استقبال آمریکا از تحقیقات WHO درباره منشأ کرونا در چین

به گزارش مهسان بلاگ، آمریکا از تحقیقات سازمان جهانی بهداشت برای یافتن منشأ ویروس کرونای جدید در کشور چین استقبال کرد.

استقبال آمریکا از تحقیقات WHO درباره منشأ کرونا در چین

به گزارش گروه سیاسی مهسان بلاگ، آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) از تحقیقات سازمان دنیای بهداشت (WHO) درباره منشأ ویروس کرونا در چین استقبال کرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک دیپلمات آمریکایی نوشت ایالات متحده از تحقیقات این سازمان بین المللی درباره منشأ ویروس کرونای جدید در چین استقبال می نماید.

دولت آمریکا، سازمان دنیای بهداشت را به وابستگی به چین متهم نموده و چین را به دلیل نقش ادعایی در شیوع کرونا در دنیا مورد انتقاد قرار داده است.

گروهی از کاشناسان سازمان دنیای بهداشت، جهت آنالیز منشاء شیوع ویروس کرونا روز آدینه راهی چین شدند.

مارگارت هریس سخنگوی این سازمان گفت، دو کارشناس، یک متخصص جانورشناسی و یک اپیدمی شناس به چین اعزام شده اند تا با همکاری دانشمندان این کشور تحقیقاتی درباره منشاء شیوع ویروس کرونا انجام دهند.

چین گفته از انجام تحقیقات در این خصوص استقبال می نماید با این حال تأکید نموده که این تحقیقات نباید به داخل مرزهای چین محدود شود.

چند روز پیش رسانه ها گزارش دادند پکن از اسپانیا به عنوان یکی از کشورهایی نام برده که باید به عنوان یکی از کشورهای احتمالی منشأ شیوع کرونا مورد تحقیق قرار بگیرد.

ژنگ گوانگ، متخصص اصلی چین در زمینه بیماری های همه گیر هفته پیش در گفت وگو با روزنامه دولتی گلوبال تایمز گفت: تا جایی که این تحقیقات به صورت منصفانه انجام شوند و همه کشورهای مربوطه را شامل شوند اهمیت ندارد که از کدام کشور شروع می شوند.

وانگ گوانگفا، یکی دیگر از مقام های بهداشتی چین در گفت وگو با این روزنامه گفت که سازمان دنیای بهداشت باید به اسپانیا برود.

قبل تر از آن منابع خبری گزارش داده بودند شواهدی از وجود ویروس کرونا در اسپانیا یافت شده است که به چند ماه پیش از گزارش اولین مورد آن در چین بازمی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 18 شهریور 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 55342

به "استقبال آمریکا از تحقیقات WHO درباره منشأ کرونا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال آمریکا از تحقیقات WHO درباره منشأ کرونا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید