اوباما به قتل شهروند سیاهپوست واکنش نشان داد

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس جمهور سابق آمریکا با انتشار بیانیه ای درباره مرگ جورج فلوید، شهروند سیاه پوست به دست پلیس در شهر مینیاپولیس از آمریکایی ها خواست با به وجود آوردن هنجاری جدید اجازه ندهند میراث تعصب و رفتار نابرابر بیش از این نهادها و دل های مردم را آلوده سازد.

اوباما به قتل شهروند سیاهپوست واکنش نشان داد

به نقل از پایگاه هیل، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در توییتی نوشت، می خواهد گفتگوهایش با دوستانش درباره تصاویر کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست ضمناً تحمل فشار زانوی یک افسر پلیس به روی صورتش در خیابانی در مینه سوتا را در میان بگذارد.

اوباما گفت: یک دوست تاجر آمریکایی-آفریقایی میانسال من در یک ایمیل نوشت، رفیق باید به تو بگویم که حادثه مربوط به جورج فلوید در مینه سوتا دردناک بود، من وقتی این ویدیو را دیدم گریه کردم. این اتفاق حال من را به هم ریخت. این تصویر زانو روی گردن استعاره از این است که چطور سیستم، مغرورانه سیاهپوستان را زیر پا می اندازد و فریادهای آنها برای یاری را نادیده می گیرد، مردم نیز اهمیتی نمی دهند و این واقعاً غم انگیز است.

اوباما تاکید نمود، یک دوست دیگرش به آهنگی متعلق به یک آوازخوان مسیحی 12 ساله به نام کیدرون برایِنت که در روزهای اخیر در پاسخ به حادثه اتفاق افتاده برای جورج فلوید در فضای مجازی محبوبیت پیدا نموده، اشاره نمود.

این پسر آواز خوان در این آهنگ می خواند: من یک مرد جوان سیاهپوست هستم و هر آنچه که بتوانم برای ایستادن انجام می دهم اما وقتی دور و بر خودم را نگاه می کنم و میبینم که چه اتفاقی برای همنوعان من در هر روز می افتد من انگار طعمه ای آماده برای شکار هستم.

اوباما در ادامه بیانیه خود نوشت: این طبیعی است که بخواهیم زندگی به شرایط عادی خود برگردد در حالی که همه گیری بیماری و بحران مالی هر چیزی را در اطراف ما دگرگون ساخته است اما باید به خاطر داشته باشیم برای میلیون ها آمریکایی مسئله مواجهه با رفتاری متفاوت صرفاً به خاطر نژاد، به شکلی غم انگیز، دردناک و دیوانه نماینده عادی شده است و آنها چه در زمان سر و کار داشتن با نظام بهداشت و درمان و چه در زمان تعامل با نظام قضایی کیفری و چه در زمان دویدن در خیابان و یا تماشای پرندگان در یک پارک با این مشکل روبرو هستند.

این صحبت اوباما اشاره به مرگ احمد آربری، مرد سیاه پوستی دارد که در ماه فوریه به هنگام دویدن در خیابان مورد اصابت گلوله دو مرد سفید پوست در حومه جورجیا نهاده شد.

اوباما تاکید نمود: نباید این شرایط در آمریکای 2020 عادی باشد. این نمی تواند عادی باشد. اگر ما می خواهیم بچه هایمان در کشوری رشد یابند که به عالی ترین آرمان هایش پایبند است، می توانیم و باید بهتر عمل کنیم.

اوباما ادامه داد: این به عهده مقام های مینه سوتا است که درباره حادثه مرگ جورج فلوید تحقیق نمایند اما از سوی دیگر این به عهده همه ما صرف نظر از نژاد یا شرایطمان از جمله به عهده اکثریت مردان و زنان نیروی پلیس ما که به انجام کار سخت خود در مسیری درست در هر روز افتخار می نمایند، است که با یکدیگر برای ایجاد یک هنجار جدید همکاری کنیم؛ هنجاری که در آن میراث تعصب و رفتار نابرابر دیگر نهادها و دل های ما را آلوده نکند.،ایسنا

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 50444

به "اوباما به قتل شهروند سیاهپوست واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما به قتل شهروند سیاهپوست واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید