟

به گزارش خبرنگار ، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در آیین افتتاح خانه موزه مینایی در خیابان ولیعصر (عج) در سخنانی ضمن تشکر از کسانی که این مکان را مرمت و بازسازی کردند، گفت: همیشه صحبت کردن بعد از چند فرهیخته عملی سخت است، زیرا آن ها تمام حرف ها را می زنند و من دیگر حرفی برای گفتن ندارم. (با خنده)

وی با اشاره به ارزشمند بودن خانه مینایی اضافه نمود: خانه مینایی جزء آثار ملی لحاظ شده و این خانه از امروز آماده است تا میزبان شهروندان و علاقه مندان برای بازدید باشد.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: این خانه در حدود 500 متر مربع مساحت دارد و جالب است که بر سر در این ساختمان نقشی از سیمرغ یا ققنوس کار شده و در تاریخ از سیمرغ یا ققنوس فیلم های بلندی نیز ساخته شده است که در آن ها اینگونه بیان شده که هر شخصی به سیمرغ دست یابد، آنگاه می تواند به تمام آرزو های خود برسد و من حتی کارتون آن را دیده ام.

خانه مینایی افتتاح شد

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به معماری این ساختمان گفت: ساختمان خانه مینایی هم فضای تابستانه و هم فضای بهارانه دارد و نکته قابل تأمل درباره این خانه آن است که در حیات این خانه گودال باغچه وجود ندارد و این نشان می دهد که این ملک در باغی واقع شده بود که با گذشت زمان و تفکیک آن باغ تنها این ملک به جا مانده است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به فشار سخت مالی در این برهه از زمان گفت: در این شرایط سخت مالی حفظ بنا های مهم کار سختی است و باید این اقدام همکاران ما در مدیریت شهری ارج نهاده گردد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به ذکر اقدام های خوب پیشینیان در پایتخت گفت: اگر ما کار های اشتباه پیشینیان را اعلام می کنیم باید از اقدام های مثبت آن ها نیز حرف بزنیم و تبدیل خانه مینایی به موزه خیابان ولیعصر (عج) کاری ارزشمند است.

وی اضافه نمود: معتقدم که باید تصمیمات ما بر مبنای پژوهش اجرا شوند و خوب است که قسمتی از این خانه تبدیل به پژوهشگاه خیابان ولیعصر (عج) گردد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به احداث تراموا در خیابان ولیعصر(عج) گفت: زمزمه هایی مبنی بر احداث تراموا در خیابان ولیعصر (عج) مطرح شده است، اما تأکید من این است که پیش از این اقدام کار های مطالعاتی و پژوهشی انجام گردد تا مانند داستان مونوریل نگردد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به فضا های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پایتخت توضیح داد: یکی از مسائل مهم فضا های شهری است که ما در اختیار داریم و آمار ها نشان می دهد در حال حاضر ما در بحث فضا های ورزشی 8.5 میلیون متر مربع فضا داریم و در کنار آن 13 میلیون متر مربع فضای فرهنگی در اختیار مدیریت شهری است که متاسفانه آمار ها نشان می دهد که بازدید ها در روز کمتر از پرسنل مشغول به کار در آن ها است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 20875

به "احداث تراموا در خیابان ولیعصر (عج)، ماجرای کارتون دیدن هاشمی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث تراموا در خیابان ولیعصر (عج)، ماجرای کارتون دیدن هاشمی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید