ایلان ماسک توییتر را به بانک تبدیل می نماید!

به گزارش مهسان بلاگ، دیجیاتو نوشت: به نظر می رسد که ایلان ماسک می خواهد توییتر را به بانکی مدرن تبدیل کند که حتی می تواند کارت های نقدی و تسهیلات مالی داشته باشد. او این برنامه را در جلسه ای دقیقه نودی با کارمندان خود مطرح نموده و ظاهراً قرار است این شبکه اجتماعی را به قابلیتی برای نگهداری پول برای هزینه کردن در داخل یا خارج این پلتفرم مجهز کند.

ایلان ماسک توییتر را به بانک تبدیل می نماید!

ایلان ماسک در جلسه ای با کارمندان توییتر درباره ارائه خدمات پرداخت گفت: فکر می کنم فرصتی تحول ساز در زمینه پرداخت ها وجود داشته باشد. او گفت هدفش این است که کاربران این شبکه اجتماعی بتوانند در لحظه به هر نقطه از دنیا که خواستند پول بفرستند. ماسک تأکید کرد که پیاده سازی این قابلیت یکی از اولویت های اصلی آن هاست.

توییتر به عنوان یک سرویس پرداخت چگونه خواهد بود؟ این قابلیت احتمالاً اجازه می دهد تا کاربران با در اختیار داشتن یک کیف پول بتوانند بابت نشر محتوا به یکدیگر یاری مالی نمایند یا در آینده برای دسترسی به محتواهای پولی، پرداخت ها را به راحتی هرچه تمام تر انجام دهند.

ماسک می گوید توییتر در آینده یک بازار پربازده ایجاد خواهد نمود که احتمالاً سپرده گذاری در آن بالاترین درآمد را برای کاربران به همراه خواهد داشت. طبق اعلام او، این سیستم به جای سیستم پیچیده و پرهزینه بانک های سنتی که مبتنی بر کارت های اعتباری (Credit) کار می نماید، یک تراز خواهد داشت که صرفاً می تواند مثبت یا منفی گردد. با این کار، توییتر می تواند به ترازهای مثبت سود بیشتری بدهد و از ترازهای منفی بهره کمتری بگیرد.

می توانند دسته چک سنتی داشته باشند.

یکی از کارمندان با اشاره به اینکه ایده ماسک شبیه ساخت یک بانک به نظر می رسد، گفت آیا این سیستم امکان اعطای وام هم خواهد داشت یا خیر؟ مالک نو توییتر پاسخ داد: خب، اگر می خواهید یک سرویس جامع را به مردم ارائه کنید، نمی توانید عناصر کلیدی آن را نداشته باشید.

ماسک که گویی معتقد است همه چیز خیلی ساده به نظر می رسد، در ادامه اضافه کرد: پرداخت به واقع صرفاً به معنای جابه جایی اطلاعات است. از دید اطلاعات، تفاوت بزرگی بین ارسال پیغام و انجام یک تراکنش مالی دیده نمی گردد. با این حال، او اذعان کرد که چالش های حقوقی باید پشت سر گذاشته شوند و این شرکت در کوشش است تا از واشنگتن برای جابه جایی پول مجوز بگیرد.

اگرچه تصورش سخت است که کاربران عادی توییتر حاضر به استفاده از این پلتفرم به عنوان یک بانک باشند، اما این ایده چندان غیرمنتظره نیست. ماسک قبلاً گفته بود که می خواهد توییتر را به اپلیکیشن همه چیز X تبدیل کند. او از اپ WeChat چین به عنوان یک سوپراپلیکیشن پیروز نام برده بود که قادر است پرداخت ها را هم انجام دهد. حالا باید دید که پس از عرضه و توقف عرضه سرویس نو توییتر بلو، این ماجراجویی نو به کجا خواهد رسید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آبان 1401 بروزرسانی: 21 آبان 1401 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 109227

به "ایلان ماسک توییتر را به بانک تبدیل می نماید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایلان ماسک توییتر را به بانک تبدیل می نماید!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک توییتر را به بانک تبدیل می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید