ونزوئلا: برای خرید 10 میلیون واکسن با روسیه به توافق رسیده ایم خبرنگاران

به گزارش مهسان بلاگ، وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت، با وجود تحریم های مجرمانه، این کشور در کوشش است تا انتها امسال میلادی تمام واکسن کرونای مورد نیازش را تأمین کند.

ونزوئلا: برای خرید 10 میلیون واکسن با روسیه به توافق رسیده ایم خبرنگاران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خورخه آرئاسا وزیر امور خارجه ونزوئلا روز پنجشنبه اعلام نمود، با وجود تحریم های خصمانه غربی ها، این کشور واکسن کرونای مورد احتیاج را تأمین خواهد نمود.

آرئاسا روز پنجشنبه در حساب توئیتری خود نوشت: ونزوئلا به منظور خرید واکسن کرونا درخواست کرد، دستکم سیصد میلیون دلار از 6 میلیارد دلار پول مسدود شده در اثر تحریم های مجرمانه، آزاد شوند.

وزیر امور خارجه ونزوئلا در ادامه نوشت: نه آمریکا و نه انگلیس، هیچ کدام حتی یک دلار آزاد نکردند. با این وجود، با متحدانمان، راستا های دیگری را پیش گرفته ایم.

آرئاسا همچنین روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه در کاراکاس گفت: اگر منابع ونزوئلا مسدود نشده بودند، سه ماه قبل می توانستیم سی میلیون واکسن مورد احتیاج برای کل کشور را تأمین کنیم.

وی شرح داد، دولت ونزوئلا میخواهد تا خاتمه امسال میلادی تمام مردم این کشور را در برابر ویروس کرونا واکسینه کند و به همین منظور جهت خرید ده میلیون واکسن (بیست میلیون دوز) با روسیه به توافق رسیده است.

آرئاسا گفت، با این حال به دلیل تحریم بانک های ونزوئلا، در ازای مقدار واکسنی که تا به امروز از روسیه خریده ایم، ناچار به انتقال پول نقد بودیم که خود این فرایند هزینه بر است.

روز گذشته نیز، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در پیامی تلویزیونی گفته بود، کشورش به خاطر تأمین واکسن کرونای مورد احتیاج، با ظلم و آزار غربی ها روبرو است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 82341

به "ونزوئلا: برای خرید 10 میلیون واکسن با روسیه به توافق رسیده ایم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا: برای خرید 10 میلیون واکسن با روسیه به توافق رسیده ایم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید