جاذبه های گردشگری مونترال، منطقه ای دیدنی و زیبا در کانادا

به گزارش مهسان بلاگ، کانادا (Canada) دومین کشور پهناور دنیا است که از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام پهناور شده و از شمال نیز با اقیانوس منجمد شمالی در ارتباط است. ونکوور، مونترال و تورنتو سه شهر کانادا هستند که ایرانیان علاقه زیادی برای سفر به آن ها داشته و حتی جز برنامه های مهاجرت خود نیز قرار می دهند. در این بخش قصد داریم به معرفی شهر مونترال پرداخته و هزینه های سفر به مونترال را برای شما بیان کنیم. در ادامه نیز با جاذبه های گردشگری مونترال آشنا شده و می توانید برنامه ریزی بهتری برای استفاده از لحظات سفر خود داشته باشید. این مقاله هر چه بیشتر شما را با دیدنی های مونترال آشنا می سازد.

جاذبه های گردشگری مونترال، منطقه ای دیدنی و زیبا در کانادا

برای دریافت خدمات تور کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

سفر به مونترال

مونترآل (montreal) در بخش شرقی کانادا و در استان کبک این کشور واقع شده است. مونترال در واقع یک جزیره بزرگ می باشد که در میان رودخانه سن لوران قرار گرفته است. این شهر بزرگترین شهر استان کبک و دومین شهر بزرگ فرانسه زبان محسوب می شود. می توان گفت تقریبا نصف مردم شهر را فرانسه زبان ها تشکیل می دهند. مونترال شهر هنر و فرهنگ کاناداست که تاریخ غنی و پرباری داشته و در آن مجموعه ای از فرهنگ ملت های گوناگون دیده می شود. بازدید از موزه ها، ساختمان های قدیمی و بناهای تاریخی این شهر گذشته ای زیبا و طولانی از فرانسه را برای شما بیان می نماید. در اینجا پارک های دیدنی، نگارخانه ها، کلوب های موسیقی، رستوران های مجلل و جاذبه های دیگری را خواهید دید که قطعا برایتان جذاب بوده و بازدید از جاذبه های گردشگری مونترال خاطرات خوبی را به همراه خواهد داشت.

هزینه های سفر به مونترال

وقتی قصد سفر دارید سعی می کنید از قبل برای تمامی هزینه های سفر به مونترال برنامه ریزی کنید. هزینه هایی مانند اقامتگاه، غذا، حمل و نقل و بازدید از جاذبه های تاریخی و تفریحی بخش عمده ای از سفر شما را شامل می شوند. اطلاع درست از قیمت های مقصد و هزینه هایی که در آنجا خواهید داشت به شما در داشتن برنامه ریزی و انتخاب مناسب تر یاری خواهد نمود. با توجه به این موضوع تصمیم گرفتیم هزینه های سفر به مونترال و راهکارهایی برای کاهش این هزینه ها را به شما معرفی کنیم.

هزینه اقامت

همانطور که می دانید هزینه اجاره اقامتگاه یکی از عمده ترین هزینه های سفر شما را تشکیل می دهد. شما با توجه به بودجه خود می توانید هتل های لوکس، هتل های ارزان قیمت و هاستل ها را برای اقامت انتخاب نمایید. البته موارد دیگری نیز برای اقامت وجود دارند که بسته به نوع سفر و احتیاجتان می توانید آن ها را نیز انتخاب نمایید.

اقامت در هاستل

اقامت در هاستل از 10 دلار کانادا به ازای هرشب آغاز شده و با توجه به نوع اتاق و امکانات رفاهی آن بالاتر نیز می رود. برای اجاره یک اتاق خصوصی در هاستل باید 65 دلار به ازای هرشب بپردازید.

اقامت در هتل های ارزان قیمت

با توجه به این که مونترhل یک شهر گران است، بهتر است از هتل های لوکس صرف نظر نموده و هتل های ارزان قیمت این شهر را برای اقامت انتخاب نمایید زیرا هتل های ارزان قیمت این شهر نیز هزینه های بالایی برای شما دارند و نسبتا گران هستند. به عنوان مثال اگر بخواهید یک هتل ارزان قیمت در نزدیکی مرکز شهر اجاره کنید، باید حدود 40 دلار برای اتاق یک تخته و 60 دلار برای اتاق دوتخته به ازای هر شب در بین هزینه های سفر به مونترال بپردازید.

هزینه غذا

هزینه خورد و خوراک در مونترال نیز با توجه به انتخاب شما متفاوت است. شما می توانید رستوران های گران و لوکس شهر را برای غذاخوردن انتخاب نمایید یا این که غذاخوری های ارزان تری را برای صرف غذا پیدا کنید. اگر قصد دارید در یک رستوران غذا بخورید، باید بدانید که یک وعده شام به همراه نوشیدنی برای شما حدود 40 دلار هزینه دارد. در غذاخوری های ارزان تر با 13 دلار می توانید یک وعده غذا نوش جان کنید. اگر قصد آشپزی دارید نیز می توانید با پرداخت 65 تا 100 دلار مواد غذایی مورد احتیاج یک هفته خود را تهیه نموده و مقدار بیشتری در هزینه های سفر به مونترال صرفه جویی کنید.

هزینه حمل و نقل

برای رفت و آمد و جابجایی در شهر می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس یا مترو استفاده نمایید. هزینه خرید بلیت های تک سفره 3.25 دلار می باشد که اگر 10 بلیط تهیه کنید، می توانید با تخفیف 26.50 دلار بپردازید. اگر بخواهید بلیت هفتگی تهیه کنید نیز باید 25.50 دلار بپردازید. بلیت های شبانه ای نیز هستند که به صورت نامحدود قابل استفاده می باشند. این بلیت ها 5 دلار قیمت دارند و از 6 بعدازظهر تا 5 صبح امکان استفاده از آن ها وجود دارد. کارت های گردشگری نیز بسیار به صرفه هستند. شما با خرید این کارت ها می توانید از مترو و اتوبوس به صورت نامحدود و رایگان استفاده نمایید. کارت های یک روزه 10 دلار و سه روزه 18 دلار برایتان هزینه دارد.

راهکارهایی برای صرفه جویی در هزینه ها

هزینه های اقامتگاه، حمل و نقل و غذا از مهمترین هزینه های سفر هستند که کاهش هریک از آن ها می توانید هزینه کلی سفر را به میزان قابل توجهی کاهش داده و سفری ارزان تر برایتان به همراه داشته باشد. شما با هزینه های پس انداز شده این امکان را دارید که به جاهای دیدنی بیشتری سر بزنید و از تفریحات هیجان انگیزتری برخورار باشید. از این رو بسیار عاقلانه است اگر بخواهید راهکارهای کاهش این هزینه ها را یاد بگیرید.

استفاده از تورهای پیاده روی بدون راهنما

یکی از راهکارهای صرفه جویی در هزینه ها، پیاده روی در سطح شهر و تماشای جاذبه های طبیعی و دیدنی آن می باشد. از این رو بهتر است با یکی از تورهای پیاده روی مونترال همراه شده و هزینه کمتری بپردازید. با توجه به اینکه گردشگران زیادی ممکن است با این تورها همراه باشند، شما درگیر شلوغی خواهید شد. این جمعیت و همهمه آن ها ممکن است برایتان آزاردهنده باشد. در این صورت می توانید خودتان به تنهایی یا با همراهانتان در مناطق شهری پیاده روی نموده و از جاذبه های گردشگری مونترال بازدید نمایید. برای انجام این کار می توانید از کانال لاچین (Lachine) آغاز کنید. در اطراف این کانال بناهای تاریخی و مناظر دیدنی جذابی برای بازدید وجود دارد.

بازدید از موزه های هنری

موزها از جمله دیدنی های مونترال هستند که با پرداخت هزینه ای مناسب می توانید از آن ها بازدید نمایید. بازدید از بعضی موزه های مونترال رایگان است و تعدادی از آن ها نیز در یک بازه زمانی بلیت نیم بها برای بازدید گردشگران عرضه می نمایند. یکی از مکان های رایگان، مرکز طراحی دانشگاه مونترال کبک می باشد. در این مرکز آثار هنری متعددی از استان کبک و طراحان بین المللی به نمایش گذاشته شده است. برای بازدید از این مرکز می توانید از چهارشنبه تا یکشنبه از ساعت 12 ظهر تا 6 بعدازظهر به آدرس آن مراجعه نمایید. برای بازدید رایگان از مرکز کانادایی معماری نیز می توانید پنجشنبه ها از ساعت 5.30 دقیقه بعدازظهر تا ساعت 9 شب به مکان آن مراجعه کنید. موزه هنر معاصر از جمله موزه هایی است که چهارشنبه ها از ساعت 5 عصر تا 9 شب بلیت نیم بها برای بازدیدنمایندگان صادر می نماید. هزینه بلیت این موزه در روزهای دیگر 14 دلار می باشد که برای دانش آموزان 10 دلار محاسبه می شود. اگر در هفته آخر ماه می به مونترال سفر کنید، در آخرین یکشنبه آن این فرصت را دارید که از بیش از 30 موزه به صورت رایگان بازدید نمایید. در این روز شش خط اتوبوس بازدیدنمایندگان را به صورت رایگان به موزه ها می رسانند، در نتیجه هزینه حمل و نقل شما نیز رایگان می باشد.

بازدید از بازارهای عمومی

بازارهای هر شهر تصویری از فرهنگ و سبک زندگی مردم آن منطقه را به نمایش می گذارند. از این رو یکی از بهترین راه ها برای آشنایی با مردم شهر، بازدید از بازارهای محلی و سنتی آن شهر است. در این بازارها می توانید غرفه هایی برای خوردن غذاهای محلی و نوشیدنی های سنتی منطقه را نیز پیدا کنید. این غذاخوری ها بسیار ارزان هستند و امکان خوردن یک وعده غذایی با هزینه کم را برای شما فراهم می آورند.

اسکیت روی یخ در فصل زمستان

پارک های متعددی در مونترhل وجود دارند که دارای یک زمین اسکیت رایگان در زمستان می باشند. لا فونتین و مونت رویال پارک هایی هستند که امکان اسکیت روی یخ را برای علاقمندان در زمستان فراهم می نمایند. علاوه بر پارک ها، دریاچه بیور (Beaver) و اسکله های بندر قدیمی مونترال نیز دارای زمین اسکیت رایگان می باشند. این زمین های اسکیت خود از دیدنی های مونترال محسوب می شوند.

همراهی با تور رایگان تالار شهر

اگر در ماه های می تا اکتبر به مونترال سفر کنید، می توانید از تورهای رایگان 45 دقیقه ای که در اختیار گردشگران قرار داده می شود، استفاده نمایید. این تورها در بین جاذبه های گردشگری مونترال دارای راهنما نیز می باشند.

ساندویچ های ارزان

یکی از راهکارهای کاهش هزینه های سفر، کاهش هزینه خورد و خوراک می باشد. برای این کار می توانید خوردن ساندویچ های ارزان قیمت را برای وعده های غذایی خود انتخاب نمایید. این ساندویچ ها با قیمت کمتر از 8 دلار عرضه شده و در دسترس هستند.

آشنایی با جاذبه های گردشگری مونترال

موزه هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبای مونترآل (Montreal Museum of Fine Arts) یکی از بزرگترین موزه مونترال و از جاذبه های گردشگری مونترال است که در آن انواع هنرهای مختلف این کشور از جمله منسوجات به نمایش گذاشته می شود. بازدید از این موزه کاملا رایگان است. علاوه بر این نمایشگاه های موقتی نیز برگزار می شود که می توانید از آن ها بازدید نمایید. بعضی از این نمایشگاه ها رایگان و بعضی دیگر دارای ورودی حدود 12 تا 20 دلار هستند.

پارک مونت رویال

پارک مونت رویال (Mont Royal) را می توان بهترین پارک مونترال و از دیدنی های مونترال معرفی کرد که بخشی از یک کوه را تشکیل داده و بلندترین نقطه این شهر محسوب می شود. شما می توانید برای تفریح به این پارک زیبا رفته و چند ساعتی را در فضای سرسبز و دلپذیر آن قدم بزنید. این پارک در فصل تابستان یک مکان مناسب برای تفریح و استراحت گردشگران و محلی های مونترال می باشد. اگر در ماه های می تا اکتبر به این شهر سفر کنید، اهالی مونترال را خواهید دید که در این پارک و در اطراف ساختمان Sir George Etienne به دور هم جمع شده و در فعالیت های تفریحی و جشنواره های گوناگونی که در این مکان برگزار می شود، شرکت می نمایند.

شهر قدیم مونترال

در این شهر مدرن و پیشرفته، منطقه ای وجود دارد که معماری بناها و ساختمان های آن به دوران فرانسه نو برمی شود. شهر قدیم جاذبه های تاریخی و دیدنی زیادی دارد که از میان آن ها می توان به موزه های متعدد آن اشاره نمود. در اینجا می توانید بر روی سنگفرش های قدیمی قدم زده و ضمن تماشای معماری بی نظیر بناها با تاریخ مونترال و جاذبه های گردشگری مونترال نیز بیشتر آشنا شوید.

بازار محلی ژان تلون

بازار مواد غذایی ژان تلون(Jean Talon)، بزرگترین بازار محصولات کشاورزی آمریکای شمالی است که محله ایتالیای کوچک (Little Italy) مونترال قرار گرفته است. اگر قصد خرید مواد غذایی را دارید، می توانید به این بازار مراجعه نموده و مواد مورد احتیاج خود را تهیه نمایید. این بازار برای خوردن غذا نیز مکانی بسیار مناسب می باشد. این بازار از دیدنی های مونترال می باشد.

تورهای دوچرخه سواری

از دیگر تفریحات شهر زیبای مونترال می توان به تورهای دوچرخه سواری اشاره نمود. این تورها سه ساعته بوده و به همراه یک راهنما برگزار می شود. برای همراهی با این تورها باید مبلغی معادل 70 دلار بپردازید. آنگاه می توانید در اطراف شهر گردش نموده و از بسیاری از جاذبه های دیدنی آن بازدید نمایید.

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی مونترال از لحاظ وسعت، دومین باغ گیاه شناسی دنیا می باشد که در آن می توانید انواع گیاهان و گل های زیبا را مشاهده نمایید. این باغ در سال 1931 در مزونوو (Maisonneuve) مونترال افتتاح شده و یکی از زیباترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری این شهر خصوصا برای علاقمندان به گل و گیاه محسوب می شود. در اینجا می توانید از گلخانه های متعدد بازدید نموده و در باغ های ژاپنی و چینی آن قدم بزنید.

پارک لافونتن

در مونترال تعداد زیادی پارک وجود دارد که گردشگران می توانند زمان هایی را به گشت و گزار در این پارک ها و انجام تفریحات در آن اختصاص دهند. یکی از این پارک ها، پارک لافونتن (La Fontaine) می باشد که امکان انجام ورزش هایی چون والیبال ساحلی و تنیس را برای علاقمندان فراهم می آورد. شما می توانید در این پارک به بازی مشغول شده و از اجرای نمایش هایی که به صورت رایگان در اینجا برگزار می شود، لذت ببرید. این پارک از دیدنی های مونترال می باشد.

محله لی پلاتیو

لی پلاتیو (Le Plateau) یکی از محله های شلوغ و پررفت و آمد شهر مونترال است که بازدید از آن می تواند جذابیت های زیادی برای گردشگران به دنبال داشته باشد. در این محله می توانید قدم بزنید و از مغازه ها و فروشگاه های آن بازدید کنید. همچنین این امکان را دارید که در رستوران های لی پلاتیو غذاهای خوشمزه نوش جان نمایید و لذت ببرید.

مجموعه بیودوم

یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی شهر مونترال، مجموعه بیودوم (Biodome) است که در پارک المپیک (Olympic Park) این شهر قرار گرفته است. در این مجموعه 4 اکوسیستم از آمریکای شمالی، جنوبی و مرکزی به نمایش گذاشته شده و در نوع خود نیز بی نظیر است. بازدید از مجموعه بیودوم یک تجربه فوق العاده برای شماست که نباید آن را از دست بدهید.

اسکیت روی یخ

اسکیت روی یخ یکی از تفریحات رایگان و دوست داشتنی زمستان می باشد که در شهر مونترال می توانید از آن برخوردار باشید. برای انجام این کار می توانید به یکی از پارک های این شهر یا بندر قدیمی مونترال مراجعه نمایید. در این مکان یک زمین اسکیت در فضای باز برای علاقمندان فراهم شده که استفاده از آن رایگان می باشد. در این بندر امکان استفاده از کلاس اسکیت و شرکت در کنسرت های شبانه در بین دیدنی های مونترال نیز وجود دارد.

تورهای قایق سواری

قایق سواری یکی از تفریحات هیجان انگیز شهر مونترال است که می توانید با همراهی تورهای قایق سواری از آن بهره مند شوید. تور 45 دقیقه ای بندرگاه مونترال و تور 90 دقیقه ای کانال لاچین دو توری هستند که این فرصت را برای شما ایجاد می نمایند. شما می توانید به همراه 30 نفر دیگر از گردشگران با این تورها همراه شده و تجربه بسیار جالبی از سفر خود در بین دیدنی های مونترال داشته باشد.

میدان Place des Armes

میدان Place des Armes یکی از میدان های اصلی است شهر قدیم مونترال می باشد که در اطراف آن ساختمان ها و بناهای قدیمی زیادی برای بازدید وجود دارد. از جمله این بناها می توان به کلیسای نتردام (Notre-Dame Basilica) اشاره نمود. این کلیسا دارای ساختمانی باشکوه و بی نظیر می باشد که در سال 1656 ساخته شده و دارای تزئینات داخلی بسیار زیبایی است. اولین ساختمان بانک مونترآل، ساختمان New York Life ، ساختمان Aldred مکان های دیدنی دیگری در بین دیدنی های مونترال هستند که در اطراف این میدان قرار دارند.

کلیسای سن ژوزف

سن ژوزف (St. Joesph Oratory) یکی از دیدنی ترین مکان های زیارتی کاناداست که در نزدیکی پارک مونت رویال این شهر قرار گرفته است. گنبد این کلیسا با ارتفاع 97 متر، پس از کلیسای سنت پیتر رم بلندترین گنبد مرتفع دنیا است که در سال 1924 ساخته شده است. بر فراز این گنبد می توان چشم انداز بسیار زیبایی از شهر را مشاهده کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 مرداد 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 12234

به "جاذبه های گردشگری مونترال، منطقه ای دیدنی و زیبا در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری مونترال، منطقه ای دیدنی و زیبا در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید