چاپگرهای سه بعدی به یاری مرجان های دریایی می آیند

به گزارش مهسان بلاگ، مهندسان با استفاده از چاپگرهای سه بعدی صخره های مرجانی را ترمیم و قطعات جدیدی را جایگزین قسمت های از بین رفته می نمایند.

چاپگرهای سه بعدی به یاری مرجان های دریایی می آیند

جهت دریافت مشاوره خدمات تعرفه طراحی کاتالوگ دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری مهسان بلاگ، با توجه اینکه طبق پیش بینی زیست شناسان تقریبا تمامی صخره های مرجانی تا سال 2100 از بین می فرایند حالا مهندسان دست به کار شده و با بهره گیری از توانایی های چاپگرهای سه بعدی کوشش می نمایند تا این منابع ارزشمند طبیعی را نجات داده و جان هزاران گونه گیاهی و جانوری را که در کنار صخره های مرجانی ساکن هستند، حفظ نمایند.

آجرهای سه بعدی برای ترمیم استخوان ها به کارگیری می شوند

یکی از مناطقی از کره زمین که صخره های مرجانی در آن دچار آسیب های شدیدی شده اند و در صورت ادامه فرایند کنونی به سرعت نابود می شوند، صخره های مرجانی کشور هنگ کنگ است. اکنون محققان در دانشگاه هنگ کنگ با یاری گروهی از غواصان در کوشش هستند تا صخره های مرجانی طراحی شده از طریق چاپگرهای سه بعدی را در کنار قسمت های باقی مانده از این مانبع طبیعی قرار داده و محل مناسبی را برای ادامه حیات آبزیان و گیاهان علاقه مند به صخره های مرجانی را فراهم نمایند.

طبق آنالیز های جانورشناسان در کنار صخره های مرجانی بیش از 120 گونه ماهی و گیاه زندگی می نماید و در صورت نابودی محل زندگی آن ها احتمال خطر انقراض گونه های زیادی از آبزیان و گیاهان دریایی افزایش می یابد. صخره های مرجانی طراحی شده از طریق چاپگر سه بعدی در عمق 40 متری آب قرار گرفته و دارای ظاهری بسیار شبیه به نمونه های طبیعی است.

در مرحله اول این طرح بیش از 128 قطعه صخره مرجانی در آب های کشور هنگ کنگ قرار داده شده و هر کدام از آن ها دارای ضخامتی برابر 600 میلی متر هستند. دوست داران محیط زیست امیدوارند ماهی های علاقه مند به زندگی در صخره های مرجانی با دیدن این قطعات زیبا به سمت آن ها جذب شده و زندگی جدیدی را شروع نمایند.

4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 59834

به "چاپگرهای سه بعدی به یاری مرجان های دریایی می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپگرهای سه بعدی به یاری مرجان های دریایی می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید