پنتاگون: ترکیه 3 هزار و 800 مزدور سوری را طی 3 ماه به لیبی اعزام کرد

به گزارش مهسان بلاگ، وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) طی گزارشی خاطرنشان کرد: ترکیه در سه ماه نخست امسال میلاتی 3 هزار و 500 تا 3 هزار و 800 مزدور سوری را به لیبی اعزام نموده است.

پنتاگون: ترکیه 3 هزار و 800 مزدور سوری را طی 3 ماه به لیبی اعزام کرد

به گزارش گروه بین الملل مهسان بلاگ به نقل از روزنامه الرای الیوم، پنتاگون با انتشار یک گزارش ویژه درباره عملیات مبارزه با گروه های تروریستی در شمال آفریقا خاطرنشان کرد: ترکیه اموال زیادی در جنگ لیبی هزینه نموده و به شبه نظامیانی که در کنار نیروهای دولت وفاق ملی می جنگند، تابعیت این کشور را اعطا نموده است.

در این گزارش آمده است: پنتاگون هیچ گونه شواهدی مبنی بر ارتباط مزدوران سوری با گروه های تروریستی مثل داعش و شبکه القاعده پیدا ننموده و معتقد است انگیزه های اقتصادی مهم ترین عامل روانه شدن آنان به لیبی است و این موضوع هیچ ارتباطی با مسائل اعتقادی یا سیاسی ندارد.

پنتاگون با بیان اینکه تسلیحات ترکیه نقش قابل توجهی در پیروزی های دولت وفاق ملی در نبردهای حومه طرابلس داشت، تاکید نمود: تعداد نامعلومی از نظامیان ترکیه درماه های نخست امسال میلادی وارد لیبی شدند و 300 مزدور سوری نیز نیمه اول خردادماه گذشته به این کشور اعزام شدند.

پنتاگون در گزارش خود مدعی شده است، روسیه صد ها مزدور به لیبی اعزام نموده که تعداد آنان به 2 هزار و 500 تا 2 هزار و 800 نفر می رسد.

کرملین با نپذیرفتن اعزام نظامیان روسیه به لیبی اعلام نموده است: هیچ نظامی روس یا سازمان ها و شرکت های نظامی وابسته به روسیه در جنگ لیبی مشارکت ندارند.

مجلس ترکیه طی دی ماه گذشته با اعزام نیروی و تسلیحاتی نظامی به لیبی موافقت کرد و از آن موقع به بعد حمایت نظامی آنکارا از دولت وفاق ملی به شدت افزایش پیدا کرد. این موضوع سبب شد ترکیه با نقدها گسترده بعضی کشورهای عربی و غربی روبرو گردد. آنها ترکیه را به نقض قطعنامه های سازمان ملل درباره ممنوعیت ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به لیبی متهم می نمایند.

آنکارا در واکنش به این نقدها می گوید: دولت وفاق ملی توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و آنکارا بر اساس توافقات امضاء شده با دولت قانونی و مشروع طرابلس اقدام به همکاری با این دولت نموده است و به همکاری های خود با دولت وفاق ملی ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 21 شهریور 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 55645

به "پنتاگون: ترکیه 3 هزار و 800 مزدور سوری را طی 3 ماه به لیبی اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: ترکیه 3 هزار و 800 مزدور سوری را طی 3 ماه به لیبی اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید