مشارکت مردم در جریان شیوع کرونا ستودنی است

به گزارش مهسان بلاگ، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مشارکت و همدلی مردم در جریان شیوع کرونا بعد از دوران جنگ منحصر به فرد و ستودنی است.

مشارکت مردم در جریان شیوع کرونا ستودنی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کمال حیدری روز یکشنبه در همایش روز جهانی داوطلبان سلامت با موضوع مشارکت همه جانبه جامعه کلید طلایی کنترل همه گیری کووید 19 که در سالن همایش های رازی برگزار گردید، اضافه کرد: امروز احتیاجمند همدلی و مشارکت مردم و داوطلبان سلامت بیش از گذشته هستیم تا به شکل تخصصی تر مطالب مناسب را با توجه به احتیاج های جامعه در شبکه های اجتماعی باز نشر کنیم.

وی گفت: انقلاب اسلامی با مشارکت مردم شکل گرفت و در جریان همه گیری کرونا شاهد بودیم که مردم با مسوولان و نهاد های مختلف برای مدیریت، اقدامات پیشگیرانه و امر واکسیناسیون همدلی دارند.

وی اظهار امیدواری کرد با یاری مردم و داوطلبان سلامت بتوانیم در ارتقای حوزه سلامت و مهار و کنترل کووید 19 پیروز باشیم.

ورود رئیس جمهور به موضوع کرونا باعث نتایج مثبت شد

حسین ملک افضلی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این مراسم گفت: در جریان شیوع کرونا و واکسیناسیون عمومی اگر شخص رئیس جمهور ورود نمی کرد، این همه توفیقات حاصل نمی شد.

وی اضافه کرد: اهمیت مشارکت مردم با گذشت زمان و به خصوص شیوع بیماری کرونا بیشتر شده و علاوه بر تکنولوژی مانند واکسن و دارو احتیاجمند مشارکت مردم هستیم.

ملک افضلی ادامه داد: در بحث تکنولوژی فقط دستگاه و تجهیزات نیست بلکه نیروی انسانی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته این استاد دانشگاه، سلامت مردم با این همه بیمارستان و تجهیزات جز با مشارکت مردم میسر نمی گردد و مردم را باید در فرایند مدیریتی قرار بدهیم و این کار به نوعی مشارکت افراد جامعه است.

وی توضیح داد:حضور مردم در سیاست گذاری باید ارتقا پیدا کند. سطح سواد مردم بالاست و به همین علت به راحتی در بستر مدیریت سلامت می توانند حضوری فعال داشته باشند.

ملک افضلی تاکید نمود: مشارکت مردم در کار ها باید آگاهانه، سازمان یافته و هدفمند باشد، ماباید در حوزه سلامت تسهیل گر کار های مردم باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 101714

به "مشارکت مردم در جریان شیوع کرونا ستودنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت مردم در جریان شیوع کرونا ستودنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید