تدوین شاخص ها، دریافت اطلاعات قراردادها و مستندسازی؛ از ارکان پایش و ساماندهی قراردادهای ارتباط با صنعت

به گزارش مهسان بلاگ، مدیرکل دفتر ارتباط جامعه با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تدوین شاخص ها، دریافت اطلاعات قراردادها، تجزیه و تحلیل و مستندسازی شرایط قراردادهای ارتباط با صنعت را از ارکان پایش و ساماندهی قراردادهای ارتباط با صنعت برشمرد.

تدوین شاخص ها، دریافت اطلاعات قراردادها و مستندسازی؛ از ارکان پایش و ساماندهی قراردادهای ارتباط با صنعت

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محمد سعید سیف مدیرکل دفتر ارتباط جامعه با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در یازدهمین نشست مشترک مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور با صنایع و دستگاه های اجرایی، تدوین شاخص ها، دریافت اطلاعات قراردادها، تجزیه و تحلیل و مستندسازی شرایط قراردادهای ارتباط با صنعت را از ارکان پایش و ساماندهی قراردادهای ارتباط با صنعت برشمرد.

سیف در این نشست مجازی که صبح امروز (چهارشنبه) در محل سالن شهدای جهاد علمی برگزار گشت، با اشاره به گزارش پایش شرایط قراردادهای سال 1397 و 1398 گفت: گزارش این قراردادها در وب سایت به نشانی industry.msrt.ir قابل رؤیت است و آخرین مهلت برای تکمیل و ارسال گزارش ها پایان تیرماه امسال بود که تا به امروز بیش از 25 دانشگاه و پژوهشگاه گزارش پایش قراردادهای خود را ارسال نموده اند.

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم درخصوص امریه های ارتباط جامعه و صنعت گفت: در سال 1398 و 1399، چهار اعزام در دی و اسفند 98 و اردیبهشت و تیر 99 داشته ایم که در مجموع 137 امریه جذب و تعداد 69 مؤسسه از سهمیه ها استفاده نموده اند.

وی در زمینه توسعه دوره های مهارت افزایی گفت: شناسایی سازمان ها و مراکز تخصصی مناسب برای مشارکت در این حوزه، تدوین روش های همکاری و اقدامات اجرایی در سطح استان، همکاری با سازمان ها و دستگاه های اجرایی جهت مشارکت در برگزاری دوره ها و دریافت و ثبت اطلاعات و اطلاع رسانی مناسب به وزارت عتف از اهداف توسعه این دوره ها به شمار می رود.

سیف با اشاره به اقدامات مناسب جهت اجرای طرح رصد اشتغال گفت: شناسایی فارغ التحصیلان و دریافت اطلاعات مورد احتیاج شرایط اشتغال آنها، ثبت اطلاعات اشتغال فارغ التحصیلان در سامانه مپفا، مستندسازی و تجزیه و تحلیل شرایط اشتغال فارغ التحصیلان، تدوین و اجرای برنامه های مورد احتیاج جهت بهبود شرایط اشتغال آنها و شناسایی ظرفیت های اشتغال منطقه و استان از اقدامات انجام شده در این راستا می باشد.

وی در خصوص وظایف مراکز راهنمایی شغلی و کاریابی های تخصصی اضافه نمود: خدمات کاریابی، ارائه خدمات مشاوره، توسعه و بهبود دوره های کارآموزی، توسعه دوره های مهارت آموزی، امور مربوط به بیمه بیکاری، برگزاری نمایشگاه های کار و معرفی افراد کارآفرین به مراکز از جمله وظایف این مراکز است.

سیف در زمینه حمایت از طرح های مزیت استانی و جهش فراوری گفت: در بخش طرح های مزیت استانی حدود 60 طرح تا 31 تیرماه دریافت شد که 24 طرح در لیست اولویت های بنیاد ملی نخبگان نهاده شد و در بخش طرح های جهش فراوری 45 طرح دریافت و 12 طرح در لیست اولویت های بنیاد ملی نخبگان نهاده شده است.

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم درخصوص وظایف دانشگاه ها در راستای طرح های مزیت استانی اضافه نمود: همکاری مجموعه دانشگاه در اجرای طرح مزیت استانی، برگزاری جلسات با حوزه های مرتبط با طرح، فرصت مطالعاتی اعضای هیئات علمی و کارآموزی دانشجویان، همکاری با پارک های علم و فناوری و استانداری و ارسال گزارش مستمر از فعالیت ها برای دفاتر ارتباط با صنعت و بنیاد ملی نخبگان از وظایف دانشگاه ها و پژوهشگاه ها است.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص همکاری مشترک با سایر سازمان ها بیان نمود: همکاری مشترک با سازمان حفاظت محیط زیست جهت بهره گیری از ظرفیت های نرم افزاری و آزمایشگاهی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در راستا کاهش چالش های زیست محیطی و طرح ریزی برای تدوین و اجرای مناسب طرح مپسا یعنی مدیریت آلایندگی های زیست محیطی انجام شد و همچنین همکاری های مشترک با شرکت ایران خودرو جهت توسعه محصولات این شرکت با رویکرد فناورانه از دیگر همکاری های مشترک به شمار می رود.

سیف در پایان با اشاره به فعالیت های اصلی دفتر ارتباط با جامعه و صنعت گفت: فعالیت ها در دو بخش فضای مجازی و هماهنگی جلسات انجام می گردد که در حوزه فضای مجازی انعکاس اخبار و اطلاع رسانی در خصوص نشست های ارتباط دانشگاه با صنعت انجام شد و در هماهنگی جلسات نیز هماهنگی های اولیه و اطلاع رسانی در خصوص جلسات ارتباط با صنعت انجام شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 25 شهریور 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 56152

به "تدوین شاخص ها، دریافت اطلاعات قراردادها و مستندسازی؛ از ارکان پایش و ساماندهی قراردادهای ارتباط با صنعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین شاخص ها، دریافت اطلاعات قراردادها و مستندسازی؛ از ارکان پایش و ساماندهی قراردادهای ارتباط با صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید