چاقی و بهداشت دهان و دندان مهمترین مسائل سلامتی دانش آموزان

به گزارش مهسان بلاگ، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات برنامه های این وزارتخانه برای بچه ها و نوجوانان، گفت: رشد فیزیکی و چاقی دانش آموزان، بهداشت دهان و دندان و آموزش های تعاملی، مهم ترین موضوعات مربوط به سلامت دانش آموزان است.

چاقی و بهداشت دهان و دندان مهمترین مسائل سلامتی دانش آموزان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره برنامه های وزارت بهداشت برای عموم خانواده ها، گفت: ما در دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت برنامه هایی از دوران نوزادی، کودکی، دانش آموزی، میانسالی، سالمندان و مادران باردار در حال اجرا داریم.

وی ادامه داد: در حوزه بچه ها، برنامه های کودک سالم را داریم که به همه جوانب زندگی یک کودک نگاه می شود؛ از جمله سلامت فیزیکی، سلامت و ارتقاء تکامل، شیر مادر، رشد کودک، بینایی، شنوایی و سلامت دندان مورد توجه قرار می گیرد.

برکاتی با بیان اینکه پیشگیری از سوانح و آموزش حفاظت از کودک به مادر در قالب یک مجموعه ای در حال اجراست، یادآور شد: برنامه بچه ها و مادران از سال 1334 در وزارت بهداشت اجرا می شود که البته جای ارتقاء دارد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره برنامه های وزارت بهداشت برای دانش آموزان در مدارس، گفت: غربالگری سلامت دانش آموزان در چهار پایه بدو ورود، پایه چهارم، هفتم و دهم اجرا می شود؛ ضمن اینکه برنامه ای را دفاتر تغذیه، بهداشت محیط و دفتر سلامت به اتفاق آموزش و پرورش در مدارس اجرا می کنیم.

وی با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای نظارت بر بوفه های مدارس، گفت: در حوزه نظارت بر بوفه مدارس و تغذیه دانش آموزان برنامه هایی داریم؛ ضمن اینکه فعالیت فیزیکی دانش آموزان و اجرای چند برنامه در این خصوص با همکاری دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اجرا می شود.

برکاتی با بیان اینکه فعالیت کششی دانش آموزان در ساعت های درسی و بین درسی به سراسر کشور ابلاغ شده است، افزود: بحث آموزش بلوغ برای خانواده ها در آموزش و پرورش و در حوزه مراکز و خانه های بهداشت اجرا می شود.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره مهمترین مسائل دانش آموزان در مدارس، ابراز داشت: یکی از مسائل مهم مربوط به دهان و دندان دانش آموزان است که در طرحی که در پایه ششم در حال اجراست، تا اردیبهشت ماه سال آینده دیگر دانش آموزی دارای پوسیدگی دندان نخواهیم داشت؛ چرا که خدمات ترمیمی دندان را در کل کشور به صورت رایگان انجام می دهیم.

وی از فعالیت وزارت بهداشت در حوزه تغذیه و توجه به چاقی دانش آموزان خبر داد و گفت: برنامه آموزش روانی، اجتماعی دانش آموزان و نحوه تعامل با یکدیگر را در دانش آموزان طراحی کرده ایم که انجام می شود.

برکاتی افزود: موضوع رشد فیزیکی و چاقی دانش آموزان، دهان و دندان و آموزش های تعاملی دانش آموزان از جمله موضوعات مهم در حوزه دانش آموزی است که مورد توجه قرار گرفته است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 19717

به "چاقی و بهداشت دهان و دندان مهمترین مسائل سلامتی دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاقی و بهداشت دهان و دندان مهمترین مسائل سلامتی دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید