خروج رسمی ونزوئلا از سازمان کشورهای آمریکایی؛ مادورو: از شر وزارت مستعمره آمریکا خلاص شدیم

به گزارش مهسان بلاگ، نیکولاس مادورو با حضور در جمع حامیانش در کاراکاس جدایی از یک نهاد منطقه ای کلیدی موسوم به سازمان کشورهای آمریکایی را مناسب توصیف کرد.

خروج رسمی ونزوئلا از سازمان کشورهای آمریکایی؛ مادورو: از شر وزارت مستعمره آمریکا خلاص شدیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، حامیان نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا شنبه در تجمعی در پایتخت این کشور آمریکای لاتین برای محکوم کردن سازمان کشورهای آمریکایی (اوای اس) 35 عضوی که شورای آن اخیرا نماینده منتخب خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به رسمیت شناخت، حاضر شدند. کشورهای اندکی علیه این قطعنامه رای دادند.

مادورو سال 2017 روند دو سالانه خروج از اوای اس را شروع کرد اما سال جاری گوآیدو از گروه مذکور خواست تا این رهبر سوسیالیست را نادیده گرفته و در ازای آن گوستاوو تاره را به عنوان نماینده خودش بپذیرند.

آمریکا و اکثر کشورهای عضو سازمان کشورهای آمریکایی گوآیدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت می شناسند و تاکید دارند انتخاب مجدد مادورو در سال گذشته میلادی قانونی نبوده است. مادورو می گوید اوای اس حاکمیت ملی ونزوئلا را نقض نموده است.

روز شنبه هم سفیران منصوب از سوی گوآیدو برای نمایندگی او در این منطقه در کلمبیا گردهم آمدند تا درباره راه های افزایش فشار دیپلماتیک بر مادورو رایزنی نمایند. خولیو بورگس، یکی از نمایندگان گوآیدو از تمایل آنها برای برگزاری مراسم مشابهی برای نمایندگان اپوزیسیون در اروپا در ماه مه اطلاع داد.

اپوزیسیون ونزوئلا برای برگزاری راهپیمایی سراسری در اول مه که امید دارند از تسلط مادورو بر قدرتش بکاهد، آماده می گردد. اپوزیسیون ونزوئلا گرفتاری های مالی و فساد و سوء مدیریت را حاصل اقدامات مادورو و هوگو چاوز، رهبر فقید ونزوئلا می دانند.

رئیس جمهوری ونزوئلا شنبه همچنین خروج کشورش از سازمان کشورهای آمریکایی را آزادی از وزارت مستعمره آمریکا توصیف کرد. خورخه آریزا، وزیر امور خارجه ونزوئلا هم گفت که کاراکاش دیگر رسما عضو اوای اس نیست.

مادورو در پیامی توییتری نوشت: ما از وزارت مستعمره آمریکا، ابزار مداخله و همچنین عدم احترام به اصول دموکراتیک و قوانین بین المللی رها شدیم. سرزمین پدری بولیواری و مستقل ما به اوای اس خداحافظ گفت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 8654

به "خروج رسمی ونزوئلا از سازمان کشورهای آمریکایی؛ مادورو: از شر وزارت مستعمره آمریکا خلاص شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج رسمی ونزوئلا از سازمان کشورهای آمریکایی؛ مادورو: از شر وزارت مستعمره آمریکا خلاص شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید