نخستین حمله هوایی ترکیه به منطقه نزدیک دهوک عراق

به گزارش مهسان بلاگ، هواپیماهای جنگی ترکیه در دو نوبت منطقه نزدیک به مرکز استان دهوک در شمال عراق را بمباران کردند.

نخستین حمله هوایی ترکیه به منطقه نزدیک دهوک عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مسئول محلی در شمال عراق گفت که هواپیماهای جنگی ترکیه جمعه شب (دیشب) در دو نوبت یک منطقه در فاصله 50 کیلومتری مرکز استان دهوک در اقلیم کردستان را بمباران کردند.

مشتاق عصمت مدیر ناحیه مانکیش گفت که هواپیماهای جنگی ترکیه دره شکفتکی در مجاورت روستای کربلی در ناحیه مانکیش واقع در شمال استان دهوک را بمباران کردند.

طبق گزارش وبگاه شفق نیوز، وی افزود که برآورد میزان خسارت وارده به این منطقه در نتیجه این حمله در حال حاضر به دلیل دشواری دسترسی به این منطقه، مشکل است و عناصر پ.ک.ک نیز در این منطقه حضور دارند.

مشتاق همچنین گفت که این نخستین بار است که هواپیماهای ترکیه حومه روستای کربلی که شماری از خانواده ها در آن ساکن هستند و از مرکز استان تنها 50 کیلومتر فاصله دارد، بمباران کردند.

آنکارا اخیرا حملات به نقاط مرکزی در منطقه کردستان عراق را شدت بخشیده و ژوئن گذشته نیز عملیات زمینی در این منطقه انجام داد که تلفات انسانی و خسارت های مادی به دنبال داشت.

ترکیه می گوید که عناصر پ.ک.ک را هدف قرار می دهد حال آنکه این حملات با واکنش حکومت منطقه کردستان روبرو شده و دولت فدرال عراق نیز این حملات را محکوم کرده و تا کنون دو مرتبه سفیر ترکیه را احضار و یادداشت اعتراضی شدیداللحن به او ارائه کرده است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 57247

به "نخستین حمله هوایی ترکیه به منطقه نزدیک دهوک عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین حمله هوایی ترکیه به منطقه نزدیک دهوک عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید