رقابت داغ سدان های نیمه لوکس

به گزارش مهسان بلاگ، رنو سفران LE2.5 یکی دیگر از نمونه های سفران وارداتی به ایران است که نسبت به سه تیپ دیگر از امکانات فنی و رفاهی بیشتری برخوردار است؛ اما با وجود تمام این تغییرات باز هم رنو سفران در بازار رقابت پیروز نبود و واردات آن از سال 2016 متوقف شد. در ادامه به مقایسه رنو سفران LE2.5 با دو مورد از رقبای آن می پردازیم.

رقابت داغ سدان های نیمه لوکس

مقایسه با هیوندای آزرا (گرنجور)

یکی از مدل های نیمه لوکس کمپانی هیوندای، هیوندای آزراست که از سال 2006 در کشور ما عرضه شده. نمونه های نسل پنجم هیوندای آزرا با نام گرنجور معرفی گردید که از سال 2012 تا 2014 فراوری شده است. هیوندای آزرا زبان طراحی خاص خودروهای کشور کره را دارد. چراغ هایی کشیده که با شیب زیادی به سمت پایین تمایل دارند و جلوپنجره فلزی نسبتاً بزرگ در کنار کاپوت بزرگی که خطوطی حجم دهنده بر روی آن طراحی شده، حالتی تهاجمی و خاص به این خودرو بخشیده است. در نمای جانبی باز هم خط برجسته ای از کنار چراغ جلو به سمت شیشه راننده و خط برجسته دیگری از کنار دستگیره عقب تا بالای صندوق عقب کشیده شده است. شیشه ها در قابی کرومی با فرمی منحنی و زیبا قرار داده شده اند. طراحی قسمت عقب هیوندای آزرا بسیار زیبا و بِروز است. چراغ ها کشیده و تقریباً به هم متصل هستند. در صندوق عقب در قسمت بالای چراغ ها کمی برجسته و حالتی باله مانند دارد. قسمت بالای سپر عقب کمی فرورفته و قسمت پایین پهن و برجسته است. یک آنتن کوسه ای در بالای شیشه عقب خودنمایی می نماید. در سمت مقابل طراحی رنو سفران در عین زیبایی در برابر هیوندای آزرا بسیار ساده است. کابین داخلی این دو خودرو بسیار متفاوت است. برعکس کابین ساده و مالی رنو سفران، کابین آزرا بسیار مدرن و شیک ظاهر می گردد. داشبورد عموماً دورنگ و از متریال بسیار مرغوبی ساخته شده است. در نگاه اول مانیتور بزرگ و حالت شیب دار وسط کنسول در کنار فرمان چهارشاخه و متفاوت آزرا بسیار چشمگیر به نظر می رسد. در سمت مقابل رنو سفران با داشبورد بسیار ساده و مانیتور کوچکش در این رقابت حرفی برای گفتن ندارد. هیوندای آزرا مجهز به موتوری 6 سیلندر با حجم 3 لیتر است که قدرتی برابر با 250 اسب بخار فراوری می نماید. در سمت مقابل رنو سفران با موتور 6 سیلندر و حجم 2.5 لیتر و قدرت 180 اسب بخاری ضعیف تر از رقیب به نظر می آید. مصرف سوخت دو خودرو تقریباً برابر اما شتاب و سرعت آزرا از رنو سفران بسیار بیشتر است. امکاناتی نظیر کروز کنترل، سنسورهای مختلف، سان روف و سقف پاناروما، ورود بدون کلید و استارت دکمه ای در هر دو خودرو مشترک است؛ اما هیوندای آزرا علاوه بر 9 کیسه هوا که ایمنی آن را نسبت به سفران بیشتر نموده، امکانات رفاهی دیگری هم دارد که درمجموع آن را بسیار برتر از رنو سفران نموده است.

مقایسه با تویوتا آریون

تویوتا آریون، سدان متوسط شرکت تویوتاست که با امکانات خاص و کیفیت بالا برای خودش هواداران زیادی در بازار خودرو دست وپا نموده. طراحی ظاهری این خودرو به اندازه لکسوس و کمری مدرن و خاص نیست، اما در نوع خود خودروی زیبایی محسوب می گردد. طراحی قسمت جلوی این خودرو به رنو سفران شباهت دارد. کشیدگی چراغ ها و برجستگی کاپوت در هر دو خودرو یکسان، اما نمای عقب رنو سفران به مراتب زیباتر از آریون است. در داخل کابین هم آریون نکته خیلی برجسته و متفاوتی نسبت به رنو سفران ندارد. فرمان سه شاخه، مانیتور کوچک و جایگاه های چرمی در هر دو خودرو مشترک اند؛ اما در تویوتا آریون استفاده از قطعات کروم زیبایی بیشتری به فضای داخل کابین داده است. تویوتا آریون با پیشرانه 6 سیلندر و حجم 3.5 لیتری قدرتی برابر با 268 اسب بخار دارد. در سمت مقابل رنو سفران با موتور 6 سیلندر و حجم 2.5 لیتر قدرت 180 اسب بخار دارد که خیلی چشمگیر نیست. مصرف سوخت 9.7 لیتری رنو سفران در برابر مصرف 9.3 لیتری آریون نمی تواند خیلی متفاوت باشد؛ اما در عوض شتاب 7.2 ثانیه ای آریون در برابر شتاب 10.7 ثانیه ای رنو سفران بسیار قابل توجه تر خواهد بود. هر دو خودرو در امکاناتی نظیر کروز کنترل، ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، 6 کیسه هوا، سان روف و سنسورهای مختلف به هم شباهت دارند. تویوتا آریون برخلاف رنو سفران سقف پاناروما ندارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: دیوار
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 11195

به "رقابت داغ سدان های نیمه لوکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت داغ سدان های نیمه لوکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید