اسلامی: از همکاری با سازمان های بین المللی استقبال می کنیم

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام نمود: از همکاری با سازمان های بین المللی و موسسات تحقیقاتی استقبال می کنیم.

اسلامی: از همکاری با سازمان های بین المللی استقبال می کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با ارسال پیغامی به بیست و هشتمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی هسته ای ایران، از زحمات مؤثر و سازنده تمامی تلاشگران این کنفرانس تقدیر کرد و گفت: از همکاری با سازمان های بین المللی و مؤسسات علمی و تحقیقاتی استقبال می کنیم.

در پیغام معاون رئیس جمهور آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در ابتدا ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اساتید، دانشمندان، محققان و دانشجویان حاضر در بیست و هشتمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی هسته ای ایران، لازم می دانم از زحمات مؤثر و سازنده تمامی تلاشگران این عرصه به ویژه پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای و انجمن هسته ای ایران برای برگزاری این کنفرانس تشکر و قدردانی کنم.

اینجانب معتقدم که همکاری بین المللی برای ارتقای کاربرد ایمن، امن و پایدار علوم و فناوری هسته ای برای پاسخگویی به طیف گسترده ای از احتیاج های اساسی اجتماعی-اقتصادی و توسعه انسانی نقش مهمی دارد و این فناوری قابلیت بالایی در برطرف چالش های فعلی و تحقق اهداف مشترک جهت دستیابی به توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست دارد. در این راستا ما از همکاری با سازمان های بین المللی و مؤسسات علمی و تحقیقاتی در سراسر دنیا استقبال می نماییم.

بی شک برگزاری چنین نشست ها و همایش های علمی به ویژه در حوزه علوم و فناوری هسته ای موجب رشد مراکز علمی و دانشمندان خواهد شد. مشارکت و همکاری همه جانبه مراکز علمی و دانشگاهی بین المللی موجب افزایش درک متقابل در سطح بین المللی خواهد شد. چنین همایش هایی می تواند بستر مناسبی برای این مشارکت و همراهی مؤثر باشد.

بدیهی است که سازمان های مردم نهاد مانند انجمن های علمی یکی از عوامل اصلی توسعه کشور ها هستند که با فعالیت های مؤثر و سازنده خود از هدف ملت ها برای هموار کردن جهت توسعه پایدار پشتیبانی می نمایند. انجمن هسته ای ایران به عنوان یک سازمان مستقل و غیر دولتی یکی از نمونه هایی است که ثابت می نماید سازمان های غیردولتی علمی نقش مهمی در توسعه علم و فناوری در کشور دارند.

از آنجایی که انجمن هسته ای ایران و بعلاوه این کنفرانس از یادگار های شهید بزرگوار دکتر شهریاری است که از بنیانگذاران انجمن هسته ای ایران بودند، ضروری است نام و یاد این شهید و سایر شهدای هسته ای را گرامی بداریم.

در سرانجام مجدداً از همه ذی نفعان، شرکت نمایندگان و بعلاوه مشارکت مهم و مؤثر آژانس بین المللی انرژی اتمی تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 108615

به "اسلامی: از همکاری با سازمان های بین المللی استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: از همکاری با سازمان های بین المللی استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید