افتخاری: فدراسیون فوتبال یک ریال هم برای ساختمان فوتسال نداد

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، فدراسیون فوتبال در تازه ترین اقدام خود میخواهد دو ساختمان فوتسال که در خیابان شیخ بهایی واقع شده است را بفروشد. این ساختمان ها در زمان ریاست سیدرضا افتخاری بر کمیته فوتسال خریداری و در سال های گذشته از آن به عنوان پایگاه کمیته و سازمان لیگ فوتسال استفاده می شد.

افتخاری: فدراسیون فوتبال یک ریال هم برای ساختمان فوتسال نداد

فدراسیون در حالی تصمیم به فروش این ساختمان ها گرفته است که به گفته افتخاری، فدراسیون در زمان خریداری آنها حتی یک ریال هم به کمیته فوتسال یاری ننموده است.

افتخاری در این خصوص به خبرنگاران، گفت: دو واحدی که متعلق به فوتسال است، با پول باشگاه ها خریداری شد و فدراسیون در آن موقع حتی یک ریال پول به ما نداد.

وی اضافه کرد: درست است که سند دو ساختمان به نام فدراسیون خورده، اما در پرانتز نام سازمان لیگ فوتسال هم آمده است. اگر سازمان لیگ فوتسال نخواهد، فدراسیون نمی تواند این ساختمان ها را بفروشد.

رئیس پیشین کمیته فوتسال با بیان اینکه ابتدا یک واحد آپارتمان برای این کمیته خریداری شد، تاکید نمود: بعد از آن قرار شد فوتسال بانوان و فوتبال ساحلی را توسعه بدهیم و برای همین دومین واحد را هم در همان طبقه و همان ساختمان خریداری کردیم تا کل طبقه در اختیار فوتسال باشد.

سیدرضا افتخاری و علی کفاشیان

افتخاری یادآور شد: این ساختمان برای فدراسیون فوتبال نیست که بخواهد آن را بفروشد. همانطور که گفتم فدراسیون یک ریال هم برای خرید آن یاری نکرد. اگر یاریی نموده اند، سندش را نشان بدهند.

وی در پاسخ به این سئوال که پول خرید دو واحد فوتسال از کجا تامین شده بود؟ اظهار کرد: پول هایی که از باشگاه ها و تیم ها بابت حق عضویت، حق شرکت در مسابقات و چنین مواردی می گرفتیم را به خرید ساختمان اختصاص دادیم. در هزینه های برگزاری مسابقات صرفه جویی کردیم و بقیه پول را برای خرید دو واحد در نظر گرفتیم. تیم ملی فوتسال ایران در آسیا اول و در دنیا سوم است. جای کمیته فوتسال قبل از حضور من یک اتاق کوچک در فدراسیون بود که در شان فوتسالمان نبود.

افتخاری ادامه داد: وقتی به کمیته فوتسال آمدم تصمیم گرفتم به هر قیمتی که شده، فوتسال را مستقل کنم. درست است فوتسال زیر نظر فدراسیون فوتبال بود ولی حداقل از خودش امکانات و اعتبار می خواست تا اگر دو نفر از کنفدراسیون فوتبال آسیا یا فیفا به ایران آمدند، آبرویی داشته باشیم. آن موقع فوتسال یک اتاق 3 در 4 داخل فدراسیون داشت و ما آن را به تدریج توسعه دادیم.

رئیس پیشین کمیته فوتسال گفت: فدراسیون فوتبال به جای اینکه فوتسال را توسعه بدهد و عظیم تر کند، این تصمیم را گرفته. این کار منطقی نیست. اگر مسائل اقتصادی هم دارند باید وزارت ورزش و دولت یاری نمایند.

افتخاری در مورد اینکه ظاهراً فدراسیون برای حل مسائل اقتصادی میخواهد ساختمان های فوتسال را به فروش برساند، با خنده گفت: مگر وقتی ما آمدیم، پولی وجود داشت؟ ما هم دست خالی آمدیم. مدیریت برای این است که فکری به حال این مسائل کند.

وی در ادامه گفتگوی خود درباره انحلال سازمان لیگ فوتسال ادغام آن با کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال، تاکید نمود: هرچقدر فوتسال را کوچک تر نمایند، این رشته ضعیف تر می گردد. فوتسال، باری روی دوش فدراسیون فوتبال نیست و توسعه آن ارتباطی به فوتبال ندارد. تمام هزینه های فوتسال از خود این رشته تامین می گردد. آن موقع هم پولی به ما نمی دادند و بودجه ای نداشتیم. اگر بخواهند فوتسال توسعه یابد، این کار درست نیست.

رئیس پیشین کمیته فوتسال گفت: ما فوتسال را عظیم کردیم. صندلی فوتسال یک اتاق 3 در 4 نبود. فوتسال ما آن موقع هم از نظر اعتبار و هم از نظر امکانات دارای شخصیت بهتری شد. حتی طرحی را در کنار سالن فوتسال کمپ دادیم تا مرکز آموزش فوتسال ایران باشد و بخشی از آن با هزینه های فوتسال ساخته شد. بعد از آن مدیرعامل باشگاه استقلال شدم و بقیه طرح توسط علی کفاشیان پیگیری و تکمیل شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 87750

به "افتخاری: فدراسیون فوتبال یک ریال هم برای ساختمان فوتسال نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتخاری: فدراسیون فوتبال یک ریال هم برای ساختمان فوتسال نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید