سلطانی فر در دیدار با سفیر آذربایجان: آمادگی داریم با تیم ملی فوتبال آذربایجان بازی تدارکاتی انجام دهیم

مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان در دیدار با سفیر آذربایجان خاطرنشان کرد ایران آمادگی برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی آذربایجان را دارد و فدراسیون فوتبال می تواند این موضوع را پیگیری کند.

سلطانی فر در دیدار با سفیر آذربایجان: آمادگی داریم با تیم ملی فوتبال آذربایجان بازی تدارکاتی انجام دهیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان، بنیاد حسین اف، صبح امروز (یکشنبه) با حضور در ساختمان سئول با مسعود سلطانی فر دیدار و در خصوص چگونگی راهکارهای توسعه همکاری های مشترک به بحث و تبادل نظر کردند.

در ابتدای این نشست وزیر ورزش وجوانان ضمن خیر مقدم به سفیر جمهوری آذربایجان با اشاره به اشتراکات فرهنگی مذهبی دو ملت تأکید کرد کرد و گفت: ارتباط بین دو کشور در همه ابعاد رو به توسعه است.

وی از این دوران به عنوان بهترین دوره همکاری های ایران و جمهوری آذربایجان نام برد و گفت: بی تردید تداوم این همکاری ها در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی می تواند زمینه توسعه را افزایش دهد.

سلطانی فر با بیان اینکه همگرایی بسیار خوبی بین ایران و آذربایجان وجود دارد، اظهارداشت: بی تردید هر چقدر آرامش، ثبات و امنیت میان دو کشور بیشتر گردد، مردم منطقه نیز از این شرایط بهره مند می شوند.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به ظرفت های ورزشی دو کشور اشاره نمود و گفت: با توجه به پتانسیل های ورزشی در دو کشور می توانیم در دو حوزه ورزش وجوانان زمینه گسترش فعالیت ها را فراهم کنیم.

وی در این خصوص تفاهم نامه های همکاری که میان دو کشور به امضا رسیده را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: بایستی اهتمام ویژه ای برای عملیاتی کردن مفاد آن اسناد صورت بگیرد تا از ظرفیت ها به بهترین شکل بهره مند شویم.

سلطانی فر در ادامه سخنانش به اردوهای تدارکاتی تیم ملی کشورمان برای جام ملت های آسیا که در دی ماه برگزار می گردد اشاره نمود و درباره پیشنهاد سفیر جمهوری آذربایجان شرح داد: بازی تدارکاتی ایران و بولیوی برگزار گردید و بازی با تیم ونزوئلا را در دستور کار داریم و آمادگی داریم یک بازی تدارکاتی و دوستانه با تیم آذربایجان داشته باشیم و فدراسیون فوتبال پیگیر خواهد بود.

همچنین وزیر ورزش و جوانان از سفیر خواست تا دعوت رسمی وی را به وزیر ورزش و جوانان آذربایجان ابلاغ کند و در ادامه گفت: امیدوارم در حاشیه این سفر بتوانیم ضمن بازدید از اماکن ورزشی ایران، راهکارهای توسعه همکاری های مشترک را مورد آنالیز قرار دهیم.

در بخش جوانان نیز موافیت شد تا هیئتی از جوانان فعال در حوزه های مختلف برای تعامل بیشتر میان دو کشور مبادله گردد تا در نشست های تخصصی تبادل افکار و اندیشه صورت بگیرد.

بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان نیز با مورد توجه قرار دادن نزدیکی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دو کشور، به ملاقات 12 باره 2 رئیس جمهوری ایران و کشور متبوعش اشاره نمود و اظهارداشت: این ملاقات به تعداد 7 بار در پایتخت دو کشور صورت گرفته است و این نکته مبین نزدیکی دو کشور در ابعاد مختلف است.

وی در ادامه سلام رسمی آزاد رحیم اف وزیر ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان را به سلطانی فر ابلاغ کرد و گفت: کشورش به تمامی مفاد تفاهم نامه هایی که میان دو کشور به امضا رسیده پایبند است.

بنیاد حسین اف در ادامه به بندی از مفاد تفاهم نامه اشاره نمود و گفت: بر اساس این بند مقرر شده بود تا هیئتی از جوانان دو کشور به ایران و آذربایجان سفر نمایند تا در حوزه های تخصصی با یکدیگر به بحث و تبادل نظر بپردازند.

وی در ادامه سخنانش با طرح این موضوع که تبادل تجربیات بین جوانان استان های مجاور ایران با جمهوری آذربایجان در شرایط بسیار خوبی واقع شده است و جوانان عضو پارک علم فناوری ارومیه و مراکز علمی آذربایجان شرقی با آموزشگاه علوم جمهوری آذربایجان تعامل بسیار خوبی در رشته های نانو و فناوری های علمی دارند.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به توسعه ورزش و نتایج خوبی که ایران در رشته های مختلف و رویدادهای مهم کسب نموده اظهارداشت: در تکواندو، کشتی، تکواندو، جودو و... با برگزاری اردوهای مشترک می توان به تبادل تجربه پرداخت.

وی در ادامه از پیشنهاد وزیر برای برگزاری بازی دوستانه و اردوهای مشترک استقبال کرد و گفت: در این ارتباط قطعاً پیغام جنابعالی به وزیر ورزش و جوانان کشورم اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 11 اسفند 1397 شناسه مطلب: 2315

به "سلطانی فر در دیدار با سفیر آذربایجان: آمادگی داریم با تیم ملی فوتبال آذربایجان بازی تدارکاتی انجام دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر در دیدار با سفیر آذربایجان: آمادگی داریم با تیم ملی فوتبال آذربایجان بازی تدارکاتی انجام دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید