رونمایی از دومین نسخه فناوری راهنمایی خودران خودرو

شرکت خودروسازی نیسان از دومین نسخه فناوری راهنمایی خودران خودرو به نام پروپایلوت 2 رونمایی می نماید. راننده با یاری این فناوری می تواند بدون کنترل فرمان شاهد حرکت خودرو در جاده باشد.

رونمایی از دومین نسخه فناوری راهنمایی خودران خودرو

نیسان اعلام نموده دومین نسخه از فناوری راهنمایی خودران ProPilot در خودروهای سری اسکای لاین برای بازار ژاپن رونمایی می نماید.

این فناوری خودران شامل رانندگی بدون استفاده از دست نیز می گردد البته فقط در بزرگراه ها و در شرایطی خاص قابل استفاده خواهد بود.

فناوری ProPilot اصلی شامل دستیار نیمه خودران خودرو برای سرعت دریافت، تغییر دنده و ترمز و همچنین سیستم هشدار خروج از لاین، سیستم ترمز اضطراری هوشمند است.

اما نسخهProPilot 2 برای نخستین بار به رانندگان اجازه می دهد بدون قرار دادن دست روی فرمان رانندگی نمایند. این سیستم شامل مجموعه ای از دوربین ها، رادارها، سونارها، جی پی اس و غیره است که محیط اطراف خود را آنالیز می نماید و از سوی دیگر یک دوربین داخل خودرو نیز وجود دارد که راننده را کنترل می نماید تا حواس او به جاده باشد.

برای استفاده از این سیستم راننده نخست باید مقصد خود را در سیستم وارد کند تا بتواند جهت را معین کند. در مرحله بعد نوتیفیکیشن های صوتی و بصری به راننده یاری می نمایند.

از این نقطه به بعد سیستم یاری می نماید خودرو در وسط لاین حرکت کند و فاصله ای ایمن با خودروی جلویی داشته باشد. راننده می تواند دست های خود را از روی فرمان بردارد و جالب آنکه خودرو در لاین مورد نظر به حرکت ادامه می دهد.

هنوز معین نیست چه زمان این سیستم در خودروهای دیگر نیسان نیز عرضه می گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 1 مرداد 1398 شناسه مطلب: 9646

به "رونمایی از دومین نسخه فناوری راهنمایی خودران خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از دومین نسخه فناوری راهنمایی خودران خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید