طالبان: هیچ تهدیدی علیه دیپلمات ها و اتباع غیرنظامی خارجی وجود ندارد

به گزارش مهسان بلاگ، پس از هشدار طالبان علیه ادامه حضور نیروهای خارجی اما این کروه بار دیگر تاکید نمود که هیچ تهدیدی برای دیپلمات ها و اتباع غیرنظامی خارجی در افغانستان وجود ندارد.

طالبان: هیچ تهدیدی علیه دیپلمات ها و اتباع غیرنظامی خارجی وجود ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان با انتشار بیانیه ای تاکید نمود این گروه به همه اطمینان می دهد که از طرف ما برای اتباع غیرنظامی و غیر امنیتی خارجی، دیپلمات ها و کارمندان سفارتخانه ها، کنسولگری ها و موسسات خیریه مشکل و تهدید امنیتی پیش نخواهد آمد.

بیانیه اضافه نمود: آن ها می توانند به کارهای دیپلماتیک و فعالیت های خیریه خودشان به طور عادی ادامه دهند و تا آنجایی که به طالبان ارتباط دارد مسئولیت خود را در خصوص مصونیت آن ها ادا می کنیم؛ در این باره هیچ کسی از طرف امارت اسلامی نگرانی نداشته باشد.

پیش از این هم بارها طالبان تاکید نموده بود که به مصونیت سازمان های خیریه، دیپلمات ها و کارمندان آن ها و اتباع غیرنظامی خارجی متعهد است.

این درحالی است که سهیل شاهین عضو ارشد تیم مذاکره کننده طالبان با هشدار درباره ادامه حضور نظامیان آمریکایی پس از 11 سپتامبر، تاکید نموده است که در این صورت طالبان حق واکنش را برای خود محفوظ می داند.

همزمان با تشدید بی سابقه جنگ در افغانستان، چندی قبل ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان در ملاقات با توماس نیکلسون نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان درباره فرایند مذاکرات صلح و اوضاع کنونی افغانستان گفت وگو کرد.

ملا برادر توضیح داد که طالبان از طرف خویش به مصونیت سازمان های خیریه، دیپلمات ها و کارمندان آن ها متعهد می باشد و بر فعالیت این سازمان ها و نهادها تاکید نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 90412

به "طالبان: هیچ تهدیدی علیه دیپلمات ها و اتباع غیرنظامی خارجی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: هیچ تهدیدی علیه دیپلمات ها و اتباع غیرنظامی خارجی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید