واکنش فتح الهی به حکم انفصال از خدمت رئیس دانشگاه در عدم اجرای قانون بورسیه ها

به گزارش مهسان بلاگ، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: خبر انفصال از خدمت رئیس دانشگاه غیر قابل درک است و با تشکیل دادگاه تجدید نظر موضوع حل می گردد.

واکنش فتح الهی به حکم انفصال از خدمت رئیس دانشگاه در عدم اجرای قانون بورسیه ها

یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با اشاره به خبر انفصال حکم 2 نفر از روسای دانشگاه ها به دلیل آنچه که تخلف در به کارگیری دانشجویان بورسیه مطرح می گردد را غیر قابل درک مطرح نمود و گفت: موضوع مطرح شده ظاهرا در خصوص یکی از بورسیه های دانشگاه است که در این رابطه باید بگویم او در دانشکده علوم زیستی به صورت قرارداد پیمانی به عنوان استادیار طبق قانون وزارت علوم در حال فعالیت است.

وی اضافه نمود: استادیار مورد نظر دیوان عدالت اداری در دانشگاه مستقر بوده و همچنان به تدریس در کلاس درس می پردازد و حقوق ماهیانه اش را دریافت می نماید از طرفی با توجه به سابقه یک سال فعالیتی که دارد بین 4 میلیون و نیم تا 5 میلیون دستمزد می گیرد.

فتح الهی ادامه داد: براساس قانون وزارت علوم در مرحله نخست فرد قرارداد پیمانی دارد که بعد از 2 سال اگر از نظر علمی وضعیت خوبی داشت به قرارداد رسمی - آزمایشی تبدیل وضعیت می گردد و در نهایت بعد از گذشت 2 سال دیگر در مرحله سوم قرارداد به رسمی - رسمی تغییر می یابد، در واقع در فرایند فرد به تدریج رشد می نماید.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس توضیح داد: خبر انفصال رئیس دانشگاه غیر قابل درک است و با تشکیل دادگاه تجدید نظر موضوع حل می گردد ناپایدار کردن دانشگاه کار صحیحی نیست در واقع باید بگویم چرا باید یک قاضی چنین حکمی را صادر کند؟

وی اضافه نمود: فرد بورسیه دانشگاه دارای حکم است و همچنان در دانشگاه به فعالیت خود مشغول است، نباید برخی رسانه ها موضوع یکی از بورسیه های دانشگاه را دامن بزنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 13246

به "واکنش فتح الهی به حکم انفصال از خدمت رئیس دانشگاه در عدم اجرای قانون بورسیه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فتح الهی به حکم انفصال از خدمت رئیس دانشگاه در عدم اجرای قانون بورسیه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید