تصفیه خانه صنعتی استان البرز راه اندازی شد

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، محمدمهدی کربلایی ظهر شنبه در حاشیه مراسم افتتاح عظیم ترین تصفیه خانه صنعتی استان البرز واقع در یک مجتمع نساجی شهرستان نظرآباد، در مصاحبه با خبرنگاران، اظهار کرد: امروز در این مجموعه با احداث یک تصفیه خانه عظیم اقدام مهمی در راستای کمک به جبران بخشی از کم آب ها با تصفیه پسآب های صنعتی برداشته گردیده است.

تصفیه خانه صنعتی استان البرز راه اندازی شد

وی با اشاره به ایجاد یک شهرک صنعتی نساجی غیردولتی در شهرستان نظرآباد، گفت: ایجاد یک شهرک صنعتی صنایع غذایی و تجمیع صنایع غذایی سازمان اتکا در این منطقه از شهرستان نظرآباد نیز مدنظر است زیرا زمین های زراعی خوبی در سطح این منطقه وجود دارد، پرداختن به کشت و صنعت و ایجاد شهرک گلخانه ای از دیگر اهدافی است که به دنبال آن هستیم.

وی شرح داد: ایجاد یک مجتمع خدماتی - رفاهی هم جزو پروژه های اجرایی سازمان اتکا در سطح این منطقه از شهرستان نظرآباد است که امیدواریم در این خصوص در فرآیند صدور مجوزها و پرداخت تسهیلات همکاری گردد تا این پروژه ها زودتر به پایان برسد.

کربلایی اعلام کرد: برخی از پروژه های اجرایی سازمان اتکا ازجمله استفاده از پسآب صنعتی و تصفیه آن در شرایطی که کشورمان سخت دچار کم آبی است دنبال می گردد؛ زیرا با توجه به مصرف حدود 70 درصد آب در بخش کشاورزی و هدر رفت آن به کارگیری سیستم آبیاری مکانیزه و استفاده مجدد از آب ضرورت دارد.

تصفیه 1500 مترمکعب فاضلاب صنعتی و خانگی در نظرآباد

وی گفت: سیستم تصفیه خانه پسآب صنعتی در این مجتمع نساجی راه اندازی گردیده است تا از هدر رفت فاضلاب صنعتی و خانگی بیش از یک هزار و 500 متر مکعب در روز جلوگیری گردیده و این آب بعد از تصفیه به زمین های زراعی تزریق گردد.

مدیرعامل سازمان اتکا مطرح نمود: با تصفیه پسآب های صنعتی کارهای مهمی ازجمله ایجاد شهرک صنعتی نساجی ادامه می باید و از سویی کشت و صنعت و ایجاد شهرک گلخانه ای و پرداختن به امور کشاورزی هم محقق می گردد.

کربلایی در ادامه گفت: سازمان اتکا برای انجام پروژه های توسعه ای خود استان های مختلفی در کشور ازجمله تهران، لرستان، خوزستان و البرز را انتخاب نموده که مطالعات و فعالیت های مربوطه در این استان ها اجرایی گردیده است.

وی تشریح کرد: استان البرز به لحاظ نزدیکی به تهران و از سویی دارا بودن ظرفیت های خوبی ازجمله داشتن زمین های چند هکتاری، فرصت های زیادی برای بهره وری و در ادامه رسیدن به اشتغال دارد.

نظرآباد ظرفیت خوبی در حوزه نساجی دارد

وی دفاع اضافه نمود: قرا گیری در کنار اتوبان کرج - قزوین ظرفیت این منطقه از استان البرز که بخشی از شهرستان نظرآباد است را ویژه و خاص نموده است، تخصص های خوبی هم در این منطقه در خصوص صنعت نساجی وجود دارد که می تواند در احیای منطقه و ایجاد اشتغال مفید واقع گردد.

کربلایی اضافه نمود: بازه زمانی انجام پروژه های موردنظر ازجمله ایجاد شهرک نساجی و مجتمع خدماتی - رفاهی در این منطقه از شهرستان نظرآباد متفاوت بوده و بستگی به انجام اقداماتی ازجمله صدور مجوزها دارد.

وی تشریح کرد: انجام فعالیت های گلخانه ای در این منطقه را شروع نموده ایم و ظرف دو سال آینده می توانیم فرصت های خوبی در این خصوص ایجاد کنیم، ظرفیت هایی هم که در صنعت نساجی منطقه از گذشته وجود دارد باید بروز رسانی گردیده و منطبق با استانداردها باشد.

وی ادامه داد: در بخش ایجاد مجتمع خدماتی - رفاهی نیز بعد از دریافت مجوز کار با حضور سرمایه گذاران و مشارکت بخش خصوصی می توانیم در حاشیه اتوبان کرج- قزوین اقدامات خوبی را عملیاتی نموده و گام مهمی در راستای احیای این منطقه برداریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 922

به "تصفیه خانه صنعتی استان البرز راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصفیه خانه صنعتی استان البرز راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید