نصب نشدن اصولی هواکش موجب حادثه معدن گیلانغرب شد

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس خانه معدن استان کرمانشاه گفت: در صورت پرداخت تسهیلات به معدن و جلوگیری از تونلی شدن، حادثه در معدن قیر گیلانغرب رخ نمی داد.

نصب نشدن اصولی هواکش موجب حادثه معدن گیلانغرب شد

به گزارش ؛ عارف ابراهیمی رئیس خانه معدن استان کرمانشاه با اشاره به اینکه معدن حادثه دیده 20 کیلومتر بعد از روستای سرتیتان گیلانغرب به سمت غرب قرار گرفته است گفت: حادثه اتفاق افتاده در معدن قیر طبیعی گیلانغرب ناشی از خروج گاز از مواد معدنی بوده و این نوع گازگرفتگی با مسمومیت همراه است.

رئیس خانه معدن استان کرمانشاه اضافه کرد:، چون این معدن به صورت تونلی بوده این گازگرفتگی به صورت شدیدتر اتفاق افتاده و یک نفر جان خود را از دست داده است و حال چند نفر دیگر نیز مساعد نیست.

ابراهیمی گفت: تا به امروز گزارشی مبنی بر ریزش معدن اعلام نشده، اما چنانچه باشد بسیار اندک بوده، زیرا کارگران خارج از معدن به داخل تونل رفته و به افراد داخل یاری نموده اند و اگر ریزش اتفاق افتاده بود امکان امدادرسانی وجود نداشت.

او بیان نمود: گازی که از ماده معدنی خارج می گردد طبیعی است و چنانچه در این مورد سبب حادثه و فوت شده به طور قطع به دلیل نبود تهویه و تونلی بودن معدن است.

ابراهیمی گفت: به طور قطع موارد ایمنی در این معدن رعایت نشده و هواکش هایی که باید به صورت اصولی نصب گردد در این معدن وجود نداشته که سبب شدت حادثه شده است.

او با اشاره به ضرورت رعایت موارد ایمنی و اصولی در معادن مطرح نمود: معادن قیرطبیعی در طول سال های گذشته از معادن سطحی استفاده نموده اند و امروز به سمت عمق پیش می فرایند و در عمق رفتن نیز عموما هزینه دارد.

ابراهیمی اضافه کرد: گاهی معادن برای صرفه مالی و کاهش هزینه تمام شده به سمت تونلی شدن پیش می فرایند و چنانچه اصولی نباشد مشکلاتی را ایجاد می نماید؛ بنابراین سازمان صمت باید نظارت شدیدتری بر اصولی بودن معادن داشته باشد.

او مطرح نمود: معادن قیر طبیعی استان از وزارتخانه درخواست تسهیلات داده اند و با وجود موافقت و دستور سه وزیر صنعت در زمینه پرداخت این تسهیلات و جلوگیری از تونلی شدن معادن، اما معاونت معدنی وزارتخانه به شدت با پرداخت این تسهیلات مخالفت نموده است.

ابراهیمی مطرح نمود: درخواست این تسهیلات بعد از حادثه معدن زغال سنگ یورت ارائه شد، اما معاونت معدنی آن موقع به شدت با پرداخت تسهیلات مخالفت کرد.

رئیس خانه معدن استان کرمانشاه بیان نمود: معدن کاران برای استانداردسازی و اصولی کردن کار احتیاج به حمایت دارند که اجازه ندادند.

منبع تسنیم

ز

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 54319

به "نصب نشدن اصولی هواکش موجب حادثه معدن گیلانغرب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب نشدن اصولی هواکش موجب حادثه معدن گیلانغرب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید