راهپیمایی سودانی ها مقابل کنگره آمریکا برای حذف نام کشورشان از فهرست تروریسم

به گزارش مهسان بلاگ، اتباع سودانی در آمریکا امروز (دوشنبه) راهپیمایی را در مقابل ساختمان کنگره در واشنگتن برگزار می نمایند تا قانون گذاران و مسئولان آمریکایی را به برداشتن نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم ترغیب نمایند.

راهپیمایی سودانی ها مقابل کنگره آمریکا برای حذف نام کشورشان از فهرست تروریسم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از الحره، این راهپیمایی همزمان با برنامه های مشابهی در چند کشور بنا به فراخوان سازمان وطنا و با هماهنگی با فعالان سودانی و خارجی برگزار می گردد.

سازمان وطنا چند سال قبل با هدف حمایت از سودان در مسائل سیاسی و ملی و حمایت از توسعه به ویژه در مناطق روستایی و به حاشیه رانده شده شکل گرفت.

همزمان، جمال صلاح الریده، مدیر اجرایی این سازمان اظهار داشت: حمایت از دوره انتقالی در سودان و موازی با آن تحکیم صلح و تحقق توسعه مالی، می طلبد که تحریم ها برداشته گردد، به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم دست به تحرکاتی برای ایجاد یک اهرم فشار ملی و مردمی بر اساس حق قانونی مان به عنوان شهروندان آمریکایی بزنیم.

جمال الریده، فعال سودانی گفت: ما یادداشتی را به کنگره و نیز به کاردار آمریکا در خارطوم تحویل می دهیم تا دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به برداشتن نام سودان از فهرست تروریسم ترغیب کنیم. این معضلی عظیم است که بدون آن، توسعه در کشور ما محقق نمی گردد.

نام سودان در دهه 90 قرن گذشته در دوره عمرالبشیر، رئیس جمهور برکنار شده سودان در فهرست تحریم ها نهاده شد که علت این امر، اتهام علیه نظام او در حمایت از تروریسم و پناه دادن به اسامه بن لادن، سرکرده القاعده و کارنامه این کشور در نقض حقوق بشر بود.

با وجود اینکه تحریم ها به صورت تدریجی در دوره باراک اوباما و دونالد ترامپ، روسای جمهور آمریکا برداشته شد، اما نام سودان همچنان در فهرست سیاه تروریستی است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 56901

به "راهپیمایی سودانی ها مقابل کنگره آمریکا برای حذف نام کشورشان از فهرست تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهپیمایی سودانی ها مقابل کنگره آمریکا برای حذف نام کشورشان از فهرست تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید