موفقیت ایران در حوزه بیهوشی قلب، کمبود داروی بیهوشی به صورت حاد نداریم

به گزارش مهسان بلاگ، دبیر علمی دومین کنگره بین المللی بیهوشی قلب با اشاره به موفقیت های ایران در حوزه بیهوشی قلب گفت:در حال حاضر کمبود داروی بیهوشی به صورت حاد نداریم و با تدابیر وزارت بهداشت بخش عمده نیاز ها در این زمینه تأمین شده است.

موفقیت ایران در حوزه بیهوشی قلب، کمبود داروی بیهوشی به صورت حاد نداریم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از دبیرخانه انجمن بیهوشی قلب ایران علی دباغ، دبیر علمی دومین کنگره بین المللی بیهوشی قلب و دومین کنگره اکمو گفت: این کنگره 13 تا 15 آذرماه سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود و جدیدترین دستاورد های علمی در حوزه بیهوشی قلب مورد بحث و مصاحبه قرار می گیرد همچنین انتقال تجارب و اطلاعات در این زمینه میان شرکت کننده ها انجام خواهد گرفت.

وی افزود: محور اصلی این همایش جدیدترین یافته های بیهوشی قلب در بزرگسالان و افراد دچار مشکل مادرزادی بیماری های قلبی است البته موضوع بیهوشی بیماران قلبی تحت درمان الکتروفیزیولوژی (EPS) و بیهوشی در بیماران قلبی برای انجام عمل های غیر قلبی از دیگر محور های این همایش به شمار می رود.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی بیهوشی قلب ادامه داد: پنجره های نوین به بیهوشی بیماری های قلبی و آینده نگاری در این حیطه علمی از محور های دیگر این کنگره است و بسیار حائز اهمیت بوده چرا که دانش پزشکی به سرعت زیاد در حال پیشرفت است و توجه به این مسئله می تواند در کمک به بیماران قلبی موثر واقع شود.

رئیس مرکز تحقیقات بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان داشت: مراقبت های ویژه بعد و قبل از عمل جراحی قلب در بزرگسالان و بیماران دچار مشکل مادرزادی و کنترل درد بعد از عمل قلبی در بزرگسالان و افراد گرفتار مسائل مادرزادی قلب از دیگر محور های کنگره خواهد بود.

دباغ به موفقیت های ایران در حوزه بیهوشی قلب اشاره کرد و بیان داشت: پس از انقلاب اسلامی موفقیت و پیشرفت های بسیار چشمگیری در حوزه روش های نوین درمانی، موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی انجام گرفته و حتی در زمینه چاپ مقالات و کتاب ها به زبان انگلیسی توسط انتشارات علمی معتبر دنیا نیز موفقیت های چشمگیری را داشته ایم.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی بیهوشی قلب در مورد تاثیر تحریم ها در این حوزه گفت: تحریم همیشه می تواند آسیب زا باشد، ولی در عین حال می تواند راهگشای مسائل نیز واقع شود چرا که هیچ انسانی در شرایط راحتی به ابداع نمی رسند و این تنها یک ادعا نیست و مصداق های مختلف آن در کشور وجود دارد و نشان می دهد که می توانیم با تلاش های خودمان گره از مسائل باز کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 250 نفر در کشور در حوزه بیهوشی قلب به صورت تخصصی و فلوشیپ فعالیت می کنند، گفت: کمبود متخصص بیهوشی قلب نداریم حتی توانایی بالایی در کشور وجود دارد که به عنوان مرکز منطقه ای آموزش، پژوهش و درمان بیهوشی قلب باشیم.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی بیهوشی قلب گفت: در حال حاضر در زمینه تعرفه ها و برخی از تجهیزات دغدغه هایی وجود دارد و هیچ فرد متخصصی در کشور نیست که در زمینه ارتقای کیفیت درمان به وضعیت ایستا اعتقاد داشته باشند لذا در حوزه بیهوشی قلب، وسایل گردش خون یا پمپ گردش خونی برون پیکری، برخی از دارو ها و برخی از تجهیزات مراقبت از ارگان ها با استفاده از تکنیک های جدید نیاز به پیشرفت و به روزرسانی داریم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر کمبود داروی بیهوشی به صورت حاد نداریم و با تدابیر وزارت بهداشت بخش عمده نیاز ها در این زمینه تأمین شده است.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 24805

به "موفقیت ایران در حوزه بیهوشی قلب، کمبود داروی بیهوشی به صورت حاد نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت ایران در حوزه بیهوشی قلب، کمبود داروی بیهوشی به صورت حاد نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید