ضربه های سنگین صید ترال به دریا، با صیادان متخلف برخورد گردد

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، مجید خورشیدی عصر دوشنبه در نشست با مسئولان شیلات و جمعی از تعاونی های صیادی استان بوشهر گفت: یکی از شیوه های مخرب صیادی صید ترال است که ضربه های سنگینی را به دریا وارد می نماید.

ضربه های سنگین صید ترال به دریا، با صیادان متخلف برخورد گردد

وی بر لزوم مقابله جدی با صید ترال تاکید نمود و ادامه داد: صید ترال ضربه ای سنگینی در پی دارد که علاوه بر قطع سوخت یارانه ای این شناورها باید مجوز صید آنها لغو شده و از ورود آنها به دریا جلوگیری گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به افزایش قیمت ماهی در بازار بوشهر اعلام کرد: ماهی یکی از غذاهای اصلی مردم بوشهر است و خالی بودن بازار ماهی فروشان بوشهر زیبنده نیست.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت ماهی توجیه پذیر نیست، توضیح داد: اینکه دریا کنار مردم باشد و ماهی در سفره مردم نباشد شایسته نیست و افزایش قیمت ماهی ظلم به مردم این استان است.

خورشیدی از ممنوعیت صادرات صید و محدودیت صید در صورت عدم تنظیم قیمت ماهی اطلاع داد و اضافه نمود: تعاونی های صیادی با اتخاذ تدابیر مناسب 25 تا 30 درصد صید شناورها را به بازار عرضه نمایند.

وی خواهان آنالیز و برطرف تبعیض بین صیادان استان بوشهر و استان های دیگر در زمینه سهمیه سوخت یارانه ای به شناورهای صیادی شد و گفت: بخشی از صید از طریق تعاون روستایی به صورت تعادلی خرید و در زمان کمبود از این ظرفیت استفاده گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 3297

به "ضربه های سنگین صید ترال به دریا، با صیادان متخلف برخورد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه های سنگین صید ترال به دریا، با صیادان متخلف برخورد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید