اولین واکنش کارگردان اختاپوس به توقیف مستندش

به گزارش مهسان بلاگ، مهدی انصاری نسبت به جلوگیری از پخش مستند اختاپوس واکنش نشان داد.

اولین واکنش کارگردان اختاپوس به توقیف مستندش

مهدی انصاری کارگردان و تهیه نماینده سینما، در گفت وگو با خبرنگار ، در مورد حواشی اکران مستند اختاپوس گفت: حاشیه ها از چهارشنبه (چهارم دی ماه) و همزمان با رونمایی مستندم در حوزه هنری شروع شد و برای اولین بار در تاریخ حوزه هنری تمامی در های حوزه بسته شد. مأمورانی از پلیس فتا من را ساعاتی در حراست حوزه بازداشت کردند و اجازه ورود و خروج به کسی ندادند.

وی اضافه نمود: پلیس فتا پستی مبنی بر پیگیری مستند اختاپوس در فضای مجازی منتشر کرد و اینکه کارگردان در اختیار ماست. تجهیزات ما را ضبط کردند و پس از ساعاتی مجدد اجازه تردد دادند. ماموران پلیس فتا روز بعد با حوزه هنری تماس گرفتند و گفتند پیگیر موضوع هستند؛ اما نگفتند این برخوردشان برای چه انجام شد و چه کسی از ما شکایت نموده است.

کارگردان مستند اختاپوس ادامه داد: برای همه ما این رفتار پلیس فتا خیلی عجیب بود. نخستین سوالی که برای همه شکل گرفت علت برخورد نامناسب با ما بود. نمی دانستیم که به چه جرمی ما را بازداشت کردند. همچنین هیچگونه تفهیم اتهام انجام نگرفت و حکم قضایی به ما داده نشد. عجیب تر از همه این ها، ورود پلیس فتا به ماجرا بود؛ قاعدتاً باید در دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه ای برای ما پرونده ای تشکیل می شد؛ نه پرونده ای باز شده بود، نه اخطاری از دستگاه قضایی به دستمان رسید و نه موضوع ارتباطی با پلیس فتا داشت. هنوز هم نمی دانیم علت این برخورد با ما چه بود؛ ذهنمان پر از علامت سوال است.

انصاری سپس درباره پیگیری ماجرا از دستگاه قضایی اظهار کرد: پیگیری های فراوانی از دستگاه قضایی کردیم. خود من به دادسرای جرایم رایانه ای رفتم و پرسیدم چرا تجهیزات ما ضبط شد. صبح یکشنبه (8 دی ماه) تجهیزات ما را به حوزه هنری تحویل دادند. آن طور که به ما اطلاع داده شد قرار است تا اواخر این هفته یا ابتدای هفته آینده خطاکاران در این حوزه شناسایی شوند. خوشبختانه از سوی دستگاه قضایی با ما همکاری خوبی صورت گرفت.

این مستندساز در خاتمه به امکان انتشار مستندش اشاره نمود و گفت: ما ثبت نام برای اکران مستند را انجام دادیم. کسی به ما نگفت مستند توقیف شده است یا اجازه انتشار آن را نداریم. تشکل ها می توانند برای اکران مستند ثبت نام نمایند و درخواست اکران بدهند. حتی محدودیتی برای پخش مستند در سایت های قانونی به ما ابلاغ نشده است؛ اما تصمیم گرفتیم تا تعیین شدن موضوع، فعلاً مستند را این گونه منتشر نکنیم.

مستند اختاپوس به تهیه نمایندگی و کارگردانی مهدی انصاری یکی از خبرسازترین موضوعات این روز های هنر کشور است. این مستند که از مافیای خودروسازی می گوید، قرار بود در حوزه هنری اکران گردد؛ اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد. به دلیل شکایت بعضی خودروسازان،کارگردان آن با حکم قضایی بازداشت و بعد از ساعاتی آزاد شد.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 31701

به "اولین واکنش کارگردان اختاپوس به توقیف مستندش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش کارگردان اختاپوس به توقیف مستندش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید