سایه ورشکستگی دست بردار شرکت های نفت شیل آمریکا نیست

به گزارش مهسان بلاگ، از سال 2015 تا کنون بیش از 200 شرکت نفت شیل آمریکایی اعلام ورشکستگی کرده اند و انتظار می رود طی سال جاری نیز این فرایند ادامه یابد.

سایه ورشکستگی دست بردار شرکت های نفت شیل آمریکا نیست

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، از سال 2015 و سرآغاز انقلاب نفت شیل در آمریکای شمالی تا به امروز بیش از 200 شرکت نفتی فعال در این منطقه اعلام ورشکستگی کرده اند و این انتظار وجود دارد که این فرایند طی سال جاری ادامه یابد.

به گزارش شرکت حقوقی هاینز اند بون، فقط از سال 2015 تا نوامبر سال گذشته، 208 شرکت نفت شیل ورشکست شده و در مجموع 121.7 میلیارد دلار بدهی بالا آورده اند.

*افزایش 50 درصدی ورشکستگی شرکت های نفت شیل

از نوامبر سال 2019 تا امروز هم 9 شرکت دیگر اعلام ورشکستگی کرده و آمارها نشان می دهد طی سال 2019 میزان ورشکستگی شرکت های نفت شیل نسبت به سال 2018 معادل 50 درصد افزایش داشته و به بالاترین میزان از سال 2016 رسیده است.

با توجه به کاهش قابل توجه قیمت گاز و نفت در بازار جهانی، این نگاه وجود دارد که طی سال جاری فرایند ورشکستگی شرکت های نفتی شیل در منطقه آمریکا شمالی سرعت بیشتری بگیرد.

بادی کلارک، کارشناس هاینز و بون، می گوید: من فکر می کنم در نیمه نخست سال 2020 شاهد فرایند صعودی ورشکستگی ها باشیم.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده است علی رغم در نظر دریافت توافق کاهش عرضه از سوی گروه اوپک پلاس، سال جاری در بازار جهانی با مازاد عرضه روبرو خواهیم بود.

*اوپک پلاس باید دست به کار شود

این آژانس اعلام کرده است که برای جلوگیری از شکل دریافت مازاد عرضه بالا در بازار جهانی، احتمالا گروه اوپک پلاس باید عرضه نفت به بازار جهانی را بیش از پیش کاهش دهد.

مشکل اصلی شرکت های حاضر در صنعت نفت شیل آمریکا این است که در آینده نزدیک شاهد سر رسید پرداخت بخش قابل توجهی از بدهی های آنها خواهیم بود.

*شرکت های نفت شیل فقط برای 4 سال آینده 200 میلیارد دلار بدهی دارند

به گزارش وال استریت ژوزنال، شرکت های نفتی و گازی شیل در آمریکا در مجموع 200 میلیارد دلار بدهی دارند که سر رسید پرداخت آنها در 4 سال پیش رو است و فقط برای سال جاری باید 40 میلیارد دلار از این بدهی را تسویه کنند.

بحران های مالی باعث کند شدن فعالیت های حفاری توسط شرکت ها شده و به عنوان مثال تولید گاز از میدان گازی مارسلوس که یکی از مهمترین میادین گازی در آمریکای شمالی است در شرایط کنونی تقریبا متوقف شده است.

از سوی دیگر آژانس اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده که تولید گاز از دیگر میادین گازی آمریکا نظیر آنادارکو، آپالاچیا، ایگل فورد و نیوبرارا در حال کاهش است.

پیش بینی ها حاکی از افزایش 22 هزار بشکه ای روزانه تولید نفت شیل آمریکا در ماه فوریه حکایت دارد که نسبت به ماه های قبلی و سال گذشته کاهش چشم گیری داشته و یکی از دلایل این مسئله کاهش ظرفیت برداشت و تولید نفت در برخی چاه های نفتی شیل آمریکا است.

*شرکت های نفتی بزرگ در حال جمع و جور کردن فعالیت ها

شرکت های بزرگ نفت شیل آمریکا نظیر هالیبرتون و شلومبرجر اعلام کرده اند که طی سال آینده شرایط خوبی پیش روی این صنعت این صنعت نخواهد بود و فعالیت های مربطو به نفت شیل آمریکا برای دومین سال فرایندی نزولی را تجربه خواهد کرد.

جف میلر، مدیر عامل هالیبرتون می گوید: با توجه به کاهش فعایلت های حفاری، بسیاری از شرکت ها به سمت اوراق کردن تجهیزات بلا استفاده خود روی آورده و خود هالیبرتون نیز ظرفیت خود را 22 درصد کاهش داده است.

وی می گوید میادین گازی شیل بیشترین آسیب را خواهند دید چرا که قیمت گاز در آمریکا به کمتر از قیمت سر به سر تولید رسیده است.

شرکت شلومبرجر نیز ظرفیت ارائه خدمات میادین نفت شیل خود را برای سال جاری 30 درصد کم کرده است.

همه این موارد نشان می دهد که تولید نفت شیل آمریکا به بیشینه خود رسیده و موسسه کپکس پیش بینی کرده که تولید نفت تمام میادین نفت آمریکا طی سال جاری 14 درصد کاهش خواهد یافت.

بعید به نظر می رسد که تلاش شرکت های نفت شیل در آمریکا برای کاهش هزینه های خود بتواند خیلی مؤثر واقع شود و ورشکست شدن شرکت های بیشتر طی سال جاری اجتناب ناپذیر است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 33629

به "سایه ورشکستگی دست بردار شرکت های نفت شیل آمریکا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه ورشکستگی دست بردار شرکت های نفت شیل آمریکا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید