رشد 5درصدی مراجعه بیماران کرونایی به مراکزدرمانی تهران، با کمک مردم خروج از تهران را متوقف کنیم

به گزارش مهسان بلاگ، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران، از رشد 5 درصدی بیماران در مراکز درمانی و رشد 12 درصدی بیماران بدحال نیازمند به بستری در بخش مراقبت های ویژه خبر داد.

رشد 5درصدی مراجعه بیماران کرونایی به مراکزدرمانی تهران، با کمک مردم خروج از تهران را متوقف کنیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر زالی ضمن ابراز تاسف از عدم توجه مردم تهران به پویش در خانه بمانیم و خودداری کردن از سفرهای نوروزی، گفت: بر اساس گزارش های واصله، ترددهای مردم برای خروج از تهران و رفتن به سفر از روز 25 اسفند آغاز شد که متاسفانه یکی از پرترددترین روزها برای خروج از تهران بود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: این موضوع نشان می دهد مردم هشدارها را جدی نگرفته و اشتباها تصور می کنند که کووید-19 یک بیماری نسبتا ساده مثل سرماخوردگی است. در حالی که کووید-19 یک بیماری کشنده است و در 20 درصد موارد منجر به بروز فرم بسیار شدید بیماری در مبتلایان می شود که به بستری در بخش مراقبت های ویژه نیاز دارند.

وی ضمن ابراز تاسف، گفت: متاسفه بر اساس آمار، امروز (شنبه، دوم فروردین) 5 درصد رشد مراجعان به مراکز درمانی در تهران را داشتیم.

دکتر زالی با ذکر این مطلب که تعداد زیادی از این مسافران تهرانی یا در استان های مقصد آلوده خواهند شد و یا این که با دوره نهفتگی از تهران خارج می شوند، اضافه نمود: متاسفانه شب گذشته تعدادی از شهروندان تهرانی که به استان های خراسان رضوی، هرمزگان و یزد سفر کرده بودند، به دلیل بروز علایم بیماری در بیمارستان های سه استان مذکور بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در ادامه سخنان خود به برنامه های طراحی شده برای کنترل و غربالگری مسافران تهرانی در هنگام بازگشت به تهران اشاره کرد و گفت: هفته سوم فروردین اوج بازگشت مسافرانی است که احتمالا یا آلوده تر از هنگامی هستند که از تهران خارج شده اند و یا این که در هنگام خارج شدن در دوران کمون بیماری بودند.

وی با اشاره به موج بازگشت مسافران تهرانی برای بازگشت مجدد آنان، گفت: برای کنترل و غربالگری این مسافران در مبادی ورودی شهر برنامه هایی را با کمک و همراهی دولت و استانداری و ... تدارک دیده ایم اما واقعیت این است که این غربالگری به صورت تب سنجی حداقل اثربخشی را دارد. زیرا ممکن است فرد در هنگام غربالگری در دوره نهفتگی بیماری و بدون تب باشد. در 5 تا 60 درصد بیماران تب مشاهده می شود و ممکن است در هنگام غربالگری تب نداشته باشند.

دکتر زالی تاکید کرد: اگر همین الان هم با کمک مردم بتوانیم خروج از تهران را متوقف کنیم، بار کمتری ناشی از شیوع بیماری در روزهای آینده به ما تحمیل می شود.

وی در ادامه گفت: درطی 2 روز گذشته حدود 4,9 درصد رشد مراجعان به مراکز درمانی را شاهد بودیم و حدود 12 درصد رشد بیماران بدحال نیازمند به بستری در بخش مراقبت های ویژه را داشتیم. متاسفانه این آمار کماکان تصاعدی است و تغییر نکرده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران در پایان گفت: نگرانی ما از بابت بازگشت این مسافران تهرانی به شهر است. زیرا علاوه بر این که ممکن است با آلودگی به تهران مراجعت کنند، امکان دارد انواع مختلفی از ویروس های بیماری زا را با خود به تهران بیاورند.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 40950

به "رشد 5درصدی مراجعه بیماران کرونایی به مراکزدرمانی تهران، با کمک مردم خروج از تهران را متوقف کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 5درصدی مراجعه بیماران کرونایی به مراکزدرمانی تهران، با کمک مردم خروج از تهران را متوقف کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید