دوچرخه مخصوص سواری روی برف!

به گزارش مهسان بلاگ، دوچرخه مخصوص سواری روی برف نوعی دوچرخه کوهستان است که از سوی دانشجویان مهندسی مکانیک در دانشگاه شربروک در کِبِک کانادا طراحی شده است.

دوچرخه مخصوص سواری روی برف!

نوعی دوچرخه کوهستان برای حرکت بر روی برف از سوی دانشجویان مهندسیمکانیک در دانشگاه شربروک در کِبِک کانادا طراحی شده است. این دوچرخه در قالب پروژه بهمن (Avalanche) در حال تولید و بررسی است. البته این دوچرخه برای افراد مبتدی در دوچرخه سواریارائه نشده است و مخصوص افراد حرفه ای در این زمینه می باشد. دانشجویان کانادایی مشغول طراحی دوچرخه های سنتی برای سازگار نمودندوچرخه جدید با برف سواری می باشند .

به جای بهره گیری از چرخ دنده های عقب به کار رفته در یک دوچرخهکوهستان، دوچرخه جدید از سازه گیربکس داخلی بهره گرفته است که چرخ مرکزی را حرکتمی دهد. شکاف های موجود بر روی چرخ، زنجیر را حرکت می دهند و این امر در برف کششبه وجود می آورد. موتور این دوچرخه از تسمه GatesCarbon به جای یک زنجیر و دو چرخ کوچک برای حرکت کردن آسان زنجیر بهره می گیرد .

این دوچرخه از نوعی سیستم ترمزگیری در برف به شکل هدفمند استفاده می کند. شیب سازه چوب اسکی جلویی و زاویه رو به داخل این دوچرخه، نوعی برف روب به شکل V برای متوقف نمودن دوچرخه در برف، بوچود آورده است .

دوچرخه (بهمن) هنوز در مراحل اولیه تولید می باشد و تیم علمی در حالنهایی کردن عناصر طراحی، همچون بازوی جلویی دوچرخه و سازه چوب اسکی مانند می باشند .

دانشجویان به دنبال بازاریابی برای تولید نمونه اولیه کاربردی ایندوچرخه می باشند و تصمیم بر آن است که اواخر سال جاری میلادی آن را تکمیل نمایند.با کامل شدن این دوچرخه، آن ها دوام پذیری، قدرت مانوردهی و ترمزگیری آن بر رویبرف را مورد تست قرار می دهند. این دوچرخه مخصوص برف سواری، در ماه دسامبر و در نمایشگاه دانشگاه شربروکرونمایی می گردد .

منبع: سایت Be6

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: setare.com
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 41703

به "دوچرخه مخصوص سواری روی برف!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوچرخه مخصوص سواری روی برف!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید