رد سه اصلاحیه دموکرات ها در روز نخست محاکمه ترامپ

به گزارش مهسان بلاگ، جمهوری خواستار در اولین روز جلسه محاکمه رئیس جمهور آمریکا، به سه اصلاحیه درخواستی دموکرات ها جهت رسیدگی به اتهامات وارده به ترامپ در رابطه با پرونده اوکراین گیت مخالفت کردند.

رد سه اصلاحیه دموکرات ها در روز نخست محاکمه ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جلسه محاکمه رئیس جمهور آمریکا برای آنالیز اتهامات وارده به وی از روز سه شنبه شروع شده است و دموکرات ها در آن، سه اصلاحیه را برای رسیدگی به اتهامات پرونده استیضاح ترامپ درخواست نموده بودند که هیچ کدام از آنها در مجلس سنا رای نیاورده است.

در اصلاحیه اول، چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا درخواست کرد که بعضی از مسئولان کنونی و سابق دولت آمریکا از جمله جان بولتون در جلسه محاکمه حضور پیدا نمایند که این درخواست به دلیل مخالفت اکثریت مجلس سنا رای نیاورد.

در اصلاحیه دوم نیز شومر درخواست یک سری اسناد و مدارک از وزارت خارجه آمریکا در مورد پرونده اتهامی ترامپ کرد که این اصلاحیه نیز با مخالف نمایندگان مجلس سنا روبرو شد.

در اصلاحیه سوم چاک شومر درخواست کرد تا سرپرست دفتر رئیس جمهور آمریکا به عنوان یکی از مطلعین پرونده اوکراین گیت، به جلسه محاکمه دعوت گردد که این اصلاحیه هم با مخالفت جمهوری خواستار مجلس سنا روبرو شد.

سه اصلاحیه فوق با رای 53 نماینده جمهوری خواه مجلس سنا در برابر 47 دموکرات و مستقل، راه به جایی نبرده و عملا متوقف شده است.

فرآیند تحقیقات استیضاح ترامپ پس از رسانه ای شدن مکالمه تلفنی وی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در مورد پرونده فساد اقتصادی فرزند جو بایدن معاون سابق اوباما و رقیب کنونی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شروع شد.

در این گفت وگوی تلفنی، ترامپ از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تحقیقاتی درباره پسر جو بایدن که زمانی عضو هیأت مدیره شرکت گاز بوریسما در اوکراین بود، انجام دهد تا فساد اقتصادی وی را برملا کند و از آن برای ضربه زدن به جو بایدن کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری سوء استفاده کند.

این افشاگری باعث شد تا دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ دست به کار شوند و فرآیند استیضاح رئیس جمهور آمریکا در رابطه با دو اتهام سوء استفاده از قدرت و ممانعت در تحقیقات کنگره را شروع نمایند.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 33406

به "رد سه اصلاحیه دموکرات ها در روز نخست محاکمه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رد سه اصلاحیه دموکرات ها در روز نخست محاکمه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید