راهنمای سفر به ویتنام

به گزارش مهسان بلاگ، ویتنام ترکیب بسیار جالبی از چشم اندازهای طبیعی شگفت انگیز و فرهنگ بسیار جالب توجه است. علاوه بر جذابیت های گردشگری، مناطق تاریخی، قلعه ها و بناهای قدیمی و غذای لذیذ ویتنام باعث محبوب شدن این کشور در دنیا شده است. ویتنام کشوری است که سالهای سال از جنگ و فقر در رنج بوده است و البته هنوز هم می توان اثر آن را در جامعه دید. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از دنیا داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند. در راهنمای سفر به ویتنام خبرنگاران میخواهد تا این قبیل از اطلاعات را در یک مطلب به طور جامع تهیه نماید، ما را در سفر به کشور ویتنام همراهی کنید

راهنمای سفر به ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

موقعیت جغرافیایی کشور ویتنام

کشور ویتنام از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و شهر هانوی پایتخت آن می باشد. ویتنام از سمت شمال با جمهوری چین و از سمت غر با کشور لائوس نیز دارای مرز مشترک است. دو رودخانه اصلی کشور، رود مکونگ و رود سرخ می باشد. رود مکونگ بطول 4 هزار کیلومتر و دلتای آن در جنوب بعنوان بزرگترین رود جنوب شرق آسیا و هفتمین رود قاره آسیا می باشد که از کشورهای چین، تایلند و لائوس و کامبوج گذشته و به ویتنام وارد می شود. مطابق با آمار سرشماری که سال 2016 در این کشور اجرا شده جمعیت آن برابر با 90 میلیون نفر می باشد.

مختصری از تاریخ ویتنام

تاریخ کشور ویتنام از سال 1802 توسط نگوین پایه گذاری شد. بعد از دخالت فرانسوی ها در این کشور شورش های ضد استعمارگری در سال 1930 به وجود آمد که پیاند آن 40 سال جنگ و اشغال در کشور نیز بود. حدود 10 سال بعد یعنی در سال 1940 ویتنام توسط ژاپنی ها تحت تصرف قرار گرفتند. رهبر ویتنام هوشی مین در سال 1941 ویت مین را به صورت ارتشی برای مقابله با ژاپنی ها تشکیل داد و در اواخر جنگ، آمریکا به یاری ویت مین آمد و پس از تسلیم شدن ژاپن، جمهوری دموکراتیک ویتنام در هانوی و با ریاست هوشی مین تاسیس شد.

اطلاعات ضروری کشور ویتنام

زبان رسمی: ویتنامی

واحد پول: دونگ (VND)

نوع برق شهری: برق شهری در ویتنام 220 ولت و 50 هرتز است.

اختلاف ساعت با تهران: 2 ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

کد کشور: +84

شماره های اضطراری

 • پلیس: 113
 • آتش نشانی: 114
 • فوریت های پزشکی: 115

فرودگاه های بین المللی

 • فرودگاه بین المللی دا نانگ
 • هانوی - فرودگاه بین المللی نوا به
 • هوشی مین (شهر) - فرودگاه سایگون
 • فرودگاه بین المللی کن دو

آب و هوای کشور ویتنام

کشور ویتنام با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد نیز دارای آب و هوای موسمی استوایی است که از سمت جنوب غربی و شمال غربی بادهای موسمی این کشور را در بر می گیرد. منطقه شمالی ویتنام به دلیل مجاورت با کشور چین دارای آب و هوای استوایی نمی باشد و پوشیده از کوهستان است و تنها از فصل های تابستان و زمستان برخوردار است. قسمت جنوبی کاملا استوایی است و آب و هوای این کشور تنها از دو بخش خشک و بارانی تشکیل می شود. متوسط دما در شهرهایی چون هانوی و هوشی مین بین 23 تا 26 درجه سانتی گراد است.

هزینه اقامت در کشور ویتنام

هزینه یک شب اقامت در هاستلی با امکانات محدود، حدود 100 هزار دونگ است. اگر بخواهید در یک هاستل بهتر که امکاناتی مثل وای فای رایگان هم داشته باشد اقامت کنید، باید دو برابر این مبلغ را بپردازید. در این هاستل ها، امکان غذا درست کردن، زیاد وجود ندارد چون صرف غذا در بیررون از خانه، در این کشور بسیار ارزان تمام می شود. در رابطه با اقامت در هاستل باید بگوییم که نباید همان انتظاری که در خصوص امکانات و امنیت در هتل را دارید از هاستل های این شهر هم داشته باشید.

گفتنی است که آژانس مسافرتی خبرنگاران در اکثر نقاط دنیا دارای امکان رزرو هتل است و همچنین شما می توانید قبل از رزرو با مشاوران این مجموعه که به طور 24 ساعته آماده ارائه مشاوره هستند جهت انتخاب هتل مورد نظرتان مشورت نمایید. در ادامه راهنمای سفر به ویتنام همراه ما باشید.

هزینه خورد و خوراک در ویتنام

از آنجایی که ویتنامی ها فرهنگ غذایی تقریبا مشابهی با چینی ها دارند بنابراین با غذاهای عجیب غریبی قطعا روبرو خواهید شد. بنابراین انتظار غذاهایی که باب میلتان باشد را می توان که نباید داشته باشید. هزینه غذا در ویتنام بسیار پایین است و شما می توانید پرداخت هزینه کمی یک وعده غذایی با حجم بالا و طعم مناسبی را میل کنید. با خوردن غذاهای محلی می توانید مقدار زیادی در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید. در ادامه راهنمای سفر به ویتنام به حدودی از قیمت غذا در این کشور بر اساس سایت Numbeo اشاره خواهیم کرد.

برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه 40000 دونگ را بپردازید.

برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط باید 400000 دونگ پرداخت کنید.

قیمت منوهای مک دونالد در شهرهای ویتنام به نسبت ارزان تر است و مبلغ 90000 دونگ می باشد.

برای تهیه آب معدنی 6000 دونگ و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن 40000 دونگ بپردازید.

غذاهای محبوب ویتنامی

Banh mi: ساندویچی است که با نان باگت و مواد مختلف نظیر گوشت و مرغ پر می شود. با توجه به ذائقه ای که دارید می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

Cao lau: از بهترین انواع غذهایی که در رستوران های هو شی مین می توانید میل کنید Cao lau است که ترکیبی از نودل برنج، انواع گوشت و سبزیجات مختلف است.

Cha ca: غذاهای دریایی در ویتنام بسیار لذیذ و مرود توجه گردشگران هستند. یکی از بهترین غذاهای دریایی ویتنام، Cha ca نام دارد که اصالتا متعلق به هانوی است. ماهی سرخ نموده در کره به همراه پیاز که با نودل برنج و بادام زمینی سرو می شود.

Com tam: معنی تحت اللفظی نام این غذا، برنج شکسته است. یکی از غذاهای محبوب خیابانی است که طرز تهیه آن در مناطق مختلف، متفاوت است ولی معمولا با گوشت کبابی و نیمرو سرو می شود.

هزینه حمل و نقل در ویتنام

هزینه بلیط تک سفره 7000 دونگ

هزینه بلیط ماهانه حمل و نقل 175000 دونگ

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید 11000 دونگ و به ازای هر یک کیلومتر 12000 دونگ به مبلغ اضافه می شود. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند 30000 دونگ باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر 19000 دونگ

شهرهای مهم ویتنام

 • هانوی

هانوی پایتخت شهر توریستی ویتنام است که یکی از بهترین گزینه ها برای سفر در بین گردشگران حرفه ای انتخاب شده است. شهر هانوی به شهر 18 دریاچه معروف است، دریاچه هایی که هرکدام برای خود می توانند یک سایت گردشگری در ویتنام به شمار بیایند. علاوه بر دریاچه موزه های بسیاری هم در این شهر وجود دارد که هر کدام نمایان گر تاریخ و سرگذشت این شهر ویتنامی هستند. هزینه ها در شهر هانوی بسیار پایین است و با توجه به استاندارهایی که در این شهر رعایت می شود به عنوان یکی از جذاب ترین مقاصد برای غربی ها به شمار می رود.

 • هوشی مین

هو شی مین که در گذشته آن را با نام سایگون یاد می نموده اند در جوامع بین الملل یکی از شلوغ و برزگترین شهرهای ویتنام است که در برای پیاده روی در این شهر باید بسیار شکیبا باشید. این شهر بعد از جنگ ویتنام پایتخت ویتنام جنوبی شد و تاریخ جنگ این کشور را به طور در سطح شهر و در موزه های آن می توانید مشاهده کنید. هزینه سفر به این شهر آسیایی متوسط است و برای همین عده زیادی از افراد به منظور تفریح و خرید به آن سفر می نمایند.

 • شهر تاریخی هوئه

شهر هونه یکی از شهرهای تاریخی کشور ویتنام است که در آن می توانید همچنان نشانه هایی از امپراطوری نیگون را که در قرن نوزدهم در این کشور حکومت داشته است را مشاهده کنید. در کرانه های رود زیبای Perfume، مجموعه عظیمی به نام Imperial Enclosure واقع شده است.تالارها و قصرهای دیدنی با نقاشی های دیواری منحصر به فرد قابل مشاهده است که می توانید با تماشای آنها روحتان را پالایش نمایید. یکی از بهترین روش های برای بازدید از جاذبه هایی که در مناطق دوردست تر قرار گرفته اند، قایق سواری و تورهای کروز رود Perfume است. یک تور کروز روزانه شما را به تماشای چندین مقبره سلطنتی و پاگودا می برد.

جاذبه های گردشگری مهم در ویتنام

 • خلیج هالونگ

خلیج ها لونگ یکی از محبوب ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری در ویتنام است؛ هنگامی که به خلیچ ها لونگ در ویتنام وارد می شوید با منظره ای از درختان سر به فلک کشیده و جزایر کوچک و آب زمردین روبرو خواهید شد. به طوری که احساس می کنید یکی از عجایب هفتگانه طبیعی را دیده اید. همچنین باید بدانید که این جزیره زیباد در فهرست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده است.

 • تونل کو چی | Cu Chi

در طول جنگ، برای در امان ماندن از تعقیب های دشمن، ارتش وییِت کونگ (Viet Cong) شبکه گسترده ای از تونل های زیرزمینی را به منظور جابجایی در شهر به کار گرفت. در آن موقع، سربازها باید توانایی حضور طولانی مدت در محیط های بسیار کوچک را می داشتند.

 • بازار محلی بین تای | Binh Tay

بین تای، بازاری محلی است که در بین توریست ها شهرت بازارهای دیگری از جمله بن تانگ (Ben Thang) را ندارد؛ اما در صورتی که قصد دارید تجربه اصیل تری از ویتنام و بازار گردی داشته باشید، بین تای یکی از بهترین مقاصدی است که می توانید انتخاب کنید. این بازار در ساختمانی دیدنی متعلق به دوران استعمار این کشور، در چایناتاون هو شی مین قرار گرفته؛ و محل کسب فروشنده های محلی است که تقریبا هرچیزی را به فروش می رسانند. مغازه های متعدد و رنگارنگ آن، شما را لبریز از احساس و هیجان می نماید.

 • پارک ملی کت با | cat ba vietnam national park

یکی از جاذبه های گردشگری در هانوی پارک ملی کت با است که دارای 32 نوع گوناگون از پستانداران است و یکی از گونه های بسیار نایاب دنیا که در این پارک همچنان زیست دارد نوعی میمون سر طلایی که به آن لنگور هم گفته می شود از این میمون در حال حاضر 65 مورد باقی مانده است که می توانید از آن ها در این پارک دیدن فرمایید.

 • دریاچه وست | West Lake

دیگر دریاچه جذاب این شهر که حیف است این همه راه به این شهر بروید و از دریاچه وست دیدن نکنید. در یکی از مناطق روستایی شهر هانوی مکانی فوق العاده برای استراحت و همچنین گشت و گذار وجود دارد که نام آن دریاچه وست است. مساحت این دریاچه حدود 500 کتار است و از بزرگترین دریاچه های این شهر به شمار می رود.

راهنمای سفارت ویتنام

 • سفارت ویتنام در تهران:

تلفن: 22411670

آدرس: زعفرانیه، خیابان اعجازی (آصف)، نبش خیابان برزو، پلاک 54

 • سفارت ایران در ویتنام:

آدرس: 55 Trần Phú, Điện Biên, Ba Đình, Hà Nội, Vietnam

بایدها و نبایدهای ویتنامی

 • اگر دو چشم دارید پیشنهاد می کنیم که دو چشم دیگر هم قرض کنید و مواظب وسایل ارزشمند و کیف پول و مدارکتان باشد چرا که این شهر پر از جیب بر است.
 • مطمئن شوید که راننده تاکسی، تاکسی متر را فعال نموده باشد. ضمن این که می توانید یک دوچرخه کرایه کنید و با آن شهر را بگردید.
 • هنگامی که در مرکز خرید قدم می زنید برخی از فروشندگان می خواهند به زور! کالایی را به شما بفروشند. محکم باشید و قاطعانه به حرکت خود ادامه دهید.
 • غذاهای خیابانی در شهر هوشی مین، ارزان و خوشمزه هستند. انواع مختلفی از سوپ های رشته در دکه های خیابانی عرضه می شوند.
 • سعی کنید حتما به محله چینی ها در هو شی مین بروید این منطقه پر از جاذبه دیدنی و همینطور بازار و مراکز خرید با قیمت های مناسب است.
 • حسابی چانه بزنید قبل از اینکه بخواهید کالایی را بخرید.
 • در ویتنام نیازی به سیم کارت ندارید! در ویتنام هر جایی که بروید وای فای رایگان وجود دارد. از هتل ها و هاستل ها گرفته تا فروشگاه و رستوران. بنابراین می توانید از اینترنت برای برقراری ارتباط بهره ببرید.
 • از اتوبوس های توریستی برای سفرهای درون شهری خودتان بهره ببرید. این اتوبوس ها از آن جایی که مخصوص گردشگران هستند هزینه کمتری برایتان دارا خواهند بود. با خوردن غذاهای محلی می توانید مقدار زیادی در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید.

امیدواریم راهنمای سفر به ویتنام برایتان مفید واقع بوده باشد در صورتی که اطلاعات جامع تری درباره این سفر به این کشور دارا هستید با ما در میان بگذرارید.

منبع: الی گشت
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 9878

به "راهنمای سفر به ویتنام" امتیاز دهید

2 کاربر به "راهنمای سفر به ویتنام" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید