ایرج عرب با دو استعفا از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس خارج می گردد

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، با برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس و سرپرست فدراسیون دوومیدانی که امروز یکشنبه در محل این فدراسیون انجام می گردد، ایرج عرب به صورت رسمی مدیریت این فدراسیون را تا زمان برگزاری مجمع و مشخص تکلیف ریاست آن بر عهده خواهد گرفت.

ایرج عرب با دو استعفا از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس خارج می گردد

ایرج عرب درحالی هفته گذشته و با حکم شبانگاهی وزیر ورزش به عنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی معرفی گردید که تا همین دو ماه پیش مدیریت باشگاه بزرگ پرسپولیس را بر عهده داشت اما بعد از دومین اعلام استعفا و پذیرش آن از طرف اعضای هیات مدیره، از این مسئولیت کنار رفت.

البته همکاری ایرج عرب با باشگاه پرسپولیس به عنوان یکی از پنج عضو هیات مدیره این باشگاه ادامه دارد و همین مسئله در خصوص انتخاب وی به عنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی ابهاماتی مبنی بر قانونمند بودن یا نبودن آن ایجاد نموده است.

حضور همزمان عرب در پرسپولیس و دوومیدانی منع قانونی ندارد

تقسیم بندی حضور افراد در هیات مدیره باشگاه ها شامل دو دسته اعضای موظف و غیر موظف می گردد. اعضای موظف به آن دسته از افرادی اطلاق می گردد که حضور دائمی و همیشگی در مجموعه داشته و حقوق بگیر هستند اما نقش اعضای غیرموظف صرفا برای حضور در جلسات و تصمیم گیری های آن است. حضور همزمان این اعضا در مجموعه ای دیگر با منع قانونی روبرو نیست اما این محدودیت در خصوص اعضای موظف وجود دارد.

حال آنکه ایرج عرب از جمله اعضای غیرموظف در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به حساب می آید و به همین دلیل حضور همزمانش در فدراسیون دوومیدانی مشکل قانونی ندارد به خصوص که مسئولیت وی در این فدراسیون به عنوان سرپرست تعریف شده که شغل به حساب نمی آید.

ورود به دوومیدانی راهی برای خروج از پرسپولیس

به گزارش خبرنگاران، حکم وزیر ورزش برای سرپرستی ایرج عرب در فدراسیون دوومیدانی در حالی صادر شد که پس از کناره گیری وی از مدیرعاملی پرسپولیس، صحبت های مطرح در رابطه با کنار گذاشتن او از ترکیب هیات مدیره خیلی زیاد به گوش می رسید و کماکان هم در محافل خبری دست به دست می گردد.

ایرج عرب از دوستان نزدیک حمیدرضا گرشاسبی است که در زمان مدیریت وی در پرسپولیس از طرف او به عنوان معاون باشگاه منصوب شد اما بعد از اینکه امکان ادامه فعالیت گرشاسبی به عنوان مدیرعامل پرسپولیس به دلیل قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها از او گرفته شد، رسیدگی به رتق و فتق امور سرخپوشان به عرب واگذار شد.

عرب آذرماه 97 به عنوان سرپرست پرسپولیس منصوب شد و 27 اسفندماه سال گذشته هم حکم مدیرعاملی خود را از وزیر ورزش دریافت کرد. در دوره مدیریت وی مسائلی مانند جدایی برانکو و عدم تامین منابع اقتصادی برای جذب بازیکنان مطرح، حواشی و نقدها زیادی را متوجه وی و مدیریتش کرد که بعضی از آنها میراث دوران مدیریت گرشاسبی هم بود.

در هر صورت دومین اعلام استعفای عرب که اواخر مردادماه انجام شد، منجر به خاتمه کارش در راس پرسپولیس شد اما وی کماکان عضو هیات مدیره است و چه بسا وزارت ورزش با فرستادن او به سمت مدیریت دوومیدانی، راه حل لازم برای خروجش از این ترکیب را ایجاد نموده است. به هر حال عرب از کارمندان رسمی وزارت ورزش است و با نظر این وزارتخانه مامور به کار می گردد.

عضویت مدیرعامل در هیات مدیره

ترکیب هیات مدیره پرسپولیس متشکل از مهدی محمد نبی، علی رغبتی، مهرداد هاشمی، ایرج عرب و مهدی رسول پناه است. در این میان رسول پناه جدیدترین عضو هیات مدیره است که بعد از فوت مرحوم جعفر کاشانی، جایگزین وی شد.

محمدحسن انصاری فرد که 5 شهریورماه به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس منصوب شد، جایی در این ترکیب ندارد چرا که بعد از جدایی عرب و برخلاف روال معمول، وی به عنوان عضوی خارج از هیات مدیره برای مدیریت باشگاه انتخاب شد.

در صورتیکه عرب از ترکیب هیات مدیره پرسپولیس کنار گذاشته گردد، محمدحسن انصاری فرد به عنوان مدیرعامل و عضو موظف در ترکیب هیات مدیره قرار می گیرد. در آن صورت هم ترکیب هیات مدیره سرخپوشان با حضور 5 نفر قانونی خواهد بود.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 23118

به "ایرج عرب با دو استعفا از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس خارج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرج عرب با دو استعفا از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس خارج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید