حمایت اقتصادی از زنان فرهنگی آسیب دیده در سیل های اخیر

به گزارش مهسان بلاگ، مدیرکل امور زنان وزارت آموزش وپرورش از اجرای طرح حامی در سراسر کشور اطلاع داد و گفت: طبق دستور وزیر، زنان فرهنگی آسیب دیده در سه استان لرستان، خوزستان و گلستان موردحمایت اقتصادی قرار خواهند گرفت.

حمایت اقتصادی از زنان فرهنگی آسیب دیده در سیل های اخیر

به گزارش خبرنگاران، فرحناز مینایی پور به وسیله ویدئو کنفرانس با مشاور امور زنان در استان ها ارتباط مستقیم برقرار کرد و ضمن شنیدن سؤالات آن ها و دریافت گزارش از وضعیت طرح های در حال انجام، برنامه های حوزه زنان را تشریح و در مورد طرح حامی اظهار کرد: گسترش عدالت تربیتی با توسعه ارتباطات، تعاملات و تبادلات فرهنگی بین مناطق مختلف کشور از اهداف کلی این طرح است.

وی ادامه داد: شناخت فرهنگ ها، ظرفیت ها، قابلیت ها و توانمندی ها، تقویت ملی و روحیه جهادی و مردمی اخوت و تعاون، ایجاد ارتباط، همدلی و تقویت حس نوع دوستی و وطن دوستی و ترویج فرهنگ شکرگذاری، مثبت اندیشی و ایجاد شبکه های ملی مشارکت و تبادل تجربیات و امکانات ازجمله اهداف کیفی طرح حامی است.

مینایی پور از اجرای این طرح در سال تحصیلی جاری اطلاع داد و اضافه کرد: تقویت تبادل دانش اطلاعات، داشته های مدیریتی، افزایش تعاملات قومی، قبایلی و انسجام ملی عدالت آموزش و تربیتی از ویژگی های طرح حامی است لذا این طرح را بین مدارسی در مناطق؛ یک، دو، سه و شش تهران به عنوان حامی و مدارسی در استان های سیستان و بلوچستان، آذربایجان، هرمزگان و خوزستان به عنوان حمایت شونده اجرا و سپس در سراسر کشور گسترش دادیم.

وی گفت : مدیر مدرسه و انجمن اولیا مدرسه حامی باید ابتدا تفاهم نامه ای را با مدرسه موردنظر امضا، سپس حمایت های اقتصادی، فرهنگی، طرح های پیروز، تجارب تربیتی و اجرایی را به مدرسه هدف ارائه دهند.

مدیرکل امور زنان توضیح داد: البته در اجرای این طرح و بر اساس دستورالعمل ارسالی مدیر نمی تواند مبلغی از بودجه مدرسه خود را به مدرسه موردحمایت بدهد اما اولیا می توانند یاری های خود را به حساب مدرسه واریز و نام مدرسه موردحمایت را در فیش قید نمایند سپس مدیر بر اساس فیش های دریافتی مبلغ مذکور را به وسیله چک برداشت و به حساب مدرسه موردنظر واریز کند.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، وی در قسمتی دیگر از برنامه ویدئوکنفرانس گفت: پیرو دستور وزیر آموزش وپرورش زنان فرهنگی که در حوادث سیل در سه استان لرستان خوزستان و گلستان دچار آسیب شدند موردحمایت اقتصادی فرهنگیان قرار می گیرند تا قسمتی از خسارت های آن ها جبران گردد. افزایش مشارکت های مدنی ازجمله برنامه های دیگر دفتر امور زنان است که باید مورد کاوش قرار گیرد تا در صورت مؤثر بودن ادامه یابد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 8254

به "حمایت اقتصادی از زنان فرهنگی آسیب دیده در سیل های اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت اقتصادی از زنان فرهنگی آسیب دیده در سیل های اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید