سرگردانی 38 مسافر ایرانی در فرودگاه مسکو

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، از حدود 250 مسافر ایرانی که با پرواز شرکت هواپیمایی ایرفلوت روز پنجشنبه 27 خرداد ماه وارد مسکو شدند، بعضی از مدارک ارایه شده از سوی 38 نفر از مسافران مورد تایید مسئولین پلیس مرزی روسیه قرار نگرفته و بعلاوه اظهارات این مسافران هم مغایر با هدف سفر آنها بوده است.

سرگردانی 38 مسافر ایرانی در فرودگاه مسکو

تعدادی دیگر از مسافران هم که روز پنجشنبه هفته گذشته با پرواز شرکت ماهان به مسکو عزیمت کردند به خاطر همین مشکل از سوی پلیس مرزبانی فرودگاه ونکووی مسکو به تهران بازگشت داده شدند، اما مسافران هواپیمای ایرفلوت به خاطر نداشتن پرواز برگشت برای تهران در فرودگاه دچار مشکل شدند.

فن آیدی ( FAN ID) یک نوع برگه بارکد دار است که نقش ویزا را دارد و دولت روسیه برای شهروندان خارجی به منظور حضور در این کشور و تماشای بازیهای جام جهانی 2018 مجوز صدور این نوع ویزا را داده بود. در رقایت های جام ملت های اروپا 2021 شهر سنت پترزبورگ روسیه هم یکی از میزبانان این مسابقات است و بعضی شهروندان ایرانی با هدف تماشا این بازیها فریب شرکت های سودجو را خورده و با این مجوز روز گذشته به مسکو آمدند اما چون پلیس مرزی فرودگاه در مصاحبه هدف این افراد را مغایر با تماشای فوتبال دید از ورود آنها جلوگیری کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو در خصوص خبر نقل قول شده از سوی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافری در خصوص معطلی تعدادی از شهروندان ایرانی در فرودگاه های مسکو در بیانیه ای نوشت: با توجه به مشکل پیش آمده برای شهروندان ایرانی در سفر به روسیه برای تماشای مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا، این سفارت به محض اطلاع از این مشکل با اعزام کننده به فرودگاه رایزنی های گسترده ای با مقامات امنیتی و انتظامی مسئول جهت حل مشکل بوجود آمده بعمل آورد.

بنابراین گزارش تعدادی از این مسافران، بچه ها و افراد مسن و بیمار هستند که سفر آنها به روسیه با فن آیدی از سوی پلیس مرزی روسیه توجیه منطقی نداشته و آنان هم در اظهارات خود به اهداف دیگری غیر از تماشای مسابقات فوتبال از جمله گذراندن ماه عسل و یا ملاقات بعضی اقوام و نزدیکان اشاره کرده اند که این موضوع بر خلاف قوانین و مقررات کشور روسیه است.

این در حالی است که شرکتهای مسافری که از سابقه گردشگری با روسیه برخوردارند ملزم به رعایت قوانین و مقررات بوده و باید خود را مکلف به رعایت این قوانین و مقررات بدانند و همزمان مسافرین خود را از این مقررات آگاه کنند.

در این بیانیه آمده است سفارت جمهوری اسلامی ایران همیشه در جهت احقاق حقوق شهروندان ایرانی اقدام کرده و به محض اطلاع از مشکل پیش آمده مکاتبات خود را با وزارت خارجه روسیه و سایر مراجع رسمی و ذیصلاح انجام داده و شرایط مناسب برای این دسته از شهروندان در فرودگاه را ایجاد کرده است و بدیهی است این تلاشها تا حل مشکل ادامه خواهد داشت.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه به مسافرینی که قصد عزیمت به روسیه را دارند توصیه کرد ضمن اطمینان از اعتبار و تجربه آژانس مسافرتی و مدارک لازم برای سفر، از قوانین و مقررات ورود به روسیه بطور کامل آگاه و نسبت به نوع ویزا و هدف سفر خود توجیه باشند.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار هوایی را در صفحه حمل و نقل خبرنگاران دنبال کنید.

sahandblog.ir: سهندبلاگ: سیستم مدیریت محتوای سهند

salmandiar.ir: دیار سلمان | مجله گردشگری و مسافرتی دیار سلمان

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 92274

به "سرگردانی 38 مسافر ایرانی در فرودگاه مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگردانی 38 مسافر ایرانی در فرودگاه مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید